Їздили п’яні і без посвідчення: майже 250 водіїв впіймали вдруге та втретє за рік

Їздили п’яні і без посвідчення: майже 250 водіїв впіймали вдруге та втретє за рік
  • Сіли напідпитку за кермо вдруге, ще й без посвідчення водія, — до біографії додадуть кримінал. У вас з’явиться шанс відсидіти до трьох років у тюрмі або в кращому випадку відбутись штрафом.
  • За ступенем покарання, п’яного водія, під колесами авто якого загинула людина, прирівняли до вбивці. 
  • Як самостійно визначити ступінь сп’яніння і коли алкоголь «вивітриться» з організму: у тексті є калькулятор. 

261 аварію на Тернопільщині скоїли водії, які сіли за кермо напідпитку у 2023 році. У результаті цих автопригод травми отримали 38 осіб, повідомили у поліції Тернопільщини. 

Минулого року поліцейські виявили на дорогах області 3 194 осіб, котрі сіли за кермо у стані сп’яніння. На порушників склали адмінпротоколи за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За це передбачена відповідальність – позбавлення водійського посвідчення на рік і штраф 10,2 тис. грн, а за повторне вчинення цього порушення протягом року доведеться сплатити суму вдвічі більшу.

Таких, кого оформили вдруге протягом року — 186. Втретє за рік — ще 62. І це тільки ті, яких впіймали поліцейські. На таких складають не лише протоколи за ч. 2 і 3 ст. 130 КУпАП і вони сплачують понад 40 тисяч штрафу, їх позбавляють прав керування на строк від трьох до десяти років. У біографії з’являється ще й кримінал — за невиконання рішення суду. 

Відео дня

 

Позбавляли прав — пили і сідали за кермо

Таке покарання «світить» жителю Шумщини. Чоловік раніше, за рішенням суду, був позбавлений права керувати транспортними засобами. Проте він проігнорував заборону та сів за кермо автівки та ще й у стані алкогольного сп’яніння.

— Під час патрулювання співробітники групи реагування патрульної поліції Кременецького райвідділу поліції зупинили водія автомобіля на іноземній реєстрації, — повідомив речник поліції Тернопільщини Сергій Крета. — За кермом перебував 43-річний житель Шумська.

У нього були відсутні документи на керування транспортним засобом. Також під час спілкування поліцейські помітили у чоловіка ознаки алкогольного сп’яніння.

З’ясувалося, що, згідно з рішенням суду, чоловік позбавлений права керувати транспортними засобами терміном на три з половиною роки за вчинення адмінправопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП (керування транспортними засобами особою у стані алкогольного сп’яніння).

— За фактом невиконання рішення суду поліцейські внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до ч.1 ст.382 Кримінального кодексу України, — повідомив Сергій Крета. — Санкція статті передбачає покарання від штрафних санкцій до трирічного позбавлення волі.

Також на порушника оформили протоколи за ст.130 КУпАП — керування транспортними засобами особою у стані алкогольного сп’яніння, та ст.121 КУпАП — керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим в установленому порядку.

Кримінал у біографії отримав днями і житель Збаражчини. Щоправда, завдяки угоди з прокуратурою, йому вдалось відбутись штрафом. 

 

Нетверезий водій — потенційний вбивця

7 лютого 2023 року постановою Збаразького районного суду Тернопільської області, яка набрала законної сили, водія визнали винуватим за ч.1 ст.130 КУпАП та наклали штраф в розмірі 17 000 гривень і позбавили права керування транспортними засобами строком на один рік.

Вже 31 березня він знову сів за кермо напідпитку і скоїв ДТП. Людських жертв, на щастя, не було, постраждала лише його машина та знак «Пішохідний перехід», який він збив у Збаражі. Водія освідчили на Драгері. Результат — 2,19% проміле алкоголю у крові. У результаті суд засудив до 8,5 тисяч грн штрафу.   

Ще один інцидент: за порушення правил дорожнього руху екіпаж групи реагування патрульної поліції днями зупинив водія автомобіля марки Kia Optima. 

Перевіряючи документи патрульні з’ясували, що житель села Острів позбавлений права керування. У травні минулого року він отримав тимчасовий дозвіл, але термін його дії вже завершився.

Аби на нього не складали нові матеріали, спробував дати хабаря поліцейським — 7 тисяч гривень. Екіпаж викликав на місце слідчо-оперативну групу. Даний факт внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до статті 369 ККУ — пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі. 

— Нетверезий водій за кермом — це потенційний вбивця! Не наражайте на небезпеку себе та інших учасників дорожнього руху. Якщо ви стали свідком зухвалого порушення правил дорожнього руху — не залишайтесь осторонь та повідомляйте поліцію, — наголошують патрульні.

 

Як з алкоголем в інших країнах

Нагадаємо, допустима норма алкоголю у крові водія в Україні становить 0, 2 проміле

У різних країнах Європи, скажімо, правила щодо «рівня проміле в крові» можуть змінюватись. Про це Логіст.Today дізнався із матеріалу, опублікованого порталом largus.fr.

Загалом у Європі максимальний рівень алкоголю в крові, дозволений для водіння, коливається від 0 до 0,80 грам на літр крові (1 проміле — це 1 г спирту на 1 л крові — прим.ред.). Серед 27 країн-членів ЄС 18 забороняють водіння при рівні алкоголю в крові вище або дорівнює 0,50 г/л крові. Особливо це стосується Бельгії, Іспанії, Португалії, Італії, Німеччини, Данії, Ірландії, Греції, Литви та Франції.

17 країн-членів ЄС вирішили запровадити нижчий рівень алкоголю в крові для молодих водіїв із різними правилами, однак, залежно від регіону. Таким чином, цей конкретний тип регулювання зустрічається у Франції, Бельгії, Нідерландах, Німеччині, Італії, Іспанії та Португалії, і це лише деякі з них. Швейцарія, яка не є членом ЄС, також зробила цей вибір, зменшивши норму до 0,10 г/л крові.

Зі свого боку, Польща, Естонія та Швеція забороняють керування автомобілем при вмісті алкоголю в крові вище або дорівнює 0,20 г/л крові. 

Бразилія, Угорщина, Індонезія, Лівія, Парагвай, Катар, Сенегал та Уругвай входять до країн, в яких діє нульова терпимість до водіння в стані алкогольного сп'яніння. При цьому Ліберія і Бенін — єдині дві країни у світі, в яких немає жодного обмеження вмісту алкоголю в крові для водіння.

 

Ми перевірили, скільки можна випити

«20 хвилин», нагадаємо, раніше перевіряли, яка кількість алкоголю спричинює 0,2 проміле і чи впливає такий рівень на людину. 

За результатами експерименту, який провели журналісти «20 хвилин», людині, що важить 90 кг і яка випила 50 мл горілки, через 5 хв «Драгер» показує 0,21 проміле, а через годину — 0, 22. 

За результатами тестування, людина, яка важить 65 кг і випила 50 мл коньяку, і за 5 хв, і за годину мала показ «Драгера» 0,1 проміле.
Показники людини, яка важить 55 кг і випила 150 мл сухого вина, невдовзі були 0,1 проміле. Якщо на 15 кілограмів важча особа випила стільки ж міцного вина, показники приладу були ідентичними — 0,1 проміле. Таку ж дозу алкоголю показали і ліки, що містять спирт, — у людини, вагою 100 кілограмів.   

Детальніше читайте: 

50 грамів коньяку або склянка вина - і за кермо. Ми перевірили - від "дозволених" доз тернополяни хміліють

 

Рівень алкоголю в крові та його наслідки

Отже, що означає показник проміле 0,3 або 1,5, пояснили на порталі  Патруль Інфо.

Однак слід пам’ятати, що деякі люди почуваються і, на перший погляд, поводяться досить звичайно навіть при концентрації алкоголю в крові на рівні 1,20 проміле. Потрібно мати на увазі, що незалежно від того, як ви почуваєтеся, алкоголь впливає на вашу здатність адекватно оцінювати ситуацію, час реакції і спроможність керувати транспортним засобом.

Як самостійно визначити ступінь сп’яніння

Щоб розрахувати концентрацію етанолу в організмі (проміле алкоголю в крові), слід враховувати наступні параметри:

• вага тіла людини і його стать

• відсоток рідини в тілі по відношенню до загальної ваги

• обсяг випитого напою і вміст у ньому алкоголю

Наприклад:

Молодий чоловік, вага якого становить 77 кг, після вживання 250 мл горілки (40% алкоголю).

Розрахуємо вагу рідини в тілі, вона становить в чоловічому організмі приблизно 70% (жіночий 60%): 77 кг х 70% = 53,9 кг

Визначимо вміст чистого етанолу у випитому. Для цього:

250 мл х 40% = 100 мл чистого спирту, що в грамах складе:

– 100 мл х 0,79 г / мл (щільність етилового спирту) = 79 г чистого спирту

– 79 г – 10% (стандартна похибка, викликана безліччю факторів) = 71,1 г чистого етанолу

Розрахуємо проміле алкоголю в крові: 71,1 г / 53,9 кг = 1,32 проміле

— Вищенаведений спосіб визначення проміле алкоголю в крові НЕ є на 100% ефективний, цим способом можливо визначити приблизну кількість проміле у крові лише для інформаційних цілей, так як в будь-якому випадку, якщо вживали алкоголь – за кермо сідати не можна, — застерігають на порталі. 

На порталі порахували, за скільки часу алкоголь «вивітриться» з організму. 

Якщо, скажімо, чоловік вагою 80 кг вип’є пів літри пива 6% міцності, приблизно через три години алкоголю у крові не буде. Якщо стільки ж горілки — алкоголь у крові «триматиметься» майже 22 години.  Якщо вага чоловіка близько 60 кг — то і всі 29 годин. 

 

Довідка

У 2023 році на дорогах Тернопільщини сталося 2 547 дорожньо-транспортних пригод, повідомили в головному управлінні Нацполіції в області. Із них 565 – із потерпілими, в яких 76 людей загинули та 719 – отримали травми.

Загалом за минулий рік працівники поліції оформили 148 774 адмінматеріалів в сфері безпеки дорожнього руху. Серед найпоширеніших порушень: перевищення безпечної швидкості, порушення правил обгону, керування транспортними засобами без документів та напідпитку, недотримання правил дорожнього руху пішоходами.

 

Юридична довідка

КУпАП: Стаття 130. Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції

Відповідальність за ст. 130 КУпАП:

—  за ч. 1 ст. 130 — 17 000 грн з позбавленням права керування на 1 рік;

— за ч. 2 ст. 130 — 34 000 грн з позбавленням права керування на 3 роки з оплатним вилученням ТЗ чи без такого або адмінарешт на 10 діб з оплатним вилученням ТЗ чи без такого;

— за ч. 3 ст. 130 — 51 000 грн з позбавленням права керування на 10 років та конфіскацією транспортного засобу або адмінарешт на 15 діб з позбавленням права керування на 10 років та конфіскацією транспортного засобу.

 

ККУ: Стаття 286-1. Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння

1. Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, — 

караються позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від трьох до п’яти років.

2. Ті самі діяння, вчинені в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, якщо вони заподіяли потерпілому тяжке тілесне ушкодження, — караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від п’яти до восьми років.

3. Діяння, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, якщо вони спричинили смерть потерпілого, — караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від п’яти до десяти років.

4. Діяння, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, якщо вони спричинили загибель кількох осіб, — караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від семи до десяти років.

 

Читайте також: 

За ДТП напідпитку, в якій загинув товариш, дали більше, ніж відсидів за вбивство

Вироки у п’яних ДТП на Тернопільщині і що зі справами, які тягнуться роками

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
×
0%
  • Iryna 16 січня 2024 р.
    На початку війни ще конфісковували авто, для ЗСУ. Якби продовжили , було б ефективніше ніж штраф.
keyboard_arrow_up