Дітям

У ресторані The River 5 грудня благодійники організували свято Миколая для дітей-сиріт з Тернопільщини. До нього долучились близько 100 дітей з батьками-вихователями. Наша журналістка також побувала на дійстві. Як все проходило – читайте у нашому репортажі!

При Церкві святого апостола Петра у Тернополі триває благодійна акція «Листи до Святого Миколая». Всі охочі можуть взяти з ялинки лист та здійснити мрію потребуючої дитини. Таку акцію вже багато років влаштовує спільнота «Францисканська молодь». Як долучитись до проєкту та що просить малеча – ми дізнались.

Віка народилась на Донеччині, а після смерті батьків та брата росла у притулку. Вона від народження хвора на ВІЛ. Без належного лікування дитина була на волосині від смерті. Зараз дівчинка на Тернопільщині, де її взяла під опіку любляча родина. Віка мріє, що колись зможе не приховувати свій діагноз, а дізнавшись про нього, її не обходитимуть стороною… Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю редакції газети «RIA плюс» та сайту «20 хвилин» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

«Діти потребують казок під час війни, і навіть більше, ніж у мирний час», – запевняє Олександр Вільчинський. Він вперше написав книгу для малечі, яку присвятив своєму онукові. Презентацію збірки письменника у рідному Тернополі організували 24 жовтня. На зустрічі побувала й наша журналістка. Більше про історію створення книги – читайте у матеріалі!  

Діти з-поміж числа внутрішньо переміщених осіб потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Для них передбачені пільги, які стосуються освіти, медицини, відпочинку тощо. Журналісти «20 хвилин» дізналися перелік усіх пільг, якими діти-переселенці можуть скористатися на території Тернопільської громади. Які документи потрібні та куди звертатися? Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю редакції газети «RIA плюс» та сайту «20 хвилин» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.  

Улянка та Дмитрик Бубнови народилися та зростали у Каховці, що на Херсонщині. Хлопчик ходив до дитячого садочка, а дівчинка навчалася у школі та професійно займалася музикою. До 24 лютого 2022 року про вибухи, знущання та обстріли діти знали виключно з книжок і фільмів. Та через дії росії вони не лише відчули на собі всі труднощі війни, а й ледь не втратили маму. Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю редакції газети «RIA плюс» та сайту «20 хвилин» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.  

У Тернополі стартував збір україномовних книг для дітей з України, які через повномасштабне вторгнення переїхали до Великобританії. Як долучитися до акції, та які саме книги приймають – дізнавалися журналісти «20 хвилин».

Марк — один із тих, чиє безтурботне дитинство вкрала росія. Він пам’ятає про літаки з бомбами, які кружляли над будинком, життя у підвалі церкви та евакуацію мінними полями. Та найбільше хоче не забути цей жах, а повернути тата з полону. Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю редакції газети «RIA плюс» та сайту «20 хвилин» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Гра на музичних інструментах, танці, художні школи чи спортивні секції – у Тернополі чимало різних гуртків. Там діти можуть провести час з користю та без гаджетів. Які безоплатні заняття, секції й гуртки діють у місті та куди ви можете записати дітей вже нині – розповідаємо у матеріалі. Здійснено за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» у рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Йому лише сім, проте він вже знає, як це прокидатися під звуки вибухів, залишати домівку з одним рюкзаком та чекати батька з ворожого полону. Знайомтеся, Азіз Арутюнян, який народився та зростав у Маріуполі.  Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю редакції газети «RIA плюс» та сайту «20 хвилин» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

keyboard_arrow_up