Гра «я — дорослий», або Як не дзвонити дитині щогодини, відправляючи у табір

Гра «я — дорослий», або Як не дзвонити дитині щогодини, відправляючи у табір

В новому середовищі навіть можливі конфлікти підуть дитині на користь. Бо формуються життєво важливі навички — відстоювати свої потреби та розуміти потреби іншого, прислухатися до думки та висловлювати власну. Діти вчаться відповідати за себе та працювати в команді. Всі «за» і «проти» перебування дитини у таборі влітку і як підготуватись до таборування як дітям, так і батькам, проаналізувала психологиня

Для чого відправляти дитину у табір? Скільки батьків — стільки і думок! Як правило, вони сформовані на основі власного досвіду перебування у дитячих таборах у вже далекому власному дитинстві, чи вражень дітей знайомих. Так віддавати дитину у дитячих табір денного чи виїздного формату, або не витрачати кошти та організувати канікулярний період лише у бабусі у селі?

У будь-якому випадку рішення батьків буде правильним та грунтується на різних факторах: зайве переживання про проведення часу дитиною на виїзді, фінансовими витратами, що пов'язані з оздоровленням у таборах. Про сучасні переваги літнього таборування для дитини шкільного віку розповість психологиня Оксана Бількевич.

У таборах підуть на користь навіть… конфлікти

— Однозначно, найбільш вагомою перевагою багатьох сучасних літніх таборів є те, що в них, поряд з відпочинком, діти вчаться чогось нового, —  запевняє Оксана Бількевич. — Тематичні табори можуть бути присвячені вивченню іноземних мов, розвитку творчих здібностей, туризму і спорту тощо. В хорошому таборі ваша дитина буде займатися з кваліфікованим викладачем.

Невеликі групи та індивідуальний підхід до дитини дозволять їй швидко, легко і з задоволенням освоювати нові для себе знання та навички, переконана психологиня.

— Соціалізація важлива, вона має місце і в школі, і в спортивній секції, і в дворовій компанії, — каже Оксана Бількевич. — Однак, спілкування, яке проходить між дітьми в рамках тривалої, захоплюючою і динамічної гри, що пропонують сучасні табори, набагато більш корисне, ніж звична тусовка з приятелями у дворі.

Тому що таке спілкування відбувається в позитивному полі і грамотно модерується дорослими, пояснила психологиня. В такому середовищі навіть можливі конфлікти підуть дитині на користь. Бо формуються життєво важливі навички — відстоювати свої потреби та розуміти потреби іншого, прислухатися до думки та висловлювати власну. Діти вчаться відповідати за себе та працювати в команді.

Табір – шанс зіграти нову роль

В хорошому таборі створюються умови для індивідуального розвитку дитини, його особистісного зростання, бо є можливість заохочувати ініціативи дитини, шанобливо ставитися до думки, делегувати повноваження.

 — Часто табір — це шанс зіграти нове життя, нову роль,  —  переконана Оксана Бількевич. — На табір зі звичного життя дитина не переносить клеймо відмінника чи двієчника, і має можливість проявити себе у незвичному амплуа та усвідомити, що може проявлятися по-іншому. Цей новий досвід дитина може перенести у звичне життя, у свої сталі дитячі колективи.

Якщо це виїзний табір — це ще крок до дорослості. Без батьків дитині треба налаштуватись на певну організованість та самостійність. Це стосується як організації побуту, — добір та зміна одягу й взуття, дотримання санітарно-гігієнічних правил, харчування, — так і організації дозвілля, каже психологиня.

Отже, якщо ви побачили переваги для власної дитини та обрали дитячій табір і його формат — денний чи виїзний, визначили рівень педагогів, ознайомилися з режимом та типом харчування у таборі та отримали відповіді на всі хвилюючі запитання, то наступним кроком є безпосередньо підготовка.  

Говоріть про пригоди з новими друзями

Потрібно підготувати дитину до таборування та власне налаштувати її на спокійне проживання цього періоду.

Відпочинок у таборі — це один із цікавих нових досвідів, який набуває ваша дитина. Тому важливо саме з цієї позиції готувати її до перебування у таборі. Тут треба формувати ії майбутнє перебування з позиції позитиву, говорити про нові пригоди з новими друзями, про те, що можна дізнатися чогось нового та цікавого та весело провести час, радить психологиня.

— Дитина не повинна відчувати, що батьки її «залишають», вони нікуди не діваються, є поруч та готові прийти на допомогу, — каже Оксана Бількевич. — Зрештою, дитина завжди може дістати телефон і набрати номер мами чи тата, якщо їй лячно, сумно. Нагадайте про це своїм дітям.

Також треба пам’ятати про підготовку дитини до дісциплінарних вимог табору: розпорядку дня, виконання санітарно-гігієнічних заходів, миття рук, чищення зубів, зміна одягу, дотримання чистоти тіла, застеляння ліжка, якщо це виїзний табір. Також до стадії підготовки можна віднести збирання речей для дитини. Зазвичай, розуміючи всі заплановані заходи під час таборування, організатори самі роблять рекомендації щодо  кількості наявних речей у дитини.

Гра «я дорослий». Тому не дзвоніть щогодини

Якщо ваші донька чи син вперше їдуть у табір, дайте їй посил дорослості, відповідальності та самостійності.

— Тут треба зрозуміти, що існує адаптаційний період, який може тривати від двох-трьох днів до тижня, —  каже психологиня. — Це час звикання до табору, до звичаїв і режиму дня, завоювання місця в новому дитячому колективі і налагодження стосунків з іншими дітьми. Чим швидше дитина знайде собі друзів, тим частіше вона братиме участь в іграх та інших заходах, тим швидше й мине адаптаційний період.

Як правило, вже на другий-третій день дитина перестає скаржитися батькам на те, що їй нудно або не подобається в таборі. Про це треба пам’ятати та розуміти, що ви маєте надати можливість дитині пристосуватися, але разом з тим відчувати ваш захист по мірі необхідності.

— Тому не перевантажуйте її дзвінками та візитами, особливо перші дні, із запитаннями «Ну як? Тебе не ображають?», — застерігає психологиня. — Домовтесь із дитиною, що вона зателефонує лише у тому разі, якщо станеться щось надзвичайне. Нехай це буде частиною вашої нової із дитиною гри «я  —  дорослий».

Перед заїздом обов’язково поцікавтесь можливістю зв’язатись із вихователем та адміністрацією табору, радить психолог. І під час навідування, і у телефонних розмовах не варто запитувати у дитини про можливі негаразди. Навпаки, ваші запитання повинні бути конструктивними та позитивними: «Що нового дізнався?», «Які події відбулись?», «Чи з’явились нові друзі і що ви з ними робите?».

Негативні запитання створюють у дитини враження, що батьки сумніваються в її становищі, тим самим передаючи їй невпевненість та страх,  каже Оксана Бількевич.  А позитивні запитання додають дитині впевненість та відчуття захищеності.

Післятаборування: допоможіть і стимулюйте

Зазвичай табір дає багато нових знань та нових навичок. Можливо, ваша дитина сама навчилася застеляти ліжко чи проявляє інші активності – розказує про нові знання та говорить про нових друзів.

— Допоможіть сину чи доньці далі проявляти ці якості – стимулюйте до самостійного виконання, — радить психологиня. — Чи розвивайте тему цікавості додатковою інформацією з різних джерел. Знайдіть нових друзів дитини у соцмережах та налагодіть спілкування між ними.

Так ви закріпите весь позитивний досвід, що отримала дитина, та простимулюєте формування нового. Ці прості кроки допоможуть вам підготувати ваших дітей до перебування у дитячому оздоровчому таборі та отримати саме той позитивний ефект, заради якого і відправляли сина чи доньку на відпочинок.

Коментарі

21:00 Хочуть бути корисними у Тернополі! Як родина харків’ян у війну волонтерить у «Карітасі» play_circle_filled photo_camera 20:12 Знищує ворогів швидко і якісно! Історія тернопільського бійця, який у 18-ть став навідником гармати 19:33 Тернополяни тепер мають платити за газ іншому постачальнику. Що варто знати – аналізуємо photo_camera 18:57 Сергій Надал: У Тернополі проводять ремонт бомбосховищ у школах і садочках (пресслужби) Від читача 12:03 Як шукати близьких, які зникли через війну? 18:30 70 тисяч гривень заплатила шахраям жителька Тернопільщини, яка хотіла купити машину 17:45 З 11 липня в громадських місцях заборонено курити пристрої для нагрівання тютюну 17:07 Чи є укриття в тернопільських ТРЦ і чи працюють крамниці під час тривоги: ми з'ясували 16:30 7 липня у Тернополі відновлять роботу дві котельні 16:00 Ніби справжній! В одному з районних музеїв діти створили модель найвідомішого в Україні літака (ВІДЕО) 15:48 В Україні скасували обмеження на пересування військовозобов'язаних 15:05 Зеленський наказав скасувати заборону щодо переміщення військовозобов’язаних 14:36 Майже 700 тисяч гривень з бюджету Тернополя спрямували на виготовлення плану території району «Південний» 14:03 Навчання розпочнеться, але в якій формі? Як на Тернопільщині перевіряють та готують укриття у школах play_circle_filled 13:01 На Тернопільщині розпочинають роботу літні табори 12:05 Дивом ніхто не постраждав: на Тернопільщині на дорозі М-19 перекинулася вантажівка photo_camera 11:37 У пожежі постраждала жителька Тернопільщини, яка почала гасити вогонь у власній хаті play_circle_filled 11:01 Тернопіль розірвав угоди про партнерство з білоруськими містами Гродно та Пінськ 10:10 У Раду внесли законопроєкт про вільне переміщення військовозобов'язаних чоловіків Україною 09:06 За добу на водоймах Тернопільщини потонули двоє чоловіків
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up