“Світлини кінець 1940-х поч.1950 років. Парк ім. Т. Г. Шевченка почали будувати в 1951 році. Мені моя бабця розповідала, що парк будували вручну, - проводили суботники, працювали школярі, дорослі. Казала, що у парку було нарито багато окопів і було дуже багато сміття. Так трохи запам'ятав з її розповіді...”, - написав Володимир Яблонський.
"Доповню, що сміття, в основному будівельне, звозилось з міських руїн. Очищаючи майданчики для новобудов, одночасно засипали болота, - додає у коментарях Олександр Столяров.
Як ми вже писали, фотографії радянського Тернополя – міста своєї молодості, Володимир Яблонський колекціонує вже 10 років. Він каже, що дуже любить приїжджати до Тернополя, де в нього є рідні та друзі. До речі, він корінний тернополянин, його прадіди колись мали в Тернополі крамницю з листівками. На фото, які зібрав пан Яблонський, ще незабудовані мікрорайони Тернополя, парки, Набережна, Став, «Циганка», пам’ятники та скульптури, яких нині вже немає.
Довідка
Під час Другої світової війни Тернопільський став був повністю знищений. А саме в 1950-их роках відбувається масштабна відбудова Тернополя. Став почали відновлювати у 1956 році. Тоді збудували нову дамбу, а рівень води став вищим, ніж було раніше. Нове водосховище зайняло значно більшу площу — понад 300 гектарів, і назвали його Комсомольським озером.
У той же час проходять так звані суботники з благоустрою територій довкола озера. Між водоймою та центром міста заклали парк імені Шевченка, який протягнувся вздовж східного берега водойми. Відреставрували і Старий Замок, у якому згодом розмістився Палац спорту. Впритул до нього прибудували красивий будиночок ресторану «Хвиля». Над рестораном була тераса, з якої відкривалась чудова панорама озера. На південно-східному березі був створений міський пляж. Уся набережна вздовж парку була оформлена в неокласичному стилі, який у ті часи був досить поширеним. Були споруджені альтанка та інші декоративні об'єкти. В цей же період був споруджений славнозвісний острів Кохання. Щоправда, це тепер його так називають. Тоді він був названий на честь тодішнього міського голови Сидоренка.
За інф. Вікіпедії.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 15 від 9 квітня 2025
Читати номер
Alla Matveeva
Тамара Воронцова
Тамара Воронцова
Тамара Воронцова reply Тамара Воронцова
Svitlana Vedmedik reply Тамара Воронцова