Перші 15 хвилин у Тернополі: що можна побачити, якщо вперше завітали у Файне (ФОТОРЕПОРТАЖ)

- Побачити усе чи поспіхом не помітити нічого? Чи вистачило б вам 15 хвилин, аби роздивитись нове місто?
- Ми покажемо те, що може побачити у Тернополі турист, який лише знайомиться з Файним.
Зазвичай у місто туристи приїжджають потягами. Тож перша наша зупинка - Залізничний вокзал.
На вокзалі небагатолюдно. Із сумками на потяг чекали лише кілька молодиків. Із перону в місто можна вийти як через приміщення вокзалу, так і не заходячи в нього.
У приміщенні - кілька залів очікування. Тут вже більше людей, ніж біля перону. Через карантин вхід на другий поверх обмежили.
Тернопільський вокзал має цікаву історію.
Перший вокзал був побудований у 1870-му році. І мав він тоді лише одну колію. Восени 1903 почали будівництво нового приміщення вокзалу. Новий — запрацював за три роки.
Зруйнований під час Першої світової війни. Згодом відбудований.У вересні 1920 в салоні Залізничного вокзалу розміщувався штаб Головного отамана Армії УНР.1944 — знову зруйновано. Відновили вокзал у 1952 році в зміненому вигляді. Сучасного вигляду набув у 2000-му році. А вже у 2020-му в Тернополі провели благоустрій на Привокзальному майдані.
На відреставрованій площі чекають таксі. Водії, які також змерзли, шукаючи потенційних клієнтів, підходять чи не до кожного, хто виходить з вокзалу.
Раніше цей майдан мав не такий привабливий вигляд. Але під час реставрації, МАФи, яких тут було в кілька разів більше, - знесли. Тут можна знайти усе необхідне: вулична їжа, гаряча кава, обмін валют.
"І їхати нікуди не треба..."
Поряд з вокзалом зупинки громадського транспорту. Звідси можна доїхати у будь-яку частину міста. Щоправда, аби побачити Тернопіль у всій красі, і їхати нікуди не треба.
Вже за кілька метрів туристів зустрічає відреставрована вулиця Чорновола. Тут тобі і красиві будинки, і лавочки, щоб відпочити і дерева, які влітку прикрашають вулицю.
Ремонт на вулиці Чорновола зробили у 2019-2020-му роках, і тепер вона стала улюбленим місцем туристів, та й самих тернополян. Єдине, що "ріже око", — безліч рекламних вивісок, які зовсім не вписуються у атмосферу. А ще — старі балкони, які теж вже пора відреставрувати.
Вулицею Чорновола прямуємо на Театральний майдан.
Чимало туристів охоче фотографуються біля будівлі Драматичного театру До слова, її спорудили у 1957-му році. І тут досі тривають вистави Тернопільського академічного обласного драмтеатру ім. Т.Г. Шевченка.
А ще на майдані біля Театру вже почали встановлювати головну ялинку міста, і зараз її починають прикрашати до свят.
Недалеко від театру ще одна "родзинка" — "Тристоронній годинник".
Звідти рукою подати до пам'ятника Соломії Крушельницькій та улюбленої напівскульптури містян "Випадкова зустріч", це дама, яка сидить на одній із лавочок поряд з майданом. Сидить на самоті, бо її "колєжанку".... поцупили невідомі.
Валова, Катедра та Замок"
Через брак часу пам'ятники минаємо і вулицею Сагайдачного йдемо на найдавнішу вулицю Тернополя - Валову. Це теж одне із улюблених місць туристів, адже тут чимало кав'ярень, вулицю "облюбували" місцеві художники, які продають свої картини, а в погожі дні тут навіть чути вуличних музикантів.
Цікавою є архітектура вулиці: особливий кожен будинок, бруківка... Все це переносить у атмосферу старого міста.
Але часу на каву на Валовій теж немає. Йдемо до Катедрального собору. Це українська греко-католицька церква Собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. Збудований у 1749-1779 роках. Зараз, особливо у святкові дні, тут лунають церковний спів та дзвони.
Поряд — головний корпус Тернопільського медичного університету та пам'ятник Данилу Галицькому.
Маємо ще кілька хвилин.
Від пам'ятника прямо ідемо до Готелю "Тернопіль". Його збудували на місці Нового Замку. А обабіч - найстаріша будівля Тернополя — Тернопільський замок.
Щоправда, більшість тих, хто вперше його бачить, одразу й не назвуть його замком.
І на завершення те місце, заради якого чимало людей приїжджають до Файного, — Тернопільський став.
Він прекрасний у будь-яку погоду і в будь-яку пору року. Біля фонтану "Сльози Гронського" відкривається неймовірний вигляд на Набережну, на весь мікрорайон "Дружба". Видно і Надставну церкву, напис "I Iove TernoріІ" та околиці міста.
15 хвилин добігають кінця. Але у Тернополі є що подивитись...
А які маршрути на 15 хвилин для тих, хто ніколи не бачив Тернопіль, порекомендували б ви? Пишіть відповідь у коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Андрій ГурневичТрадиційна екскурсія для немісцевих - центральна частина міста (пішки) і круг навколо озера (на мотоциклі). У всіх приїжджих - купа вражень. Особливо тішать відгуками гості з правобережжя - завжди одне і теж кажуть: "та у Вас тут, як в Європі!". Спогладаючи цю "Європу" щодня, можливо, ми й не помічаємо краси. Тому туристам видніше. Може не все й так погано?!...
-
Саша КрестМоє файне місто Тернопіль... дуже скучив за тобою... вже півроку з сім'єю і онуками у Штатах, у Майамі маю квартиру... але за Тернополем завжди сумую... коли повернуся навесні обов'зково пройдусю цими вуличками, зайду скоштувати кавусю у Jan Amor i обов'язково пообідаю у Ковчезі і Старому млині... до скорої зустрічі, мій Терніпіль...Читач62 reply Саша КрестДобре з Маямі сумувати за Тернополем, а коли живеш в ньому з зарплатою 3000 грн, то сумно аж за край...
-
Теодор МармонтовЗ жд проходимо на міст, переходимо... Далі не важливо вже...
-
Наталя ГурськаНе князь, а король Данило Галицький.