На місці парку раніше був пустир. Туди відкачували пульпу, яку викачували з Тернопільского ставу, який раніше звався Комсомольським озером. У 60-роках минулого століття почали будувати житловий масив «Дружба». Тоді в планах нового парку ще не було.
У 1970-х там почали осушувати болото та закладати парк. Першу чергу парку відкрили у 1983 році. Тоді його назвали «Піонерським». У 1935 році вже зробили алеї, засадили нові дерева.
Центральну частину міста та «Дружбу» з’єднувала дорога, яка згодом стала головною алеєю парку. Вона мало чим змінилась. Ліхтарі вздовж алеї тепер нові, встановили нові лавки. Тепер є кіоски, де продають морозиво. У 2020-му встановили вертикальне озеленення. Металеві конструкції на клумбах сподобались не всім.
Сходи також змінилися. Їх відремонтували. На жаль, навіть після реконструкції там немає зручного та безпечного пандусу, лише металеві «колії». Навіть тягнути велосипед по таких не надто зручно та безпечно. Що вже сказати про батьків з візочками та людей з інвалідністю.
Малюнку, який прикрашав сходи, більше немає. Тепер там банер з фото міста. Однак стіни, які нещодавно відремонтували та штукатурили, вандали помалювали графіті. Деякі зафарбували, деякі – лишились.
Козацький острівець також змінився. Раніше фортеці були повністю дерев’яні. Тепер – з каменю.
Парк лишається одним з улюблених місць відпочинку тернополян. Тут є кілька дитячих майданчиків, спортивні майданчики. Влітку там працюють дитячі лазанки та атракціони. Біля зоокуточку люблять гуляти батьки з дітками.
Молодь любить приходити на екстрім-майданчик, де можна покататись на скейтах, самокатах, велосипедах чи роликах.
Якщо ви маєте старі фотографії міста – надсилайте їх нам і ми відтворимо їх!
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 20 від 14 травня 2025
Читати номер