«100» і «30» тисяч гривень: в Міноборони пояснили порядок нарахування додаткової грошової винагороди

В Міністерстві оборони України відповіли на запитання та пояснили нюанси щодо нарахувань виплат військовим.
Нюанси щодо нарахування додаткової грошової винагороди у 100 000 та 30 000 гривень, що виплачується військовослужбовцям, які проходять службу у військових частинах та підрозділах у складі угруповань Сил оборони або резерву Головнокомандувача ЗСУ і перебувають у межах районів ведення бойових дій, пояснили в Міноборони.
На виконання рішення Кабміну, у всіх складових Сил безпеки й оборони видано відповідні розпорядчі документи. У Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту вони унормовані наказом Міністерства оборони України від 25 січня 2023 року № 44 «Про внесення Змін до Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 січня 2023 р. за № 177/39233).
Про нововведення коротко
- Військовослужбовцям, які задіяні до виконання завдань на «нулі» виплата додаткової винагороди здійснюється в розмірі 100 000 гривень пропорційно часу виконання цих завдань.
- Виплата одноразової грошової допомоги сім’ям, у разі загибелі під час виконання службових обов’язків, здійснюється і не залежить від місця загибелі.
- Виплата додаткової винагороди у розмірі 30 000 гривень буде здійснюватися військовослужбовцям у разі виконання ними бойових завдань згідно з бойовими наказами.
Важливо розуміти, що нововведення військовослужбовці відчують на місяць пізніше.
— Новий порядок виплати додаткової винагороди військовослужбовцям застосовується з 1 лютого поточного року, але беручи до уваги, що виплати грошового забезпечення здійснюється в поточному місяці за минулий, нові виплати згідно з новим порядком військовослужбовці отримають в березні, — пояснив заступник начальника управління соціальної підтримки — начальник відділу грошового забезпечення та заробітної плати, полковник Олег Рогаль.
Крім того, Олег Рогаль пояснив ексклюзивно для Інформаційного агентства АрміяInform, хто скільки грошей отримуватиме.
— Пане Олеже, як зміниться виплата грошового забезпечення військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях?
— З 1 лютого цього року виплати додаткової винагороди 100 тисяч гривень військовослужбовцям, які беруть участь у бойових діях безпосередньо на лінії зіткнення, не зміняться — як були торік 100 тисяч гривень, так і залишаться 100 тисяч гривень. Однак з 1 лютого збільшиться розмір щомісячного грошового забезпечення військовослужбовців в середньому на 50 %. Тобто якщо військовослужбовець отримував 13 тисяч гривень — це мінімальне грошове забезпечення було минулого року — то з 1 лютого цього року військовослужбовець отримуватиме мінімальне грошове забезпечення понад 20 тисяч гривень — три мінімальні заробітні плати. На «передній» лінії військовослужбовець з мінімальним грошовим забезпеченням 20 тисяч гривень отримуватиме разом із додатковою нагородою 100 тисяч гривень — 120 тисяч гривень на місяць.
— Хто продовжить отримувати 100 тисяч гривень щомісячно?
Крім військовослужбовців, які беруть участь у бойових діях на лінії зіткнення, 100 тисяч гривень також будуть отримувати за час виконання бойових завдань:
- військовослужбовці ракетних військ і артилерії;
- льотчики за час виконання польотів у районах ведення бойових дій;
- моряки;
- військові медики (цьогоріч ми їх виділили в окрему категорію як військовослужбовці, які матимуть винагороду 100 тисяч гривень щомісяця);
- зенітно-ракетні війська і протиповітряні війська, які виконують завдання в районі проведення бойових дій.
— Хто продовжить отримувати 30 тисяч гривень щомісячно?
— Винагороду у 30 тисяч гривень щомісяця отримуватимуть військовослужбовці, які входять до складу угруповань Сил оборони країни і які виконують бойові або спеціальні завдання згідно з бойовими наказами або розпорядженнями командирів військових частин. Крім того, таку винагороду отримуватимуть військовослужбовці, які виконуватимуть завдання всебічного забезпечення угруповань Сил оборони, а також військовослужбовці, які перебувають у підрозділах, що зараховані до складу резерву Головнокомандувача Збройних Сил України. 30 тисяч гривень будуть виплачуватися тільки за період виконання цих бойових спеціальних завдань.
— Кому зменшать грошове забезпечення?
— Грошова винагорода не буде виплачуватися тим військовослужбовцям, які проходять службу у військових частинах та підрозділах, які не входять до складу угруповань Сил оборони або резерву Головнокомандувача і перебувають поза межами районів ведення бойових дій. Це можуть бути навчальні центри, органи військового управління, тилові бази тощо.
— Чи означають нові правила виплати грошового забезпечення те, що в разі перебування військовослужбовця в тилу він не отримуватиме додаткові 30 тисяч грошового забезпечення?
— Військовослужбовець отримуватиме щомісячну додаткову винагороду 30 тисяч гривень, якщо він проходить службу в підрозділі, який включений до складу угруповань Сил оборони країни або в резерві Головнокомандувача Збройних Сил України і який не перебуває в районі ведення бойових дій, але за умови бойових спеціальних завдань згідно з наказами командирів підрозділів бойових частин.
— Якщо військовий підрозділ виконував бойове завдання безпосередньо в зоні проведення бойових дій, а потім відправився на ротацію у ППД — чи зміняться грошові виплати у цьому разі?
— Підрозділ, який перебував на передовій і зараз перебуває поза межами району ведення бойових дій, він може залишатися в складі угруповань Сил оборони або в резерві Головнокомандувача, і військовослужбовці цього підрозділу також можуть виконувати бойові або спеціальні завдання. Якщо ці завдання виконуються, то, перебуваючи поза межами районів бойових дій, військовослужбовці цього підрозділу, який виведений з району ведення бойових дій, матимуть право на отримання додаткової винагороди у розмірі 30 тисяч гривень.
— Якщо військовослужбовець перебуває на лікарняному, але перед цим отримував додаткову винагороду 30 тисяч гривень — що буде з цією виплатою?
— Винагорода у розмірі 30 тисяч гривень виплачується тільки за період виконання бойових або спеціальних завдань. Враховуючи зазначене, військовослужбовець, який перебуває на лікарняному, при цьому не виконує ніяких бойових завдань, тому за цей період лікування винагорода у розмірі 30 тисяч гривень він отримувати не буде.
— А якщо військовослужбовець, який отримував додаткову винагороду 100 тисяч, зазнає поранення на лінії бойового зіткнення — яких змін у виплатах очікувати?
— За весь час лікування військовослужбовець, який дістав поранення, контузію або травму, пов’язану із захистом Батьківщини, він отримає винагороду в розмірі 100 тисяч гривень. Також ця винагорода зберігається за час відпустки після лікування, якщо поранення було важким. Ступінь важкості поранення визначають військові лікарські комісії.

У Міноборони відповіли на поширені запитання
— Чи на частину (пропорційно дням) додаткової винагороди у 100 000 грн претендують особи, які не виконують завдання безпосередньо з вогневого ураження (водії, які підвозять пальне, боєприпаси, харчів, воду інженери, зв'язківці, водії «медичок»)?
— Новим порядком встановлено, що виконання завдань з вогневого ураження на лінії бойового зіткнення не є обов’язковою умовою для виплати додаткової винагороди в розмірі 100 000 гривень.
Відповідно до нового порядку військовослужбовцям, які задіяні до виконання завдань на «нулі» (підвозу дизельного пального до танків, доставки продуктів харчування та води, евакуації особового складу та майна, облаштування вогневих позицій, забезпечення зв’язком) виплата додаткової винагороди здійснюється в розмірі 100 000 гривень пропорційно часу виконання цих завдань.
У разі виконання аналогічних завдань (згідно з бойовими наказами (розпорядженнями)) щодо забезпечення військових частин, які виконують завдання за призначенням не на «нулі», але в районах бойових дій, виплата такої винагороди здійснюється – у розмірі 30 000 гривень (в розрахунку на місяць пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань).
— Чи отримає грошову допомогу сім’я заправника, зв'язківця, тиловика, який загинув не на «першій лінії»?
— Виплата одноразової грошової допомоги сім’ям військовослужбовців, які загинули під час дії воєнного стану, здійснюється у разі загибелі під час виконання службових обов’язків та не залежить від місця загибелі: чи поблизу лінії бойового зіткнення чи в районах ведення бойових дій, чи поза районами ведення бойових дій.
— Чи новий порядок нарахування додаткової винагороди діє з 1 січня 2023 року?
— Новий порядок виплати додаткової винагороди застосовується саме з 1 лютого 2023 року.
— Я мобілізований військовослужбовець. Проходжу підготовку в навчальному центрі ДШВ ЗСУ в Житомирській області. Опановую спеціальність оператора ПТРК однієї із західних систем. Чи маю я право на отримання 30 000 гривень?
— Виплата додаткової винагороди за період навчання військовослужбовців у навчальному центрі з метою опанування іноземної техніки не передбачена.
— Я військовий медик Військово-медичного клінічного центру Північного регіону (м. Харків). Щодня рятую життя військових, які надходять до нас із передової. Часто місто обстрілює ворог. Чи отримуватиму я додаткову грошову винагороду у розмірі 30 000 гривень?
— Виплата додаткової винагороди у розмірі 30 000 гривень буде здійснюватися військовослужбовцям у разі виконання ними бойових (спеціальних) завдань згідно з бойовими наказами (розпорядженнями), а військовий госпіталь включений до складу діючих угруповань військ (сил) Сил оборони держави (в розрахунку на місяць пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань).
— Я офіцер цивільно-військового співробітництва. Надаю допомогу цивільному населенню у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення. Які види додаткової грошової винагороди я отримуватиму?
— Виплата додаткової винагороди у разі виконання бойових (спеціальних) завдань на лінії бойового зіткнення з противником на глибину виконання бойових (спеціальних) завдань військовою частиною (підрозділом, у тому числі зведеним) першого ешелону оборони або наступу (контрнаступу, контратаки) до батальйону включно здійснюватиметься — в розмірі 100000 гривень, а у разі виконання бойових (спеціальних) завдань згідно з бойовими наказами (розпорядженнями), пов’язаними із всебічним забезпеченням діючих угруповань військ (сил) Сил оборони держави безпосередньо в районах ведення воєнних (бойових) дій здійснюється — у розмірі 30000 гривень (в розрахунку на місяць пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань).
Довідка
Свої запитання можна надсилати на електронну скриньку [email protected]
Читайте також
- Із 1 лютого в Україні змінять порядок виплат додаткової грошової винагороди військовим
- Нові правила взяття на військовий облік в Україні. Що змінилося
- Як ветеранам та членам їх сімей отримати психологічну, юридичну та фінансову підтримку
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Саме цікаво те,що четверо кухарів протягом місяця,без виїзду перебували у Дружківці і отримали різні виплати.
Двоє по 80000,один 36000 і один 29500.
То по якому..?
Саме цікаво те,що четверо кухарів протягом місяця,без виїзду перебували у Дружківці і отримали різні виплати.
Двоє по 80000,один 36000 і один 29500.
То по якому..?