Чи дешевше, ніж в магазинах? Що і за скільки продають на сільськогосподарських ярмарках Тернополя

Чи дешевше, ніж в магазинах? Що і за скільки продають на сільськогосподарських ярмарках Тернополя
  • Щосуботи у Тернополі на двох локація розгортають ярмарки. Раніше продавати там можна було безкоштовно. Однак тепер за місце торгівлі треба платити.
  • Чи поменшало там продавців, чи підняли ціни та що можна купити? Ми дізналися!

Суботні ярмарки почали проводити після початку повномасштабного вторгнення росії. Така ініціатива сподобалась підприємцям, оскільки там продавати можна було без плати за місце торгівлі, а звичайні тернополяни можуть купити там продукцію від місцевих виробників дешевше, ніж у магазинах.

Однак у міській раді затвердили нові правила торгівлі.

Тепер треба платити

Відповідне рішення затвердив міськвиконком. Ярмарки дозволили до 31 грудня 2023 року на двох локаціях:

Відео дня
  • мікрорайон «Дружба» — майданчик на перехресті вул. Миру – Дружби;
  • масив «Східний» — майданчик на вул. Лесі Українки, 39.

Серед основних вимог до учасників сільськогосподарських ярмарків є наступні:

  • дотримання відповідних температурних режимів під час реалізації швидкопсувних харчових продуктів тваринного походження;
  • наявність документів про проведення ветеринарно – санітарної експертизи;
  • дотримання продавцями правил особистої гігієни та наявність в них спецодягу та санітарних книг щодо проходження обов’язкових медичних оглядів;
  • наявність витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Для здійснення торгівлі встановлено такі розміри внесків:

  • з легкових автомобілів — 75 грн в день;
  • з вантажних автомобілів  — 150 грн в день;
  • з дрібно-роздрібної торгівлі — 30 грн в день.

Як змінилися ціни

Ми побували на двох локаціях у суботу, 25 лютого. Як ми побачили, продавців менше не стало. Там багато підприємців, які щотижня приїздять зі своєю продукцією. Вони кажуть – через необхідність плати за місце торгівлі трохи довелося підняти ціни.

– Ми платимо 150 гривень на день, оскільки у нас вантажний автомобіль, – каже один з підприємців. – Це невелика сума, але ціни трохи підняли, бо треба заплатити за торгівлю, за пальне, щоб приїхати, ще щось заробити треба. Все ж стараємося тримати ціну нижче, щоб були покупці. Люди приходять, купують, тому ми працюємо, хоча доводиться сплачувати за місце.

Дехто запевняє – ціни не змінювали, незважаючи на необхідність плати за можливість торгівлі.

Що можна купити

На «Дружбі» найбільші черги були за м’ясом та ковбасою. Свинину продають по 130–140 гривень за кілограм. Сало – від 75 гривень за кілограм. Ковбаси можна купити і по 90, і по 120, і по 240 за кілограм, залежно від виду.

Яйця продають дешевше, ніж в магазині – по 4,5–5 гривень за штуку.

Також можна купити олію, масло, крупи, макарони. Яблука коштують по 10–14 гривень за кілограм. Картопля – по 5,5 гривень за кілограм.

На «Східному» продавців та покупців було значно більше. Асортимент теж більший. Тут продавали ще свіжоморожену рибу по 90–140 грн/кг, візні види сиру по 240–300 грн за кілограм, печиво, пляцки, тощо.

Масло продають по 240–280 грн за кілограм. Вершково–рослинну суміш – по 180 гривень.

5 літрів рафінованої олії коштує 240 гривень.

Тернополяни кажуть – приходять сюди, бо можна знайти дешевші товари і не потрібно їхати на ринок.

– Я живу на вулиці Лесі Українки, тут неподалік, – каже тернополянка пані Тетяна. – Дуже зручно, тому що не потрібно їхати на ринок, все під боком. Є продукти, які можна купити дешевше. Тому маже кожну суботу сюди йду за покупками.

 Ярмарки працюють з 8:00 до 15:00, однак продавці кажуть, що найбільш активна торгівля до обіду. Дехто встигає продати товар ще зранку і до 15:00 багато продавців вже їдуть.

А ви купуєте продукти на ярмарках чи на ринку? Пишіть у коментарях!

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (13)
  • Читач72
    То все добре. Крім того потрібно закривати такі магазини як "рибний," що навпроти Магдональсу. Продають постійно зіпсовані консерви і копчену рибу.Таке враження що в час війни можна травити покупців.Адже зіпсована риба смертельно небезпечна.
  • Ярослав Піковський
    Я вирощую овочі в своєму підсобному господарстві, а реалізуючи на ринках Тернополя. В чім суть питання - все літо в мене гуртом купляв продукцію один "реалізатор", а по суботах забував на цих "ярмарках". Одного разу я відвідав таку "ярмарку" по Л. Українки, це "цирк Шапіто" Побачив "свого реалізатора" і ще багато знайомих обличь йому подібних. Ціни  нічим не нижчі від ринкових. Одним словом - цирк влаштований владою  в "інтересах" тернопіль чан! Однозначно.
  • Alla Shushkevych
    Територія де ярмарка безпосередньо під вікнами нашого будинку. Добре ,що хоч  раз в тиждень, бо ярмарка- це шум і загазованість, багато машин. Майже все що там продають можна купити в магазинах, що в будинку. Та й продукти сумнівної якості бо не проходять лабораторний контроль( як на стихійних ринках).  А гроші за місце хто збирає і куди вони йдуть? Бо і асфальт з ямами і газони потолочені. Не факт , що такі ярмарки потрібні щотижня. Хіба раз в місяць, або перед святами
  • Oleksandr Guta
    Збирати гроші це не головне, бажано щоб  представники міськради контролювали як продавці в 6 год. ранку приїжджають і паркуються, іноді сваряться між собою за місце. У всьому має бути порядок і чітко встановлені правила.

keyboard_arrow_up