Тернопіль посідає почесне перше місце за рейтингом найнижчих зарплат в Україні. При цьому ціни у Файному місті не відстають від столичних. Де в Тернополі платять найвищі зарплати, з’ясував журналіст «RIA плюс».
Цьогоріч понад 6 тис. роботодавців подали у службу зайнятості Тернопільщини інформацію про 33,2 тис. вакансій. У базі даних служби є дані про 6,9 тис. пропозицій роботи, отриманих з інших джерел, розповідає директор Тернопільського обласного центру зайнятості Василь Олещук.
- На 1 жовтня 2018 року актуальними були 3077 вакансій, заявлених роботодавцями до служби зайнятості. У тому числі для робітників – 1897 вакансій, для службовців – 867, для осіб, які не потребують спеціальної підготовки, – 313, — повідомляє він. — Серед поданих у службу зайнятості вакансій 32% — з мінімальною зарплатою і лише 7% були із заробітною платою вищою від середньої по області (за вересень — 7165,12 грн), яка є однією з найменших в Україні (9042 грн). Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 5,1 тис. грн.
Серед районів області найбільшу заробітну плату пропонували роботодавці Підгаєцького, Лановецького, Збаразького районів та Тернополя – понад 5 тис. грн. У решті районів середній розмір оплати праці у вакансіях коливався від 3,5 до 4,7 тис. гривень, зазначає пан Василь. У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на підсобних та кваліфікованих робітників – це водії, швачки, слюсарі, електромонтери, електрогазозварники, оператори верстатів та установок, токарі, дорожні робітники, монтери колії, малярі, муляри, пекарі тощо.
За професійними групами, середній розмір оплати праці у вакансіях для робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин – 5,4 тис. грн професіоналів та вищих державних службовців, керівників – 5,1 тис. грн, для кваліфікованих працівників сільського господарства, технічних службовців, фахівців, працівників сфери торгівлі та послуг. У представників найпростіших професій розмір оплати праці найнижчий і коливався від 4,3 тис. до 4,8 тис. гривень.
— За професіями найменше отримували станом на початок жовтня кваліфіковані робітники сільського та лісового господарств (лісники, оператори птахофабрик та механізованих ферм, свинарі, птахівники, кінологи, лісоруби — 3730 - 4774 грн). Потім йдуть технічні службовці — табельники, адміністратори, оператори комп'ютерного набору, касири, обліковці, діловоди — 4100-4750 грн), працівники сфери торгівлі та культури (манікюрники, косметологи, перукарі, кухарі, охоронці, комплектувальники товарів, продавці (4178-4571 грн) Прибиральники сміттєвозів, вантажники, кухонні робітники, мийники, сортувальники, підсобні робітники, прасувальники отримували 4362-4862 грн, — розповідає Василь Олещук.
- Найвищий розмір оплати праці пропонують для начальника комерційного відділу, розкрійника матеріалів, водіїв тролейбусів — 15 тис. грн, технік-механік сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, інженер з керування й обслуговування систем — 12000 грн, покрівельник будматеріалів — 11 533 грн, інженер з транспорту — 11000 грн, слюсар з механоскладальних робіт — 10017 грн, монтажник санітарно-технічного устаткування, фарбувальник приладів і деталей, піскострумник, машиніст змішувача асфальтобетону пересувного, лакувальник — 10000 грн, — зазначає директор Тернопільського обласного центру зайнятості Василь Олещук
При цьому, найбільшоплачуваними є посади законодавців, вищих державних службовців, керівників, менеджерів — 7341-15000 грн, професіоналів — 6799-12000 грн, фахівців —5158-12000 грн та кваліфікованих робітників з інструментом — 8000- 11533 грн, вказує експерт.
У Тернополі найвищу зарплату за останній період пропонували за посаду стоматолога та монтажника — 30000 грн, торгового представника, автоелектрика — 25000 грн, регіонального менеджера з продажу — 21700 грн, розповідає працівник місцевого рекрутингового агентства Лілія Прокопів.
—Найнижчу зарплату мають прибиральники, двірники, касири, продавці, оператори комп'ютерного набору — тут ставки коливаються 1500 - 5000 грн. Загалом у Тернополі вакансій із високою зарплатою (понад 20000 грн) надзвичайно мало і то більшість з них — робота за кордоном, — говорить експерт. — Переважно пропонують у межах 5000-9000 грн, якщо неповна зайнятість, або посада не передбачає особливих кваліфікаційних навичок, то нижче 5000 грн. Хоча по правді, дуже часто обсяг заявлених зарплат не відповідає дійсності, адже вказуються зарплати до оподаткування. Тому на руки людина отримує набагато менше.
Наразі не спостерігається суттєвої тенденції до підвищення рівня зарплати у приватних фірмах, хоча, напевне, це не надовго, оскільки все частіше тернополяни звертаються за допомогою у пошуку роботи саме за кордоном, а не в рідному місті, зауважує пані Лілія. Тому зі зменшенням пропозиції робочої сили та збільшенням попиту на неї за законами економіки ціна праці мала б збільшуватися.
—Як я можу спостерігати за тенденціями у нашій економіці та на ринку праці зокрема, у недалекому майбутньому буде дуже суттєва нестача робітників, таких як токарі, слюсарі, зварювальники, будівельники, водії, електрики тощо, адже за кордоном їхня праця оцінюється набагато вище. А більшість молоді неохоче вступає на ці спеціальності, всі хочуть бути «білими комірцями»— сидіти в кабінетах, а не фізично працювати, — говорить експерт. — Тому в нас надлишок випускників, які навчалися на менеджерів, юристів, обліковців, економістів та тих, які не можуть працевлаштуватися за спеціальністю, і нестача робітників, які працюють руками.
ТОП-30 професій у Тернополі з найбільшими зарплатами
За інф. обласного центру зайнятості
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Мені тільки кварплати за 63 метри зимою близько 3500 грн треба буде сплачувати.
Составьте из них правильные предложения!