Із сухоцвітом та патріотичними стрічками: за скільки продають букети до Вербної неділі

Із сухоцвітом та патріотичними стрічками: за скільки продають букети до Вербної неділі
  • На ринках та тротуарах Тернополя активно продають цілі букети вербових котиків.
  • Є різні за розміром, з додаванням різнотрав’я. І коштують недорого.

Традиційно букети котиків купують напередодні Вербної неділі, що відзначають за тиждень до Великодня. Цьогоріч, за григоріанським календарем, Вербна неділя припала на друге квітня, а ось за юліанським – на дев’яте квітня.

Скільки просять за букет?

Найбільше таких символічних букетиків журналісти «20 хвилин» помітили на Тернопільському центральному ринку. Їх навіть виставили вздовж фасаду однієї будівлі, аби люди краще бачили товар. Серед продавців не лише літні люди, а й молоді дівчата та хлопці. Здавалося б, всі вони продають один продукт – вербові котики, натомість букет кожного особливий по-своєму.

Відео дня

Переважно ціни коливаються від 20 до 60 гривень. Все залежить від розміру та наявних на гілочках аксесуарів. Деякі бабусі готові навіть зробити знижку, якщо купуєте від двох букетів в одні руки. Проте знижки незначні – 10 гривень від загальної суми.

Одна з продавчинь вирішила трохи розбавити звичайну композицію котиків золотистими колосками пшениці, зеленими сухоцвітом, маками та волошками. Виглядає як справжній український букет, з яким можна піти не лише до церкви.

— Раніше я робила звичайні букетики – вербові котики перемотувала стрічкою. Але бачила, що люди хочуть чогось гарнішого, чогось яскравішого. То надивилася в інтернеті і почала собі робити. Спочатку було важко, а потім вже навчилася. Зараз маю постійних клієнтів, — розповідає жінка.

Маленькі букети без прикрас жінка продає по 20 гривень, середні по 40 гривень, а ось ті, де найбільше сухих квітів, то вже по 50 гривень.

Серед продавців помічаємо і маленького хлопчину. Попри негоду він стоїть на ринку, а в обох руках тримає вербові букетики. Зі слів малого, букети вони крутять вдома разом з мамою. І вже кілька днів поспіль приїжджають до Тернополя, аби продати. Маленькі композиції коштують 30 гривень, а трохи більші – 35 гривень.

— Ми до цього свята готуємося ще від літа. От гляньте, зверху просто котики, а знизу сухі квіточки. Ви не думайте, що вони такі кольорові від природи, зовсім ні. Це ми спеціально розмальовуємо їх фарбою, щоб вони мали кращий вигляд. А ось ці великі рожеві та сині квіти робимо з гофрованого паперу. Мені подобається таке робити з мамою, — каже хлопак.

А ось тернополянка принесла на ринок кількаярусні букети. Спочатку йдуть стрічки, далі – дрібне листя кущів з фетром і на вершині вже вербові котики. Один вартує 30 гривень.

— Я роблю такі букети сама. Це вже моє хобі, яке дозволяє трохи відпочити від новин про війну та негативу. Бо я навіть спати не могла, постійно бачила уві сні вибухи. Потім почала заспокоювати себе такими букетиками. Роблю як можу, як виходить. Але поки люди задоволені та купують, — наголошує жінка.

Для тих, хто полюбляє класичні букети, також є варіанти. Наприклад, гілочки з великими котиками коштують від 20 до 60 гривень, а ціна за маленькі стартує від 70 гривень. Гілочок багато, і вони просто зв’язані між собою стрічкою.

Традиції на Вербну неділю

У Вербну неділю заведено освячувати гілочки верби в церкві, а потім жартівливо побивати ними одне одного і казати: «Не я б’ю — верба б’є, за тиждень Великдень, недалечко червоне яєчко!»

Віряни ходять на службу в храм, ставлять свічку за здоров’я родини, моляться. Освячені гілочки потрібно залишити в домі до наступного року. За повір’ями, вербові гілочки захищають від злого ока та хвороб.

Колись господарі, повертаючись з церкви зі свяченою вербою, до хати не заходили, а відразу садили на городі або в полі кілька гілок, «щоб росла Богові на славу, а нам, людям, на вжиток». Решту несли до хати і ставили на покуті під святими образами.

А ось з часів Великої Русі господині пекли печиво з бруньками верби та варили цілющі відвари.

У цей день є багато обмежень, адже триває піст. Серед них є такі:

  • Не вживати їжу тваринного походження (виняток — трохи риби).
  • Не готувати гарячі страви.
  • Не можна хрестити дітей, одружуватися, вінчатися.
  • Не бажано займатися важкою працею і хатньою роботою.

Взагалі цей день потрібно провести в молитвах та постити.

Народні прикмети

  • Якщо цього дня заморозки — буде гарний врожай фруктів.
  • Немає вітру і сонячний день — до теплого літа.
  • Сильний вітер означає — все літо буде часто змінюватися погода.
  • Якщо з'їсти шматочок освяченої верби, матимете успіх у будь-якій справі.
  • На Вербну неділю дощить — чекайте на врожайний рік.
  • Мороз означає — гарно вродять ярові.

А яких традицій дотримуєтеся ви? І взагалі, чи відзначаєте Вербну неділю? Пишіть у коментарях.

 

Читайте також:

Де вигідніше купувати та продавати валюту: порівняли обмінники та банки Тернополя (ІНФОГРАФІКА)

Писанки, кошики з лози та форми для пасок: де тернополянам дешевше скупитися до Великодня

Чи будуть вихідні на Великдень 2023 року

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Водецька Галина
    Обов'язково.
    Водецька Галина reply Водецька Галина
    Поліна Дайнега так
    Поліна Дайнега reply Водецька Галина
    Водецька Галина це добре) а букетик вже придбали?

keyboard_arrow_up