Яку компенсацію отримали нардепи з Тернопільщини за дороге житло у столиці? Ми порахували (ГРАФІКА)

Яку компенсацію отримали нардепи з Тернопільщини за дороге житло у столиці? Ми порахували (ГРАФІКА)
  • Щомісячно кожен нардеп, який зареєстрований на відстані понад 30 км від Києва, має можливість скористатися державною компенсацією.
  • Покриває вона витрати на помешкання у столиці. 
  • Хто з нардепів області користується бонусом і яку суму просить? А хто —  і взагалі нічого не просив у держави? Ми з'ясували.

 

Упродовж минулого року 90 народних депутатів-мільйонерів скористалися правом на отримання коштів для компенсації вартості оренди житла або винайму готельного номера. У середньому мова йде про 20 тис. грн. щомісячно, які виділялися народним депутатам із Державного бюджету України. 

Серед 90 депутатів-мільйонерів, які скористалися правом на отримання бюджетних коштів, 65 членів фракції «Слуга Народу». Зокрема, низка депутатів-мультимільйонерів. 

Про це повідомила ГО «Комітет виборців України» на своїй офіційній сторінці у Facebook.

«70% депутатів, які орендують житло за кошти платників податків, мають достатньо фінансових можливостей, щоб самостійно винаймати житло. Розмір депутатської зарплати дозволяє покрити витрати на оренду квартири в Києві. Однак, попри наявність можливостей, депутати продовжують отримувати компенсацію з бюджету, що сприймається як своєрідний депутатський бонус», – зазначив голова Комітету виборців України Олексій Кошель. 

Цікаво, які депутати з Тернопільщини скористалися таким депутатським бонусом? Адже серед них є статні бізнесмени.  

Хто отримав компенсацію

Право на отримання таких коштів мають народні депутати, не забезпечені житлом у місті Києві, і місце їх проживання, відповідно до його реєстрації, знаходиться на відстані понад 30 км від меж столиці. 

У грудні 2021 року 161 народному депутату загалом виплатили приблизно 7 млн грн (!) компенсації для оренди житла або винайму готельного номера.

Ми з'ясували, що не всі депутати нашого краю скористалися компенсацією. 

Згідно з даними апарату Верховної ради, із 1 листопада — 31 грудня 2021 року за оренду житла  нардепи з Тернопільщини: Андрій Богданець, Володимир Гевко, Іван Калаур та Микола Люшняк отримали однакову суму компенсації кожен — по 39 650 грн. Загалом їхнє проживання в Києві за два місяці Держбюджету обійшлося у 158 600 грн. За місяць на кожного нашого депутата вийшло по 19 825 грн. Сума, погодьтеся, чимала. 

Правом на компенсацію у грудні не скористалися Людмила Марченко, Ігор Василів та Іван Чайківський. А як в інші місяці?

Журналісти «20 хвилин» також проаналізували декларації, подані у минулому році кожним із вказаних нардепів для того, аби визначити, чи можуть вони собі дозволити оплачувати оренду житла у столиці самостійно. Дивіться наш аналіз. 

Чи мають змогу платити самі

Андрій Богданець, народний депутат України, обраний по 163-му виборчому округу. Член депутатської фракції політичної партії «Слуга народу».

Голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих фактів незаконного та неефективного проведення органами державної влади, органами місцевого самоврядування заходів щодо земельної децентралізації.

Зареєстроване місце проживання — місто Тернопіль. 

Як бачимо із декларації пана Богданця за 2020 рік, нардеп володіє легковим автомобілем Ford Edge, 2018 року випуску, декларованою вартістю 338 602 грн. У 2020 році отримав непогані доходи від відчуження рухомого майна на суми 750 тис. грн і 840 тис. грн. Також є збереження у вигляді готівки і коштів на банківських рахунках. Найбільша сума, яку нардеп тримає в банку, — 77 872 грн. Також пан Богданець окремо задекларував  готівкою 1 200 000 грн і 14 тис. доларів. 

Разом із цим, у 2021 року народний депутат також отримав компенсацію на проживання в Києві у розмірі 221 650 гривень. 

Ігор Василів, народний депутат, обраний по 164-му виборчому округу. Член депутатської фракції політичної партії «Слуга народу». Член Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури, а також багатьох груп з міжпарламентських зв'язків з іноземними країнами.

Зареєстроване місце проживання — м.Тернопіль.

У декларації за 2020 рік бачимо, що рухомого майна у своїй власності нардеп немає. Натомість, три вантажні автомобілі і один легковий Mercedes-Benz E 350, 2010 р.в., вартістю 490 000 грн — у власності його дружини. Чимало у подружжя задекларованих грошових активів. У безпосередній власності Ігоря Василіва — 51 500 євро, 23 000 доларів і 457 030 грн.

Правом на отримання компенсації за проживання в столиці у 2021 році, згідно з даними сайту Верховної Ради, не скористався

Володимир Гевко, народний депутат України, обраний по 167-му виборчому округу. Член депутатської фракції політичної партії «Слуга народу». Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. 

Зареєстроване місце проживання — місто Тернопіль.

У 2020 році нардеп задекларував разом із дружиною три автомобілі. Це легківки марок: AUDI Q7, 2015 р.в. за 914 тис. грн, Volkswagen Caddy, 2012 р.в. за 100 тис. грн і AUDI Q5, 2013 р.в. за 376 тис. грн. Крім того, у 2020 році нардеп  став власником квартири у Тернополі, вартістю 1 698 750 грн. Грошові активи нардепа і його дружини також чималі. Лише готівкою у гривнях задекларував 1 870 000 грн, у доларах — 185 тис., а в євро — 75 тис. Ще є кошти, розміщені на банківських рахунках.

За 2021 рік отримав компенсації на оренду житла в Києві у розмірі 237 250 гривень. 

Іван Калаур, народний депутат України, обраний по загальнодержавному багатомандатному округу. Член депутатської фракції політичної партії «Слуга народу». Голова підкомітету з цивільного та адміністративного законодавства Комітету Верховної Ради України з питань правової політики. 

Зареєстроване місце проживання — місто Тернопіль.

Згідно з декларацією за 2020 рік, пан Калаур володіє легковим автомобілем TOYOTA RAV-4, 2019 року випуску, вартістю 818 тис. грн. Грошові активи нардепа разом із дружиною за той період склали 15 тис. доларів і 100 тис. грн.

З державних коштів отримав компенсацію на проживання в столиці за минулий рік у розмірі 237 250 гривень. 

Микола Люшняк, народний депутат України, обраний по 166-му виборчому округу. Член депутатської групи «Довіра». Член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету та багатьох інших груп з міжпарламентських зв'язків з іншими країнами. 

Зареєстроване місце проживання — село Петриків Тернопільського району. 

Задекларував у 2020 році легковий автомобіль Volkswagen Multivan, 2013 р.в. за 448 000 грн. Здавав майно в оренду і отримав від нього дохід — 67 500 грн.

Разом із дружиною мають немалу суму готівки у різних валютах. Лише у гривнях — 514 194 грн задекларували за 2020 рік. А ще є  збереження у доларах та євро.

У минулому році також отримав 237 250 гривень компенсації на оренду житла в столиці. 

Людмила Марченко, народна депутатка України, обрана по загальнодержавному багатомандатному округу. Членкиня депутатської фракції політичної партії «Слуга народу». Голова підкомітету з питань законодавства про статус народного депутата України Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи у Парламенті.

Зареєстроване місце проживання — м. Тернопіль.

Задекларувала  у 2020 році легкове авто Volkswagen Touareg, 2014 р.в. за 522 000 грн. Грошові активи сім'я Марченків тримає у гривнях, доларах і євро. Так, сама депутатка володіє 30 тис. доларів, 6100 тис. євро і 123 880 грн.

Незважаючи на це, пані Марченко загалом у 2021 році також отримала компенсацію на проживання в Києві у розмірі 191 100 гривень. 

Іван Чайківський, народний депутат, обраний по по 165-му виборчому округу.

Член депутатської групи «Партія «За майбутнє». Секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, а також багатьох груп з міжпарламентських зв'язків з іноземними країнами.

Зареєстроване місце проживання — село Великий Ходачків.

Найновіший легковий автомобіль, який нардеп задекларував як свою власність, є TOYOTA LAND CRUISER, 2008 р. в., вартістю 581 659 грн. Грошових активів разом із дружиною за 2020 рік пан Чайківський задекларував найбільше з усіх депутатів Тернопільщини. Окрім звичної іноземної валюти — доларів і євро, нардеп тримає збереження також у фунтах стерлінгів. Разом подружжя задекларувало за 2020 рік 15 тисяч фунтів стерлінгів. А найбільшою серед грошових активів сумою у гривнях депутат задекларував 7 859 000 грн. Вказав це як кошти, позичені третім особам.

Правом на отримання компенсації за проживання в столиці у 2021 році, згідно з даними сайту Верховної Ради, не скористався. 

Тож єдиними, хто у 2021 році не скористався вигідним депутатським бонусом, стали Ігор Василів та Іван Чайківський. Хоча зареєстрованим місцем проживання Ігоря Василіва є Тернопіль, а  Івана Чайківського — село Великий Ходачків.

Чи вважаєте ви правильною компенсацію на житло депутатів, статки яких дозволяють оплачувати оренду самостійно? Діліться думками у коментарях. 

 

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (2)
  • Машулька Володимирівна

    То ппц , людина яка має мінімальну зп і не має власного житла,знімає і їй ніхто не повертає. В них є така сама зп , як в людей можуть і самі собі оплачувати. Нормально влаштувались , мають купа нерухості, зареєстрованої не нах і ще плюс тут деруть. Майте совість, вже скільки можна обкрадати цю державу😡
  • Mykhailo Tvardyi

    Ганьба!

21:30 Чи будуть вихідні на Великдень 2023 року 21:01 Діти воїнів з Чортківської громади безкоштовно відпочинуть влітку в Європі 20:00 Без військового квитка ні полікуватися, ні одружитися чи працевлаштуватися – не вдасться 19:05 Власники дорогих авто на Тернопільщині сплатили 400 тисяч гривень податку Від читача 12:32 Питання-відповідь. За яких умов припиняється реєстрація безробітного в службі зайнятості? Коли потім можна знову зареєструватися як безробітний? 18:30 Молодій тернополянці «світить» до семи років тюрми за сутенерство 18:10 Скоротили комендантську годину і згорнули намети-укриття: найголовніше з брифінгу 30 березня 18:00 Великодня краса на вулиці Торговиця: сотні писанок на дереві (ФОТО ДНЯ) photo_camera 17:30 Дружина збирає кошти на авто для роти коханого-артилериста, який воює біля Бахмута 17:05 Був хорошим будівельником, люблячим батьком та справжнім другом: на фронті загинув Василь Наконечний 16:30 В Україні планують створити реєстр ухилянтів: що це і як працюватиме 15:15 Ми перевірили, як під час тривоги відкривають і закривають укриття на зупинках play_circle_filled photo_camera 14:32 На Тернопільщині проводять тестування оновленої системи сповіщення 14:07 З 1 квітня в Україні ліки відпускатимуться за електронним рецептом: як його отримати і скористатись play_circle_filled 13:20 Бійці штурмової бригади «Лють» пройшли перший етап підготовки play_circle_filled photo_camera 12:15 Почаївській лаврі заборонили видобувати пісок 11:25 Тернополянин хоче повернути межі парку Шевченка — як було в 2010-му: є петиція 10:34 У Добриводах вночі згорів гараж photo_camera 10:05 Предстоятель ПЦУ призначив в.о. намісника Києво-Печерської лаври архимандрита Авраамія play_circle_filled 09:20 У Тернополі проведуть інформаційно-спортивні заходи для школярів
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up