Марія Бочан
43-00-50
Марія Бочан - Всі Статті (134)

Пенсіонера з Тернополя три роки тягають по інстаціях, штрафують, бо він розчистив хащі біля будинку. Його жінка, теж пенсіонерка, підтримує і супроводжує чоловіка у всіх інстанціях. На очах у жінки в суді виступають сльози. Редакція “20 хвилин” не могла залишитися осторонь цинізму, проявленого по відношенню до тернопільського пенсіонера місцевими чиновниками, і звернулася із проханням до адвоката, аби той захистив пенсіонера в суді.  Що відбулося у суді 19 жовтня, дізнавалися журналісти “20 хвилин”.

Така ситуація може трапитися з вами, вашим татом, мамою чи іншими родичами. Ви можете працювати кілька десятків років і залишитись з мізером, бо навіть не знатимете, що роки вашої кропіткої праці просто «вкрадуть». Як це відбувається, читайте у статті.  Як не «прогоріти» з пенсією. Ділимось порадами, які допоможуть вам.  

З початку повноцінного переходу на електронні лікарняні минуло менше двох тижнів. Тож в усіх учасників процесу ще виникають питання і складнощі в роботі з е-лікарняними.  Тернополяни вже діляться своїм досвідом відкриття е-лікарняних у соцмережах, у декого з цим виникають негаразди. Журналісти «20 хвилин» зібрали найтиповіші  проблеми і шляхи їх вирішення від медиків і соцстраху.   Завдяки Вашим підпискам ми можемо готувати більше цікавих матеріалів. Дякуємо за підтримку незалежної журналістики!

Ми розповімо вам історію найстарішого з парків Тернополя. Чи справді всім звичний земляний насип був призначений для Вічного вогню? Як виглядав Старий парк більш, ніж 100 років тому? Буде цікаво! Щоб прочитати публікацію повністю, варто авторизуватися. Якщо сподобається, оформіть підписку на преміум-матеріали. Цим ви допоможете нам робити більше цікавих матеріалів про історію нашого міста і бути незалежними!

Що найдорожче обходиться лікарням міста у часи пандемії? Захисні маски, респіратори і дезінфектори – далеко не повний список того, про що ви можете здогадуватись. Журналісти «20 хвилин» з'ясували, що саме купують міські медустанови на майданчиках державних закупівель з позначкою «COVID-19». Що «влетіло» у найбільшу копієчку, а що навряд чи призначене для боротьби з виникненням та поширенням коронавірусної хвороби. Дивіться інфографіку. Завдяки Вашим підпискам ми можемо готувати більше цікавих матеріалів. Дякуємо за підтримку незалежної журналістики!  

Тернопільщина багата на пісенну творчість. Саме вона була і є джерелом натхнення для наших краян. Найдавніші пісні, що й досі широко побутують на Тернопільщині, - календарно-обрядові: веснянки і гаївки, петрівчані та купальські, жнивні та обжинкові, щедрівки і колодчані. Ми ж віднайшли пісні саме про наших героїв. Вітають наших захисників українською народною піснею викладачі Лановецької музичної школи.  Станьте частинкою музичної культури Тернопільщини і ви.

14 жовтня відзначають одразу чотири свята: Свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День створення УПА і День захисника і захисниці України.  На Театральному майдані вже пройшли перші урочистості з нагоди 79-річниці створення УПА та Дня захисника і захисниці України. Журналісти «20 хвилин» запитали у тернополян і захисників, що для них означає цей день. Що тернополяни бажають нашим захисникам і захисницям у свято, читайте у матеріалі. 

У Тернополі на проспекті Бандери, 47 горить однокімнатна квартира, повідомляють в редакцію читачі.

Зростання ціни на газ з 1 жовтня найбільшого удару завдасть по бюджетних установах.  Жителі області скаржаться, що садки, школи та університети можуть залишитися без тепла. А на відкритих майданчиках ми знаходимо закупівлі газу, до яких – маса запитань.  Опалювальний сезон  вже розпочався, а газ на жовтень ще не закупили. Чому виникла така проблема і хто її замовчує? Ми з’ясували.  

Чергове засідання Тернопільського міського оперативного штабу для боротьби з коронавірусом відбулося 12 жовтня. Одне з ключових рішень, яке вражає: з 18 жовтня структурні підрозділи міської ради можна буде відвідувати тільки з негативним ПЛР-тестом, сертифікатом про вакцинацію або довідкою про отримання однієї чи двох доз вакцини.  Кого ж це стосується, ми запитали у міській раді. Як вони  це пояснюють?

keyboard_arrow_up