Бізнес зареєстрований на близьких, нерухомість у Львові та Карпатах, десятки одиниць нерухомого майна, мільйони готівки... – це та інше задекларували депутати міської ради.
Цикл публікацій про декларації тернопільських можновладців продовжує редакція “RIA плюс” разом з системою YouControl. Аналізуємо нові е-декларації за 2016 р. місцевих обранців. У попередніх публікаціях ми вже проаналізували декларації перших тридцяти шести за алфавітом депутатів міської ради. У цій — останніх шість.
Загалом у Тернопільській міській раді є 42 депутати. Електронну звітність щодо майна та доходів подали всі місцеві обранці.
Зауважимо, що, починаючи з е-декларацій за 2015 рік, за приховування власності посадовцям можуть присудити 51 000 грн штрафу, громадські роботи, позбавлення волі до двох років із позбавленням права обіймати державні посади.
Сукупний дохід по всіх статтях у е-декларації пан Шкула фіксує - 102 182 грн, в тому числі: 19 602 - основна зарплата декларанта, 27682 грн - зарплата за сумісництвом, 10 320 грн - соцвиплати на дитину, 43 709 грн - кредит до карткового рахунку та ін.
В е-документі депутат Андрій Шкула також зазначає 2 224 грн як кошти, розміщені на банківських рахунках, та 177 тис. грн готівку, яку він тримає у різній валюті.
Окрім зазначеного, декларант зафіксував грошові зобов’язання перед фінустановою. Зокрема, зазначає 11013 доларів як отриманий кредит його дружини ще у 2007 році та 1810 доларів – кошти, сплачені в рахунок позики. Разом з тим Андрій Шкула вказує у е-документі зобов'язання за договорами страхування, що в загальній сумі становить 11231 грн.
Таке страхування є різновидом недержавного пенсійного страхування. Тобто і накопичувальна програма, і страхування. Останнє в роботі журналіста, а зараз ще й в депутатстві не зайве, - жартома розповідає депутат. - Щодо державної пенсії, боюсь, що в нашій державі ці гроші навіть існувати не дозволять...
На час виходу статті редакція «20 хвилин» коментаря про декларацію від депутата Шморгая так і не отримала.
Близько 24 років я займаюся підприємницькою діяльністю у сфері сільського господарства, - на Тернопільському центральному ринку продаю насіння, - розповідає Наталія Шоломейчук. - Коли економічна ситуація була стабільна - продажі були кращі. Ситуація з клієнтами зараз дещо складніша, тому доводиться шукати й інші джерела доходу. Зокрема, в сезон торгуємо і новорічними прикрасами.
Юрій Штопко фіксує загальний дохід 32 103 грн. Фінансові зобов’язання у сім’ї минулого року також були. Зокрема, у декларації зазначено 293 грн як отриманий кредит та 65 268 грн – кошти, сплачені в рахунок позики.
Разом з тим декларант зазначає право власності на автомобіль Nissan X-trail 2008 року випуску, 414 тис. грн готівки у різній валюті та 162 грн як кошти, розміщені на банківських рахунках.
Попередні роки я був приватним підприємцем. А в 2016 році, коли став депутатом, перестав займатись підприємницькою діяльністю, - коментує Юрій Штопко. – Сьогодні більше займаюсь громадською роботою і роботою на окрузі, де мене обирали люди. У сім’ї були і є власні заощадження.
Окрім зазначеного, декларант зафіксував грошові зобов’язання перед фінустановою. Зокрема, зазначає 238 500 – кошти, сплачені в рахунок основної суми позики. Разом з цим Віктор Шумада зазначає корпоративні права його дружини у ЖБК "Сучасні будівельні технології-СБТ" та автомобіль Ford Transit 2005 року випуску, авто у власності декларанта. Також у власності пана Шумади є одна квартира та земельна ділянка.
Моя дружина в минулому році працювала в різних установах, - коментує ситуацію з трьома зарплатами за основним місцем роботи Віктор Шумада. – Пані Ірина спочатку працювала в обладміністрації, потім була помічником нардепа, а згодом перевелась в обласну раду.
Депутат зазначає два автомобілі, що належать її чоловікові Ігорю Яциковському - BMW X5 2008 року та Volkswagen Touareg 2005 року. Зазначена у декларації вартість обох авто на 2008 рік - 867 460 грн.
Декларант зазначає і корпоративні права. Зокрема, Оксана Яциковська має у власності ПП "Радіо Бонус", ТзОВ "Місто-Інфо", ПП "Резон-К", а її чоловік - ПП "Бенефіт". Згідно з ресурсом YouControl, чоловік декларантки має стосунок ще до однієї організації, яку не зазначила у е-документі депутат Яциковська. Зокрема, Ігор Яциковський є керівником та власником 96,89% статутного фонду товариства з обмеженою відповідальністю "Дитячий Світ ЛТД”.
Доходи сім'ї Оксани Яциковської в загальній сумі становлять 358 016 грн. Готівки депутат має найбільше в міськраді - 6 840 000 грн. Разом з тим пані Яциковська мала і фінансові зобов’язання. Зокрема у декларації зазначено 45 984 грн – кошти, сплачені в рахунок позики.
Отримати коментар про декларацію Оксани Яциковської нам не вдалося.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 28 від 9 липня 2025
Читати номер