На охорону здоров'я — майже втричі менше, ніж на освіту: на Тернопільщині прийняли бюджет на 2021 рік

На охорону здоров'я — майже втричі менше, ніж на освіту: на Тернопільщині прийняли бюджет на 2021 рік

Депутати обласної ради ухвалили головний фінансовий документ області на наступний рік. 

Сьогодні, 23 грудня, бюджет на 2021 рік затвердила сесія обласної ради. Свої голоси за запропонований бюджетний проєкт віддали 60 депутатів, повідомляє пресслужба Тернопільської облради.

Прогноз власних доходів обласного бюджету (без урахування трансфертів) становить 801 млн гривень.

Джерелами доходів загального фонду обласного бюджету є:

податок на доходи фізичних осіб – 735 млн гривень,

податок на прибуток підприємств – 37 млн гривень;

рентна плата за спеціальне використання природних ресурсів – 7,3 млн гривень,

плата за надання адміністративних послуг – 20 млн гривень,

частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об’єднань, що вилучається до бюджету, – 240 тис. гривень;

надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває у комунальній власності, – 350 тис. гривень,

орендна плата за водні об’єкти – 380 тис. гривень,

інші надходження – 730 тис. гривень.

Основними дохідними джерелами обласного бюджету є податок та збір на доходи фізичних осіб (91,8 відсотка надходжень загального фонду), податок на прибуток підприємств (4,6 відсотка).

Спеціальний фонд обласного бюджету за доходами планується в сумі 87,1 млн гривень, в тому числі: власні надходження бюджетних установ – 84 млн гривень, екологічний податок та стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, – 2,7 млн гривень; надходження коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва – 0,2 млн гривень. Кошти спеціального фонду мають цільовий характер та використовуються згідно з чинним законодавством.

Також депутати прийняли зміни до обласного бюджету на 2020 рік. Стосуються вони розподілу освітньої та медичної субвенції, інших нагальних питань.

 

Як повідомляє начальник департаменту фінансів ОДА Степан Скибиляк, доходи обласного бюджету на 2021 рік складають 2086,2 млн грн, з них власні доходи загального фонду – 801 млн грн, а спеціального – 87,1 млн грн.

«Основними джерелами власних доходів загального фонду обласного бюджету є: податок на доходи фізичних осіб – 735 млн гривень, податок на прибуток підприємств – 37 млн гривень; спеціального фонду – власні надходження бюджетних установ — 84 млн грн», — каже Степан Скибиляк.

Видатки обласного бюджету на 2021 рік складають 2086 млн грн, з яких:

  • на освіту — 720,9 млн грн;

  • охорону здоров'я — 245,4 млн грн;

  • соціальний захист і соціальне забезпечення — 117,6 млн грн;

  • культуру та мистецтво – 202,5 млн грн;

  • фізичну культуру і спорт – 43,8 млн грн.

Також на виконання заходів обласних програм з обласного бюджету на 2021 рік передбачено 63.8 млн грн.

«У бюджеті 2021 року закладено кошти на виконання таки програм, зокрема: «Турбота», «Ветеран», на оздоровлення та відпочинок дітей, підтримка осіб, які брали участь в АТО/ООС тощо. Також для захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру передбачено — 2,1 млн грн, на розвиток малого та середнього підприємства — 2,1 млн грн та на розвиток агропромислового комплексу - 2,5 млн грн», — додає Степан Скибиляк.

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
13:02 У Тернополі продовжили час продажу алкоголю. Чи підтримуєте таке рішення? 12:03 У Зарваниці відбулася Всеукраїнська проща освітян: як все відбувалось (ФОТО) photo_camera 11:03 У тернопільському депо поповнення: доставили новий тролейбус Skoda (ФОТО ДНЯ) photo_camera 10:05 В обласні дитячій лікарні з'явився сучасний інкубатор для новонароджених photo_camera Від читача 12:09 Компенсація за безкоштовне розміщення ВПО збільшиться у двічі 09:06 За попередню добу COVID-19 забрав життя жінки, але кількість нових захворювань зменшилась вдвічі 08:02 Сьогодні, 25 вересня: Всесвітній день мрії 20:03 Воїнам на передову терміново потрібні маскувальні сітки. Потрібні робочі руки, долучайтесь! 19:04 На честь 150 років від дня народження Соломії Крушельницької створили сайт про життя оперної діви play_circle_filled 18:04 Наталія Фаліон та гурт «Лісапетний батальйон» відсвяткують 30-річчя на сцені благодійним концертом у Тернополі play_circle_filled 17:03 Війна забирає найкращих: Тернопільщина прощається з захисником Олександром Микитинцем 16:07 «Якщо перестану посміхатися — я вмерла». Катерина «Пташка» опублікувала перше фото після звільнення з полону 15:05 У Тернополі за неправильне паркування масово штрафують водіїв: у порушників евакуюють авто 14:03 Як працює додаток «Де укриття» у Тернополі: чи легко знайти безпечні місця. Ми перевірили photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up