На порозі опалювального сезону: кому перерахують субсидії і хто має право на отримання допомоги

На порозі опалювального сезону: кому перерахують субсидії і хто має право на отримання допомоги

Отримати житлові субсидії можуть сім’ї, у яких плата за житлово-комунальні послуги більша за визначений для них обов’язковий платіж. Як з’ясували «20 хвилин», зараз обов’язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім’ї за встановленою формулою й залежить виключно від доходів сім’ї.

Хто отримає субсидії на опалювальний сезон 2024-2025 рр., кого стосуватиметься перерахунок, а кому призначать виплати за новим зверненням? Хто може розраховувати на отримання субсидії цієї осені і які документи потрібно надати, з’ясували «20 хвилин» в Алли Грабовської, начальника відділу надання житлових субсидій головного управління Пенсійного фонду в Тернопільській області.

 

Кому автоматично перерахують

У жовтні поточного року проведуть автоматичний перерахунок житлової субсидії на опалювальний період 2024-2025 років.

Відео дня

 Перерахунок стосуватиметься:

— домогосподарств, яким призначено субсидію на неопалювальний період 2024 року;

— домогосподарств, яким вона була призначена в розмірі 0,00 грн на неопалювальний період.

Розрахунок житлової субсидії на опалювальний сезон проведуть органи Пенсійного фонду України після отримання такої інформації:

— від Державної податкової служби України — про доходи осіб з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, а також групу платників єдиного податку, до якої належить фізична особа-підприємець, що обрала спрощену систему оподаткування;

— від Пенсійного фонду України — про доходи осіб та сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;

— від організацій – надавачів житлово-комунальних послуг — про наявність/надання житлово-комунальних послуг.

— Звертаємо увагу, що при розрахунку житлової субсидії з початку опалювального сезону 2024-2025 років враховуються доходи домогосподарства за І і ІІ квартали 2024 року, доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі серпневої пенсійної виплати, — пояснила Алла Грабовська.

Субсидію на опалювальний період 2024-2025 років призначатимуть за новим зверненням тільки громадянам:

— які влітку подали заяву на припинення субсидії та користувалися пільгою на оплату житлово-комунальних послуг, а на опалювальний період бажають отримувати житлову субсидію;

— у яких відбулися зміни у складі зареєстрованих осіб, зміни соціального стану, а також ті домогосподарства, які в попередні періоди житлової субсидії не отримували.

 

Хто має право на отримання допомоги?

Отримати житлові субсидії можуть сім’ї, у яких плата за житлово-комунальні послуги більша за визначений для них обов’язковий платіж, пояснила Алла Грабовська. Зараз обов’язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім’ї за встановленою формулою й залежить виключно від доходів сім’ї.

А саме:

1. обчислюється середньомісячний сукупний дохід домогосподарства;

2. середньомісячний сукупний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства й далі визначається середньомісячний дохід на одну особу;

3. дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, із якого призначається субсидія, тобто з 1 січня року. На 01.01.2024 розмір прожиткового мінімуму складає 2920 грн;

4. отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 20%, і у такий спосіб визначається відсоток від середньомісячного сукупного доходу.

 

Які документи і звідки?

При зверненні за призначенням субсидії громадяни надають:

— заяву про призначення та надання житлової субсидії;

— декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. За потреби можуть бути також додані:

— договір найму (оренди) житла (за наявності);

— довідки про доходи (у разі зазначення у декларації доходів, інформація про які відсутня в ДФС, ПФУ;

— інші документи, які необхідні для розгляду питання по суті (у разі потреби), наприклад, документами, що підтверджують непроживання особи за місцем реєстрації.

Такими документами можуть бути:

— довідки, що підтверджують місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, у тому числі легалізовані в Україні документи про набуття страхового стажу в іншій країні;

— акти обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства селищної, сільської або міської ради;

— договори оренди житла в іншому місці тощо.

 

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Стефанія

    Як зрозуміти .Скільки одна людина має оплачувати від прибутку, що ж які норми використання даної послуги.Чому ніяких розпечаток нема скільки дано субсидії на кожну послугу.І вже неодноразово звертаємось до тих, хто розподіляє за які прслуги надають субсидії.То чому ,в теперішній час, коли всі обов'язко користують інтернетом і моб звязком ,такі послуги не входять в субсидію.А для пенсіонерів як отримують до 3500 грн як прожити і ще й ліки купити які також не враховують згідно групи яка призначена пожиттєво.А інтернет і телебачення як тепер без оплатно подивитись , а це не мала сума для пенсіонера щонайменше 400 грн.А якби субсидія назначалась то б всього ж 80 грн оплатити легше і ще можна ліки якісь докупити.
  • Кристина

    приветик всем радую собой

keyboard_arrow_up