На порозі опалювального сезону: кому перерахують субсидії і хто має право на отримання допомоги
Отримати житлові субсидії можуть сім’ї, у яких плата за житлово-комунальні послуги більша за визначений для них обов’язковий платіж. Як з’ясували «20 хвилин», зараз обов’язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім’ї за встановленою формулою й залежить виключно від доходів сім’ї.
Хто отримає субсидії на опалювальний сезон 2024-2025 рр., кого стосуватиметься перерахунок, а кому призначать виплати за новим зверненням? Хто може розраховувати на отримання субсидії цієї осені і які документи потрібно надати, з’ясували «20 хвилин» в Алли Грабовської, начальника відділу надання житлових субсидій головного управління Пенсійного фонду в Тернопільській області.
Кому автоматично перерахують
У жовтні поточного року проведуть автоматичний перерахунок житлової субсидії на опалювальний період 2024-2025 років.
Перерахунок стосуватиметься:
— домогосподарств, яким призначено субсидію на неопалювальний період 2024 року;
— домогосподарств, яким вона була призначена в розмірі 0,00 грн на неопалювальний період.
Розрахунок житлової субсидії на опалювальний сезон проведуть органи Пенсійного фонду України після отримання такої інформації:
— від Державної податкової служби України — про доходи осіб з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, а також групу платників єдиного податку, до якої належить фізична особа-підприємець, що обрала спрощену систему оподаткування;
— від Пенсійного фонду України — про доходи осіб та сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
— від організацій – надавачів житлово-комунальних послуг — про наявність/надання житлово-комунальних послуг.
— Звертаємо увагу, що при розрахунку житлової субсидії з початку опалювального сезону 2024-2025 років враховуються доходи домогосподарства за І і ІІ квартали 2024 року, доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі серпневої пенсійної виплати, — пояснила Алла Грабовська.
Субсидію на опалювальний період 2024-2025 років призначатимуть за новим зверненням тільки громадянам:
— які влітку подали заяву на припинення субсидії та користувалися пільгою на оплату житлово-комунальних послуг, а на опалювальний період бажають отримувати житлову субсидію;
— у яких відбулися зміни у складі зареєстрованих осіб, зміни соціального стану, а також ті домогосподарства, які в попередні періоди житлової субсидії не отримували.
Хто має право на отримання допомоги?
Отримати житлові субсидії можуть сім’ї, у яких плата за житлово-комунальні послуги більша за визначений для них обов’язковий платіж, пояснила Алла Грабовська. Зараз обов’язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім’ї за встановленою формулою й залежить виключно від доходів сім’ї.
А саме:
1. обчислюється середньомісячний сукупний дохід домогосподарства;
2. середньомісячний сукупний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства й далі визначається середньомісячний дохід на одну особу;
3. дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, із якого призначається субсидія, тобто з 1 січня року. На 01.01.2024 розмір прожиткового мінімуму складає 2920 грн;
4. отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 20%, і у такий спосіб визначається відсоток від середньомісячного сукупного доходу.
Які документи і звідки?
При зверненні за призначенням субсидії громадяни надають:
— заяву про призначення та надання житлової субсидії;
— декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. За потреби можуть бути також додані:
— договір найму (оренди) житла (за наявності);
— довідки про доходи (у разі зазначення у декларації доходів, інформація про які відсутня в ДФС, ПФУ;
— інші документи, які необхідні для розгляду питання по суті (у разі потреби), наприклад, документами, що підтверджують непроживання особи за місцем реєстрації.
Такими документами можуть бути:
— довідки, що підтверджують місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, у тому числі легалізовані в Україні документи про набуття страхового стажу в іншій країні;
— акти обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства селищної, сільської або міської ради;
— договори оренди житла в іншому місці тощо.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Стефанія
Кристина