Надземний перехід біля Збаразького кільця іржавіє і сиплеться. Хто відповідальний?
Надземний пішохідний перехід на вулиці 15 квітня. У якому стані конструкція, яку встановили у 2020 році як «приклад державно-приватного партнерства та ведення соціально-відповідального бізнесу» у Тернополі? «20 хвилин» перевірили.
Надземний перехід неподалік «Збаразького кільця» з’єднує проспект Степана Бандери і парк «Національного відродження» із новим мікрорайоном «Варшавський». Конструкція є єдиною можливістю перетнути вулицю 15 Квітня на цьому відрізку дороги.
Урочисте відкриття відбулося 19 листопада 2020 року. У якому ж стані перехід через майже чотири роки експлуатації? Перевірили.
Встановлені два ліфти
Сюди ведуть сходи а також по одному ліфту із кожного боку дороги. 3 вересня, коли журналіст «20 хвилин» проводив зйомку, ліфти були справні. Відповідно до встановлених тут табличок, вони мають працювати з 06 години ранку до 22 години вечора. Всередині досить чисто, є попередження про відеоспостереження, а також, що ліфти призначені «для використання маломобільними групами населення».
Тернополянин Сергій Цитриков, який пересувається на кріслі колісному, ще в 2021 році опублікував допис на своїй сторінці у соцмережі фейсбук, що через непрацюючий на той момент ліфт йому складно перетнути вулицю.
«16 травня 2021 р. Сталось неминуче, славнозвісний перехід з ліфтами не працює, як людині на інвалідному візку перебратись на другу сторону…», — запитував тоді пан Сергій.
Сходи сипляться
Решта конструкції має гірший вигляд. Піднімаючись сходами, можна помітити, що вони руйнуються, стираються. Те, що колись було монолітної конструкцією сходинок, помалу осипається на бруківку під ними.
Окрім того, можна помітити, що металеві елементи конструкції іржавіють. Особливо добре це видно, якщо зазирнути під сходи. Також можна побачити брудне пластикове загородження, подекуди є графіті, але небагато.
Загалом на переході важко помітити, що конструкцією хтось опікується: прибирає, ремонтує, фарбує.
Кому належить надземний перехід
Перехід на вулиці 15 Квітня встановила власним коштом компанія «Креатор-Буд» відповідно до інвестиційної угоди з Тернопільською міською радою.
«Надземний пішохідний перехід — це не лише безпека тернополян, а й ще один сучасний інфраструктурний об’єкт та окраса нашого міста», — повідомляли на сайті ТМР 19 листопада 2020 року.
Також тут є інформація від 3 березня 2021 року «Про прийняття пішохідного мосту до комунальної власності Тернопільської міської територіальної громади». Відповідно до даних, вартість мосту склала понад 12,6 мільйонів гривень.
«Прийняти від приватного підприємства «Креатор-Буд» до комунальної власності Тернопільської міської територіальної громади та безоплатно передати на баланс:
1.1.відділу технічного нагляду Тернопільської міської ради пішохідний міст (з двома ліфтами), побудований через вулицю 15 Квітня в м.Тернополі, вартістю 12 650 317,95 грн;
1.2.комунальному підприємству електромереж зовнішнього освітлення «Тернопільміськсвітло» освітлення, влаштоване під час будівництва пішохідного мосту через вулицю 15 Квітня в м.Тернополі, вартістю 244 428,40 грн», — йдеться у рішенні.
«20 хвилин» звернулися до міської ради за коментарем стосовно того, хто зараз мав би доглядати за надземним пішохідним переходом.
Там пояснили, що термін експлуатації конструкції становить 10 років від компанії, яка його встановила, тобто «Креатор-буд». Але надземний перехід перебуває на балансі відділу технічного нагляду міської ради, тому кошти на утримання виділяють з місцевого бюджету. Прибирати, підмітати та проводити інші роботи з утримання має визначена підрядна організація. Наразі це товариство «ТБЦ».
Зважаючи на стан переходу, який зафіксували журналісти «20 хвилин», додатково відправили запит до міської ради стосовно того, скільки саме коштів і на які роботи витратили за майже 4 роки експлуатації.
«20 хвилин» також звернулись за коментарем до поліції, чи фіксували випадки хуліганства. Там повідомили, що виокремленої інформації саме по пішохідному переходу немає, але якихось серйозних порушень там не фіксували.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Галина Душенко
Olga Tymoch
Ірина Добровольська reply Olga Tymoch
Тетяна Починок
АНАТОЛІЙ