Навіщо Тернопільводоканал закупив айфони та 27 тонн молока: журналісти «20 хвилин» дізналися

Навіщо Тернопільводоканал закупив айфони та 27 тонн молока: журналісти «20 хвилин» дізналися

«20 хвилин» проаналізували державні закупівлі, які проводило комунальне підприємство «Тернопільводоканал». Ми знайшли чимало цікавих та навіть дивних закупівель. Що нас вразило? Навіщо працівникам дорогі смартфони та молоко? Розповідаємо. 

На сайті державних закупівель КП «Тернопільводоканал» оголосило кілька незвичних закупівель. 

Купували смартфони

Для потреб водоканалу закупили смартфони. Для цього оголошували кілька закупівель.

Загалом «водоканал» придбав 13 смартфонів Samsung Galaxy A05 на 64 Гб пам’яті. Також – два iPhone 13 на 128 Гб пам’яті червоного та зеленого кольорів.

Відео дня

Відповідно до договору, iPhone 13 коштував 23 999 гривень. Ми проаналізували ціни онлайн-магазинів техніки. Новий такий смартфон наразі коштує 25 000 – 29 500 гривень. 

Смартфони Samsung Galaxy A05 4/64 Black купили по 4655 гривень за штуку. Ціни у магазинах 4500 – 5100 гривень. 

Усі смартфони закупили у ТОВ «ВФ Ритейл». На це загалом витратили  111 513 гривень.

Журналісти «20 хвилин» звернулися до КП «Тернопільводоканалу» за коментарем – навіщо та для кого купили ці смартфони. Як нам пояснили, їх придбали для своїх працівників. 

– Смартфони ми придбали для роботи наших працівників, – пояснює начальник планово-економічного відділу Володимир Водовіз.  – У першу чергу – для контролерів, які знімають показники лічильників фізичних та юридичних осіб. Вони також проводять опломбування лічильників і мають робити фотофіксацію. Це потрібно для того, щоб в подальшому уникати спірних моментів з абонентами. Фото вносять у спеціальну базу. Також смартфони використовують слюсарі-сантехніки, які проводять повірку лічильників мають фотографувати, що вони провели роботи. 

А от два iPhone 13 купили для головного інженера та заступника директора підприємства. 

– Щодо цих двох смартфонів, вони також необхідні для роботи, але ми обрали вже більш потужні телефони, – каже Володимир Водовіз. – Вони використовуються для оплати в мобільному банкінгу та електронного документообігу. Також, ми маємо електронну інформаційну систему водопостачання та водовідведення. Це електронна карта, де позначено мережі та об’єкти, куди надходить технічна інформація, наприклад, про перепади тиску, аварійні випадки, різні технічні параметри. Тому ми обирали більш потужні моделі смартфонів, які можуть впоратися з цими задачами і працюватимуть надійно. Ми не купували останні версії. Також моніторили знижки, акції, щоб купити смартфони дешевше.

Закупили молоко

Серед закупівель «Водоканалу» ми знайшли тендер на придбання молока. Підприємству потрібно 27 тонн. Свої пропозиції подали дві компанії. Виграло тендер ТОВ «Кременецьке молоко». Вони запропонували ціну 25,74 грн/кг. Також, відповідно до укладеного договору, виконавець повинен доставляти товар на 4 об’єкти водоканалу, відповідно до потреб. Транспортування, завантаження та розвантаження товару в приміщення складу виконує постачальник власними силами та за свій кошт. 

Як розповіли у КП «Тернопільводоканалі», молоко купують для своїх працівників. Інженерка з охорони праці Наталія Матвіїшин пояснює, що відповідно до Кодексу законів про працю України, на роботах зі шкідливими умовами праці робітникам безоплатно видають молоко. Це вимога статті 166 кодексу. У ній йдеться, що на роботах з шкідливими умовами праці працівникам видаються безплатно за встановленими нормами молоко або інші рівноцінні харчові продукти. Також ця норма закріплена у статті 7 закону України Про охорону праці. 

Загалом на підприємстві є приблизно 260 працівників, яким видають молоко, – каже вона.

– Його отримують не всі працівники підприємства, а лише ті, які мають важкі та шкідливі умови праці. Відповідно до атестації, ми визначили перелік цих працівників. Наприклад, це оператор хлораторних установок, зварювальники, машиністи насосних станцій, слюсарі-ремонтники, електромонтери, оператори очисних споруд, машиністи тощо. Всім цим працівникам безкоштовно видаємо по 500 грамів молока за відпрацьовану зміну, незалежно від тривалості зміни. Ми уклали договір з постачальником, який доставляє молоко щодня до об’єктів нашого підприємства у визначений час.  

До слова, як свідчать дані платформи держзакупівель, «Тернопільводоканал» закуповує молоко щороку по 27 тонн на рік. Участь у аукціоні зазвичай брали три компанії – ТзОВ «Радивилівмолоко», ТОВ «Кременецьке молоко» та ТзДВ «Івано-Франківський міськмолокозавод». 

На 2023 рік закупили 27 тонн молока на суму 618 299 грн (22,9 грн за кілограм). Участь в тендері взяли три компанії. Найнижчу ціну запропонувало ТОВ «Кременецьке молоко».

У 2022 році у тендері серед трьох учасників перемогла компанія «Радивилівмолоко». Вони постачали 27 тонн молока за 481 950 грн (17,85 грн/кг). 

У 2021 молоко також постачало ТзОВ «Радивилівмолоко» - 27 тонн за 453 660 грн (16,8 грн/кг).

Читайте також:

Макарони по 96, а картопля по 25: чому в закупівлях для шкіл і садків ціни вищі, ніж у магазинах

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (34)
 • Петро Тетенич

  Тернопільводоканал дояких пір ви будете  наживатися на людях найвища ціна на воду дописувати лишні куби води далі знову підвищення на 11 -13 грн коли в других містах тільки на 2-3 грн коли то начальство вже нажиреться зарплати високі премії  дорогі смартфони молоко за вредні умови совість зовсім втратили якщо вона ще у Вас є в такий тяжкий час в Україні
 • Olga Kruliak

  Та Тернопіль водоканал скоро буде закуповувати автомобілі,адже вода у нас найдорожча,а ще грабують на загальнобудинкових лічильниках .Одне не можу зрозуміти ,чому у сусідньому Львові вода дешевша ніж у нашому місті,а ще у нас є близько розташовані водозабори,на відміну від Львова.В Києві теж дешевша ніж у Тернополі,а Тернопіль водоканал працює у збиток,тоді де взялись гроші на айфони.А якщо  водоканал працює у збиток,то тоді мабуть провести аудит водоканалу,а можливо поміняти керівника.

  Teren Teren reply Olga Kruliak

  Львів помпує воду за сотні кілометрів - водозабори за Золочевим і Стрийом. В Тернополі водосховище в центрі міста. А вода у Львові і набагато дешевша і набагато якісніша.

  Але у Львові, напевно, смартфонів не купують і молоко по трубах не помпують. Напевно тому...
 • Читач72

  В час війни керівниками усіх комунальних підприємств Тернопільської міської ради, в тому числі корупційних медичних закладів, потрібно негайно призначити інвалідів які воювали, а сьогоднішніх керівників які є шахраями, організаторами корупції, набувшими мільйонів на власних рахунках за кошти пенсіонерів з пенсіями 2300-3000 грн., за кошти інвалідів з соціальними виплатами 2200 гривень, за кошти безробітних, за кошти хворих та стареньких тернополян, за кошти працюючихз зарплатами 5000 гривень, разом з іншими працівниками призовного віку, в тому числі жінок-головних бухгалтерів які є співучасниками афер, негайно відправити на фронт не зважаючи на кришування партією Свобода.Військові повинні призупинити тую рекетирську дію керівників комунальних підприємств  та Мерії Тернополя.Досить грабити тернополян прикриваючись комунальними послугами. Це вже не комунальні послуги, це грабіж посеред дня.Правоохоронцям тут роботи на десятиріччя аби захистити громадян. До завершення слідчих дій будь які комунальні оплати потрібно призупинити як такі що є злодійськими.

  Ros H reply Читач72

  Схоже на передвиборчий висер комуніста-популіста. Все красиво і всі за, але з реальністю нічого спільного не має.
 • Читач72

  Кп Тернопільводоканал продовжує усіх тернополян кидати на розводняк з додатковою оплатою за воду з загальнобудинкового водоміра. На кінець року жодних повернень грошей не роблять.Вже квартирного водоміра не достатньо, то вирішили згребти величезні суми з тернополян по загальнобудинковому лічильнику в доповнення до квартирного.  В цілому по Тернополі виходять космічні не трудові доходи для Кп Тернопільводоканал.А прокурор Тернополя зобов'язаний розслідувати і призупинити протизаконне шахрайство проти водокористувачів Тернополя.

keyboard_arrow_up