Найдешевші та найдорожчі квартири у Тернополі. Де купувати?

Найдешевші та найдорожчі квартири у Тернополі. Де купувати?
 • На вартість квартири впливають дуже багато факторів: курс долара, район та розміщення будинку, поверх, навіть ціна на паливо тощо. Дуже важливо вміти співставити ці фактори, щоб не купити квартири за завищеною ціною.
 • «RIA плюс»  поцікавилася, у якому районі Тернополя можна дешевше придбати помешкання та як вберегти себе від шахраїв.

Ціна значною мірою залежить від того, чи розміщена квартира в новобудові. А якщо будинок тільки почали зводити, то зазвичай ціна таке помешкання нижча, ніж після завершення будівництва.  

Яке житло шукають тернополяни

Купуючи квартиру в будинку на вторинному ринку, ризики, пов'язані з тим, що будівництво можуть заморозити – відсутні. Але на  вторинному ринку відсутня іпотека або розстрочка. Тож усе залежить від уподобань і можливостей покупців.

На початку 2020 року аналітичний центр DOM.RIA провів опитування серед потенційних покупців нерухомості. У Тернопільському регіоні:
75,6% - шукають квартири, як у новобудовах, так і на вторинному ринку;
10,8% - обирають лише вторинний ринок;
13,5% - лише первинний ринок.

Відео дня

Чи зростають ціни на квартири в Тернополі

За даними аналітичного центру DOM.RIA, ціна на квадратний метр в новобудовах Тернополя за минулий рік виросла на 20,9%. У лютому 2020 року квадратний метр на первинному ринку коштує 12 671 грн., максимальна – 19 500 грн.

На вторинному ринку нерухомості за минулі два роки найбільше подорожчали однокімнатні квартири – на 6,74%. Якщо у лютому 2018-го року середня ціна однокімнатної квартири у Тернополі складала  25 370 дол., то в аналогічному місяці 2020-го року така ж квартира в середньому коштує 27 079 дол.. Двокімнатні квартири подорожчали в середньому на 3%. А от трикімнатні квартири подешевшали на 3,17%.

Подорожчання квартир буде залежати від валютних коливань, а також попиту та пропозиції, кажуть в аналітичному центрі DOM.RIA.

У якому мікрорайоні купувати дешевше

Журналісти "20 хвилин" промоніторили ціни на нерухомість у Тернополі, вибирали варіанти з однаковою площею. Так, на Дружбі та на Бамі однокімнатну квартиру можна купити найдешевше, середня ціна в цих районах складає 23 000 дол., а в районі Аляски, Східного та Канади вона коливається в межах 23 000 - 25 000 дол., найдорожче ж купувати в Центрі – більше 25 000 за квартиру, .

Подібна ситуація і з цінами на двокімнатні квартири. На Дружбі та на Бамі, середня ціна на них коливається в межах 33 000-34 000 дол.. У такому ж діапазоні і двокімнатні квартири на Алясці, середня ціна – 33 000 дол., а в  районі Східному та в Центрі середньостатистична квартира коштує 35 000 – 37 000 дол., на відміну від Нового світу, де ціна є найвищою – 38 000 дол..

Трикімнатні квартири є найдешевшими на Дружбі, Бамі та на Алясці, там ціна в середньому 40 000 – 42 000 дол., наступними районами за середньою ціновою категорією ідуть Канада та Центр – 45 000 – 47 000 дол.. А найдорожчі трикімнатні квартири – у районі Нового світу, там середня ціна коливається в межах 47 000 дол..

Якщо ж ви бажаєте придбати чотирикімнатну квартиру, то найдешевше вони коштують на Дружбі, Бамі, Східному та Алясці, середня ціна в межах 50 000 – 60 000 дол., дорожче коштують квартири на Новому світі – 70 000 дол.. А от найдорожчим районом є Центр, там середня ціна складає близько 100 000 дол..

Так, інфографіка показує, що найдешевше купити квартиру можна в таких районах Тернополя, як Дружба, Аляска та Кутківці. А от найдорожчими є квартири на Новому світі та в Центрі.

За результатами опитування користувачів DOM.RIA в лютому 2020 року, найоптимальнішим районом Тернополя для купівлі квартири є «Дружба».

Як не потрапити до рук аферистів

Якщо покупець націлений на придбання первинної нерухомості, то найголовніше – вибрати надійного забудовника. І тільки після цього можна переходити до подальших етапів купівлі, радять в аналітичному центрі DOM.RIA.

Якщо ж мова йде про придбання вторинного житла, то потрібно визначитися, який тип будинку та рік побудови вас цікавить. Потрібно вивчити плюси та мінуси кожного.

При необхідності покупець може звернутися до ріелторів. Плюсом співпраці з ними стане те, що покупцю запропонують різні варіанти. Також ріелтор зробить всю перевірку і виконає роботу з документами. Але він не працюватиме задарма,а ,як правило, за відсотки від купівлі-продажу.

Для більшого вибору та безпечності слід використовувати відомі пошукові сайти нерухомості.

Як не «погоріти» від купівлі квартири в новобудові

Спеціалісти з аналітичного центру DOM.RIA – сайту з продажу та оренди всіх типів нерухомості від приватних осіб, забудовників та агентств нерухомості, радять : перед тим, як вкладати гроші в нерухомість, покупцям варто перевірити наявність всіх необхідних документів у забудовника. Наприклад, дозвіл на будівництво, ліцензію на будівельну діяльність, державний акт на землеволодіння або договір оренди земельної ділянки. Більшу частину інформації можна знайти на сайті забудовника або в інтернеті. Звертайте увагу на те, скільки років забудовник вже на ринку, скільки новобудов було здано, чи не було з ними проблем, а також відгуки власників квартир у вже зданих житлових комплексах.

Навіть одне проблемне будівництво залишить пляму на репутації будівельної компанії, так що цьому моменту варто приділити особливу увагу. Наприклад на сайті DOM.RIA покупець може дізнатися повну юридичну історію всіх підрядників будівництва: хто замовник будівництва, генерального підрядника, і девелопер (підприємець, що ініціює та виконує повний цикл робіт, включно з фінансуванням робіт по проекту та реалізацію створеного (покращеного) об'єкта – прим. авт.), скільки часу існує компанія та багато іншого. Крім цього, інвестор може замовити більший звіт, якщо вас зацікавить детальна інформація про конкретну новобудову.

У 2019 році аналітики DOM.RIA провели опитування серед потенційних покупців первинної нерухомості. Дослідження показало, що серед чинників, які визначають вибір покупців, найбільшу роль відіграють такі:

кількість об'єктів зданих в експлуатацію;

відкритий доступ до дозвільних документів на об'єкт;

період існування компанії на ринку;

відсутність судових позовів;

присутність об'єкта на популярних сайтах нерухомості.

Правила безпечних продажів

1.Не розголошуйте особисту інформацію Якщо шахраї потребують копії ваших документів: паспорта, ідентифікаційного коду, — не погоджуйтеся їх передавати.

2. Зберігайте в таємниці дані карти банку:

PIN-код, CVV2-код, термін дії картки, а також паролі з СМС.

Ви можете назвати покупцям тільки 16-ти значний номер картки.

3. Перевіряйте стан рахунку вашої картки перед передачею покупцю товару.

Переконайтеся, що оплата товару отримана, звернувшись до співробітника банку або через інтернет-банкінг.

4. Відкрийте спеціальну карту для продажів і покупок в інтернеті

Так ви зможете максимально захистити вашу основну карту, адже її номер та інші реквізити ніде не вказуються.  

Правила безпечних покупок

1.Уважно вивчайте оголошення

 • будьте пильні, якщо в оголошенні:
 • непідтверджений номер телефону;
 • підозріло низька ціна;
 • немає фото товару; занадто мало інформації про товар або послугу.

2. Ви можете довіряти:

 • Реальним об'єктам нерухомості від перевірених продавців.
 • Оголошенням з підтвердженим номером телефону продавця зі спеціальною відміткою в оголошенні.

 

А де ви придбали чи хотіли би придбати квартиру? Діліться своїми думками в коментарях.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (8)
 • Irynka VD

  Tetiana Zarovetska-Poliakova
 • Саша Крест

  а от я чекаю на той дім біля Березолю... вже прикупив квартирку там... вигляд з вікна має бути чудовий!!! планую здавати... грошики мають бути непогані...

  ольк reply Саша Крест

  якшо добудують той будинок забудовник може збанкрутувати от і потім будеш здавати гроші на добудову

  Саша Крест reply ольк

  та ні... не збанкрутує той будівельник... все давно перевірив та й знаю персонально деяких людей з того проекту... гроші там є... і немалі... все буде добре там...
 • David Starr

  Новобудови, окрім плюсів, також мають чимало мінусів, тому що і кому. Як на мене, то головне - розміщення, бо можна і в Березовиці купити дешево і потім постійно "жити" в тянучках.
  До речі, теж зараз продаю свою 2-х км., розміщення бомбезне: над озером(вікна на озеро і Топільче) на Дружбі, звертайтесь, якщо цікавить.

  Antio Corupti reply David Starr

  Яка там тянучка? по Об'їздній? це завжди найшвидший варіант з тої д березовиці, хочеш на ринокпо овочі- без проблем, Хочеш на Дружбу – без проблем, східний аналогічно, ну по 15 квітня часом тянучка якщо їхати на Бам але по Злуки знову ж завжди вільно. А ось Злуки, Заразька  зі сторони центру завжди початок і кінець дня тянучки.

  Березовиця досить ок кому побільшу площу, ціни в інших мікрорайонах  по дурному ростуть, до Львівських дуже близько вже, в Хмельницькому, Франківську на 20-30% дешевше. Чув там в одній з новобудов в Березовиці плануєтсья великий супермаркет попри головну дорогу, І це ще не село а в межі Тернополя.

  David Starr reply Antio Corupti

  Та не розказуй, в Березовиці не треба і задурно, їздити постійно туди-сюди, а ще як діти є, то взагалі жопа, живеш у машині. Це ж купа часу і грошей витрачається на дорогу, якщо додати їх до вартості житла, то воно з роками виходить значно дорожчим чого ж Центру. Я машину часом можу пару тижнів не заводити, бо нема у ній потреби.

  ольк reply David Starr

  дехто нехочке 100метрів пройти до магазину за хлібом і їде на машині а як неїздиш то ясно що краще в місті
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:05 Евакуює поранених та дасть відсіч ворогу: тернополянин розробив платформу для ЗСУ 20:00 Чи легко купити ліки вночі у Тернополі: ми дізналися, чи працюють цілодобові аптеки photo_camera 19:03 Як змінилась вулиця Качали у Тернополі за 8 років: відтворили фото з одного ракурсу photo_camera 19:02 До 3 000 гривень за кубометр: де купувати дрова на Тернопільщині Від читача 15:41 Модне мистецтво: Візіонери стилю Ян Поль Готьє, Карина Койнаш і Ральф Лорен 18:03 На благодійному концерті у Тернополі збирали кошти на «очі для ЗСУ» photo_camera 17:10 У понеділок частина Тернополя буде без води 15:49 Мешканець Чорткова виборов призове місце на чемпіонаті світу 14:08 Золота осінь у Тернополі: як виглядає місто та де можна зробити гарні фото 13:18 З 1 жовтня водії авто повинні вмикати денні ходові вогні 12:09 Президент нагородив почесним званням вчительку зі Шумщини 11:07 Нехай Бог оберігає, а ми будемо підтримувати: тернополяни вітають захисників та захисниць зі святом 10:04 Прохолодніше і з дощем: як почнеться жовтень на Тернопільщині 09:10 Все місто завмерло: тернополяни долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання 09:00 Рецепти корисних страв з горіхами 08:01 1 жовтня: свято Покрови, козацтва та День захисників і захисниць
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up