Федір Восінський - Всі Статті (1092)

Тернопільщина знайде чим здивувати, особливо, якщо ви полюбляєте замки та середньовіччя.  34 замки збереглися до наших днів на Тернопіллі. А що ви про них знаєте? Ми підготували для вас цікавий тест.

Кожне з міст Тернопільщини може похвалитися своєю унікальною історією, пам'ятниками, природою, краєвидами.  Але чи впізнаєте ви їх просто поглянувши на світлину? Давайте перевіримо.

Не секрет, що святкування Івана Купала має язичницьке коріння. Церква до ритуалів, гадання та ворожіння ставиться негативно, але навіть віруючі люди долучаються до купальських святкувань. За кілька століть Івана Купала набуло і релігійного змісту, але досі багато людей вважають його не більш як бісівщиною. Священник та язичник висловили свою точку зору щодо цього свята.

5 липня відзначають День народження найвідвертішого купальника - бікіні. В цей день у 1946 році французький модельєр Луї Реар провів перший показ бікіні для публіки. У ролі моделі виступила відома танцівниця Мішелін Бернардіні. З тих пір цей відвертий купальник тільки набирав попит. А що ви знаєте про бікіні? Перевірте себе.

Рослинне різноманіття Тернопільщини є доволі великим. Проте не всі рослини були тут споконвіку.  Деяких із них завезли минулого століття з різною метою, а тепер їх не можуть збутися. Хоч багато видів не несуть загрози людині, але є і такі, що можуть спричинити навіть смерть.

У Тернопільській області 20 червня завершився період нерестової заборони на вилов риби.   Ми підготували для вас підбірку водойм поблизу Тернополя, де можна порибалити.

Десятки культових закладів Тернополя в різні роки закривалися з тої чи іншої причини. Деякі працювали десятиліттями, інші - не більше року. І кожен з них тернополяни пам'ятають по-своєму. Десь святкували весілля чи день народження, або ж зустріли своє перше кохання. І, звісно, атмосфера кожного закладу була особливою.

Тернополянина Ігоря Олещука відвідувачі музею політв’язнів у Тернополі жартома називають найцікавішим експонатом. Ігорю Олещуку майже 91 рік. Він народився 21 травня 1931 року. Та попри поважний вік ще ходить на роботу та проводить екскурсії. Життя Ігоря Олещука насичене і тяжке. В 15-річному віці його засудили до таборів за діяльність в лавах ОУН.

Весна – пора висаджувати городину, квіти, дерева. Навіть якщо ви живете у квартирі, на підвіконні зможете зібрати свій маленький урожай. Ми поцікавилися, за скільки у Тернополі можна придбати саджанці та насіння овочів.

Щороку дата Великодня може випадати на різні дні й місяці, оскільки обчислюється за місячно-сонячним календарем. У 2022 Великдень припадає на 24 квітня Це найважливіше релігійне свято, якому передує Великий піст та Вербна неділя.

keyboard_arrow_up