НСЗУ призупиняє оплати двом лікарням на Тернопільщині

Національна служба здоров'я України призупиняє оплати 36 медичним закладам після проведеного моніторингу забезпечення пацієнтів ліками. Серед них — дві лікарні з Тернопільщини.
Про це повідомили в Національній службі здоровя України.
— Підставою стало ненадання цими лікарнями запитуваних обґрунтованих пояснень щодо ймовірного незабезпечення пацієнтів необхідними лікарськими засобами та медичними виробами за Програмою медичних гарантій, — йдеться у повідомленні.
Раніше НСЗУ проаналізувала інформацію щодо внесених в ЕСОЗ медичних записів, кількості наданих послуг та кількості пацієнтів, а також інформації зі звітів про доходи і витрати (1-НС) за 2024 рік. У деяких лікарень показник середніх витрат на закупівлю ліків та медвиробів на одного пацієнта є надзвичайно низьким та свідчив про ризик порушення умов договору з НСЗУ та незабезпечення пацієнтів необхідним лікуванням за державний кошт. НСЗУ надіслала листи до 206 медичних закладів з вимогою надати пояснення та підтверджуючі документи щодо виявлених обставин у термін до 27 березня 2025 року.
Станом на 13 травня 2025 року, 36 медичних закладів з цього переліку не надали обґрунтованих пояснень та/або заперечень. Відповідно умов договору, НСЗУ має право зупинити оплату послуг за відповідним пакетом у випадку, якщо надавач не надає запитувані документи та/або інформацію у встановлені строки або в повному обсязі.
У переліку медичних закладів, щодо яких призупинено оплати через ненадання пояснень, є дві лікарні з Тернопільщини:
- КНП «Залозецька районна лікарня» Залозецької селищної ради,
- КНП «Товстенська селищна лікарня» Товстенської селищної ради.
НСЗУ наголошує, що це не остання ініціатива для забезпечення прав пацієнтів на доступну та безоплатну медичну допомогу в рамках Програми медичних гарантій.
Реакція соцмереж
Допис НСЗУ зібрав уже понад 200 коментарів, більшість з них обурливі.
Ілона Пригор коментує: Тобто, замість того щоб провести розслідування і покарати винних, нсзу пішла шляхом найменшого опору - припинила фінансування. Нє, ну а шо?
Іван Низкогуз коментує: Нема нічого доброго в тому, що призупиняється фінансування лікарень. Як може бути зарплата лікаря 20 тис., коли охоронець супермаркету має більше, чи НСЗУ цього не розуміє? Хто коли-небудь бачив, як воно обраховує послугу?
Неля Рибка ціікавиться: а що робити людям, яким зараз потрібне стаціонарне лікування? Їхати за 100км? Про кого дбає НСЗУ?
Ірина Осинська коментує: Ну то для пацієнтів тепер все повністю платно буде. Не зрозуміло, чому люди в коментарях так радіють...
Катерина Котик коментує: І кому НСЗУ Національна служба здоров'я України зробила гірше? Та ж тим самим пацієнтам тих закладів, які тепер не зможуть отримувати мед. допомогу там безкоштовно. Про об'єктивність висновків тієї самої НСЗУ можна сперечатись. А НСЗУ тепер не хоче пояснити пацієнтам, що їм робити?
Анна Слинчук написала: Ті хто так радіє в коментарях, а де ви думаєте ті місцеві жителі будуть лікуватись , якщо медпрацівників поскорочують і ті медзаклади будуть змушені закритись?
Викуся Макаренко коментує: Пишуть списки і відправляють в аптеку. Обгрунтовують тим що немає ліків, не має фінансування. А виявляється он що...
Ольга Козак коментує: 36 лікарень - уявіть скільки там лікується військових і ветеранів?! Ви там при тямі в тому вашому НСЗУ? Крім грошових санкцій ніяк не вмієте впливати? Тиждень тому НСЗУ кричало як вони дбають про ветенанів, а тепер не треба дбати?
Анна Слинчук розмірковує: Ну і хто постраждає через це? Лікарі і пацієнти ….
А що ви про це думаєте? Пишіть в коментарях.
Читайте також:
Окремі категорії людей з інвалідністю мають пройти повторний огляд: МОЗ
Передепідемічний рівень: на Тернопільщині росте кількість хворих на грип та ГРВІ
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.