Останній шанс: до кінця вересня ще можна обміняти дрібні монети та старі гривні

Останній шанс: до кінця вересня ще можна обміняти дрібні монети та старі гривні

В Україні виводять з обігу дрібні монети та банкноти гривні старих зразків до 2003 року, що вилучаються з готівкового обігу. Йдеться про розмінні монети номіналами 1, 2, 5 та 25 копійок та банкноти номіналами 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 та 200 гривень зразків до 2003 року всіх років випуску.

 

Про це розповіли у пресслужбі Національного банку України.

— Здійснити їх обмін можна до 30 вересня 2023 року включно. Після цього вони вже не обмінюватимуться, — кажуть в установі. 

Куди звертатися

 До Національного банку України:

Відео дня
  • у Києві: Контрактова пл., 2А;
  • у Дніпрі: вул. Воскресенська, 13;
  • у Львові: вул. Коперника, 4;
  • у Одесі: вул. Рішельєвська, 8;
  • у Харкові: Театральна пл., 1;
  • у Хмельницькому: вул. Володимирська, 91.

До уповноважених банків:

АТ «Ощадбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Райффайзен Банк», АТ «ПУМБ». Актуальну інформацію, в яких відділеннях та філіях можна здійснити обмін, потрібно дізнаватися на офіційних сайтах цих банків.

— Важливо! Обміняти такі розмінні монети та банкноти на інші монети і банкноти всіх номіналів, що перебувають в обігу, в сумах, кратних 10 копійкам (для розмінних монет), громадяни зможуть без стягнення плати за проведення такого обміну, — наголошують в Нацбанку.

Додамо, з 1 жовтня 2019 року монети 1, 2 та 5 копійок перестали бути платіжним засобом та вилучаються з готівкового обігу. Також з 1 жовтня 2020 року з обігу вилучаються монети номіналом 25 копійок та завершується процес вилучення банкнот номіналами 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 та 200 гривень зразків до 2003 року всіх років випуску.

Нагадаємо, 3 вересня українській гривні виповнилось 27 років. У Нацбанку показали відео, як змінилась гривня упродовж цього часу.

 

Читайте також:

Подай заявку – виграй кредит на житло. Хто і як може скористатися програмою

На одного українця припадає 66 банкнот і 172 монети. Яких найбільше у вашому гаманці? (ОПИТУВАННЯ)

Як оформити пенсію, перебуваючи за кордоном

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up