Пенсійна реформа: чого чекати тернополянам

Пенсійна реформа: чого чекати тернополянам

Президент підписав пенсійну реформу у неділю, 8 жовтня. А вже 11 жовтня реформа офіційно вступила в дію. Цим законом збільшили мінімальну пенсію на 140 грн та дозволили докуповувати стаж. Працівники віком до 35 років з 2019 року будуть мати накопичувальні рахунки. 

3 жовтня 2017 року більшістю голосів депутатів Верховної Ради України прийняли у другому читанні законопроект № 6614 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій". На фінальне голосування у Верховну Раду прибули головні ініціатори та розробники реформи - урядовці на чолі з прем'єр-міністром Владимиром Гройсманом. “За” документ проголосувало 288 народних депутатів при необхідних для ухвалення рішення 226. А вже, 8 жовтня Президент України підписав пенсійну реформу, та зауважив, що  справедливість цією пенсійною реформою встановлено. Сьогодні, 11 жовтня, вона вступила в дію. За його словами, нині важливо зробити все можливе, щоб українські пенсіонери якнайшвидше отримали перерахунок пенсій.

Пенсію «збільшили» аж до 54 доларів 

Деякі тернополяни скептично ставляться до прийнятого закону, особливо до підняття пенсії аж на 140 грн, що загалом становить 1452 грн.

- Реальну ситуацію з так званим підняттям мінімальної пенсії можна побачити, якщо перевести її у валюту і прирівняти з аналогічним домайданівським періодом, тоді все одразу стане зрозуміло - що і як зросло, - каже тернополянин Василь Козлюк. - До прикладу, на початок жовтня 2013 року мінімальна пенсія становила понад 111 доларів США. Сьогодні наші парламентарі “збільшили” пенсію, а ж до 54 доларів. Насправді це сумно, що наші чиновники так працюють. Обіцяють одне, але якщо розібратися, то реальна картина дещо інша.

Є й ті тернополяни, які підтримують пенсійну реформі, зокрема накопичувальні рахунки.

- Весь сучасний світ давно вже використовує накопичувальні рахунки. Нам також пора вже відійти від радянської пенсійної системи, коли той, хто працює, утримує того, хто не працює, - вважає Павло Колодій. - Кожен повинен сам планувати своє майбутнє, а не чекати милостині від інших.

А тернополянин Володимир Галушка каже, що він вже давно користується недержавною страховою накопичувальною системою, яка належить до одного з концернів австрійської компанії.

- Австрійська фірма пропонує декілька пакетів для своїх клієнтів, - каже пан Галушка. - Я обрав мінімальний, де річний внесок становить п'ять тис. грн. Договір уклав на 20 років. Після чого до загальної суми, яку я вніс на рахунок, фірма додає певну суму власних коштів, і я маю можливість всю суму повернути одразу або ж отримувати її певними частинами. Цей накопичувальний рахунок можна прирівняти до депозитного рахунку, який весь час можна поповнювати.

Перерахують та осучаснять

Відповідно до схваленого Закону вже з 1 жовтня 2017 року автоматично будуть перераховані та осучаснені всі раніше призначені пенсії, коментує начальник головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Ігор Москалик. 

- Згідно з прийнятим законом розмір пенсії переглянуто для 282,9 тис. пенсіонерів – мешканців нашої області, - каже він. - Із загальної чисельності пенсіонерів, яких стосується перерахунок пенсій, підвищення отримають 262,5 тис. осіб. 
При цьому, зі слів Ігоря Москалика, близько 163,5 тис. пенсіонерів отримають до своєї пенсії щомісячно до 200 грн. Понад 56,5 тис. осіб – від 200 до 500 грн, понад 22,5 тис. осіб – від 500 до 1000 грн та понад 19,9 тис. осіб – понад 1000 грн. 

Друге важливе рішення, що прийняли парламентарі – запровадження постійної, щорічної індексації (перерахунку, - прим. ред.) пенсій, продовжує Ігор Москалик. Разом з тим депутати посилили роль страхового стажу для визначення права на пенсію. 

Також доцільно наголосити, що підвищення пенсійного віку законом не передбачено. Збережено право для тих, хто сумлінно працював і набув необхідного страхового стажу вийти на пенсію при досягненні 60 років. При цьому посилюються страхові основи системи, встановлюються більші вимоги щодо страхового стажу і закріплюється можливість з січня 2018 року  виходити на пенсію тим, хто відпрацював та сплачував внески 25 і більше років.

В той же час людина, яка не працювала, або працювала на себе і не сплачувала страхові внески не буде більше отримувати пенсію за рахунок інших і вийде на пенсію пізніше. Тобто пропонують залишити мінімальний страховий стаж для права на пенсію на рівні 15 років (при досягненні 65 років, - прим. ред.).

Стаж можна буде докупити

Ще одна новація урядовців - можливість «придбати» стаж за період коли особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню. 16 896 грн - вартість одного року стажу. Крім цього, у законі передбачено скасування обмеження виплати пенсій для пенсіонерів, які працюють. Відміняється також зменшення розміру пенсії жінкам, що скористались правом дострокового виходу на пенсію по досягненню 55 років. Розмір пенсії їм буде виплачуватись в повному розмірі після досягнення ними віку, який перевищує пенсійний на кількість місяців дострокового виходу на пенсію.

Тимчасову державну соціальну допомогу з 1 січня 2018 року до 31 грудня 2020 року призначатимуть непрацюючим особам, які досягли встановленого пенсійного віку, мають страховий стаж не менше 15 років, але не набули права на пенсійну виплату – на період до набуття права на пенсію за віком, у розмірі прожиткового мінімуму, для осіб які втратили працездатність.

Крім того, проведуть роботу щодо підготовки окремого законопроекту про осучаснення пенсій військовим до 1 листопада 2017 року. А також протягом 6 місяців з дати прийняття закону підготовку окремих законопроектів, що доповнять реформу.

До слова, нардепи від Тернопільщини активно брали участь у голосуванні під час прийняття пенсійної реформи. Загалом, шестеро народних обранців від області підтримали цю реформу, один проголосував проти, ще один утримався. Ми запитали у депутатів, чим вони керувалися під час голосування (див коментарі – ред.).

При голосуванні “утримався”

Тарас Пастух, народний депутат від «Об'єднання Самопоміч»

- На мою думку це не є пенсійна реформа. Прийнятий закон - фактично обдурювання людей. Я вважаю, що цей законопроект, або так звана осучаснення пенсії має бути зовсім в інший спосіб. Зокрема, якщо уряд хотів підвищити пенсію, то він міг скористатися нормою бюджетного кодексу, яка передбачає індексування пенсії. Хочу нагадати, що ні попереднім урядом, ні цим урядом, жодного разу пенсія не індексувалася. Якщо б провести індексацію, то наголошую - всі пенсіонери отримали підвищення пенсії. Прийнята реформа передбачає підвищення лише для однієї категорії пенсіонерів. На мою думку, прийняття саме сьогодні цієї реформи є своєрідним заграванням перед виборами, а саме тими пенсіонерами, які саме зараз отримають виплати. В той час, у людей, які будуть виходити на пенсію через 3-5 і більше років, становище значно погіршиться. Цей закон, до певної міри - маніпуляція і гра виключно на людських бідах. Сьогодні урядовці намагаються заграти з тими хто завтра прийде на виборчі дільниці. Ця реформа не вирішує пенсійну проблему що склалася в державі. Тобто в довгостроковій перспективі проблема не вирішується. Навпаки поглиблюється.

Голосував “проти”

Михайло Головко, народний депутат від ВО «Свобода»

Я голосував «проти», тому що ця пенсійна реформа передбачає банальне підвищення пенсійного віку. Тобто з 1 січня 2018 року люди не зможуть вийти в 60 років на пенсію. Ні чоловіки, ні жінки, тому що в них немає страхового стажу 25 років. Цікаво, що страховий стаж в Україні почали нараховувати з 2004 року. Якщо елементарно порахувати, то станом на сьогодні, українські працівники максимально можуть мати 15-16 років стажу, а не 25. І тому, з наступного року всі ті, хто схотів би вийти на пенсію в 60 років просто фізично не зможуть це зробити. А будуть зобов'язані працювати до 65 років. Тобто по-факту ця реформа - штучне підняття пенсійного віку та фізичне усунення пенсіонерів аби вони не отримали пенсії. 

Підтримав реформу

Ігор Побер, народний депутат від Блоку Петра Порошенка «Солідарність»

- Я голосував за реформу, оскільки вже з жовтня людям підуть більші нарахування пенсій, і тому Президент вже підписав цей закон аби запустити реформи процес. І вже близько 9 млн пенсіонерів отримають нову підвищену пенсію. Зокрема, близько 5 млн отримають більше на 700-800 грн, всі інші трішки менше. 

 

0
0
0
0
Коментарі (4)
  • Ганна

    Після перерахунку пенсій моїй мамі  зрівняли пенсію до мінімальної - 1452 грв., яка пропрацювала понад 40 років...  Хоча до осучаснення мама отримувала більше за мінімалку... Так що ж це за осучаснення?
  • Анонім

    Як казав класик "Замість каші гарбузової - сосати х...... ми будемо напевно " . Так само і з реформою . Мало того , що пенсія мізерна так ці м....и взяли і коефіцієнт підрізали з 1,35 до 1 , і будем ми сосати х...... .Ось така х......я малята .
  • Пустило

    Коли у стаді є багато послушних баранів-пастух завжди матиме і шерсть,і шашлик."Вірменська народна мудрість"
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

13:30 Відео дня: тернопільські комунальники використовують "нанотехнології" 13:05 На Симоненка два ОСББ не можуть поділити територію біля будинків (відео) play_circle_filled photo_camera 12:42 Тернополянка на вокзалі знайшла понад 20 тисяч гривень 12:09 Із чого складається ціна металопластикового вікна Rehau (новини компаній) Від читача 09:08 Бережанські лісівники взялися за малолісний район, заліснивши 22 гектари невгідь 12:01 Рукоборець Олег Жох, який потрапив у ДТП разом із Пушкарем, почав приходити до тями 11:30 Ігор Мединський подав до суду на активіста Олега Синовця за "образу чесні і гідності" 11:00 Патрульні, які пошкодили два службових авто на трасі “Тернопіль-Львів”, виграли суд 10:29 ДТП на Тернопільщині: чоловіки йшли узбіччям дороги, коли їх збив автомобіль 10:00 Домашнього тирана тепер можуть посадити на два роки 09:38 "Зовсім недоступне те розмитнення": на Підволочиському шосе "євробляхарі" влаштували акцію протесту play_circle_filled photo_camera 09:06 Євро стрімко дорожчає - курс валют на 20 листопада 08:00 Сьогодні, 20 листопада: Всесвітній день дитини 07:00 Погода у Тернополі на 20 листопада: хмарно, 0° 21:01 Чи важко бути чоловіком? (опитування) 20:32 Військового з Тернопільщини знайшли мертвим у Львівській області 20:00 Відважні, щирі та високі. Тернополянки розповіли, які чоловіки їм подобаються 19:31 Де завтра не буде світла? 19:00 У Центрі Тернополя з’явилась електрозаправка 18:30 Кому належить Почаївська лавра: хто зацікавлений ховати правду (ставте питання)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up