Новий рік – нові сюрпризи. Які життєвоважливі зміни чекають на тернополян як вони відобразяться їхньому житті українців у 2020-му році – у матеріалі «20 хвилин». Змінюються соцвиплати, тарифи та штрафи. А також є багато інших цікавих новацій, про які варто знати.
З 1 січня 2020 року українці, які використовують газ для побутових цілей, навіть які не увімкнули газове опалення чи газову конфорку, будуть зобов'язані платити абонплату за користування газопостачальною інфраструктурою.
Розмір абонентської плати за газ буде розраховуватися індивідуально, залежно від обсягу споживання газу протягом "газового року". Середньомісячне споживання газу в кубометрах помножать на базовий коефіцієнт.
Тепер українці будуть отримувати дві платіжки - за сам газ і за послугу з його доставки.
Прожитковий мінімум має збільшитись на 162 гривні у січні, і становити 2 027 гривень. Новий бюджет передбачає двічі підвищувати мінімум, до кінця року він має становити 2 189 гривень.
На 1 січня прожитковий мінімум буде таким:
діти до 6 років - 1779 грн.,
від 6 до 18 років - 2218 грн.,
працездатні люди - 2102 грн.,
особи, які втратили працездатність - 1638 грн.
У 2020 році очікується збільшення мінімальної зарплати, передбачене новим бюджетом, – до 4 723 гривень. Цей показник зросте на 550 гривень, або на 13%.
Документ набирає чинності за винятком декількох підпунктів перехідних положень з 1 січня 2020 року, один із яких починає діяти з 1 липня 2020 року.
З Виборчого кодексу зникне поняття мажоритарки. Вибори народних депутатів відбуватимуться на основі пропорційної системи з "відкритими" списками. Спочатку треба буде обрати партію зі списку запропонованих, а потім ще й кандидата від обраної партії зі списку кандидатів.
Представники малого бізнесу повинні видавати чеки, які підтверджуватимуть надання послуг чи продаж товару. Також цим законом вводяться в обіг електронні чеки.
Підприємці, які працюють на спрощеній системі оподаткування, повинні будуть обліковувати техніку, ліки, ювелірні вироби. Таким чином підприємцям буде значно складніше приховувати обсяги товарів. Кожен покупець зможе за номером чека перевірити його в спеціальній базі даних. Якщо ж чек не знайдеться в базі – споживач отримує кешбек (повернення грошей – прим. авт). Ця новація стосується покупок від 850 гривень.
З Основного закону виключили положення, згідно з яким депутатів не можна притягнути до карної відповідальності чи затримати під арешт без погодження Верховної Ради.
З'явилася норма про те, що члени парламенту не нестимуть юридичної відповідальності за результати голосування чи висловлювання у Верховній Раді та її органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.
Попався вперше? Штраф від 17 до 34 тисяч гривень. А штраф за повторне правопорушення – 51 тисяча гривень і позбавлення прав. Також п'яного водія можуть взяти під варту на 72 години, якщо він намагався втекти або пручався.
МВС планує підвищити штрафи і за інші порушення ПДР. Пропонується збільшити розміри штрафів:
- за перевищення швидкості – 3,4 тис. грн (зараз 510 грн);
- залишення місця ДТП – 3,4 тис. грн (зараз 255 грн).
На будь-якого чиновника можна буде поскаржитися, і поліція буде зобов'язана перевірити його дії.
Однак премію отримаєте, якщо корупціонер завдав збитків бюджету більше, ніж на 10 мільйонів, та це буде доведено в суді.
Розмір премії - 10% коштів, на які корупціонер завдав збитків, але не більше 3000 мінімальних зарплат. У 2020 році це – 14,169 мільйонів гривень.
Штрафи для власників нерозмитнених авто на іноземних номерах починають діяти з нового року, відповідно до рішення Кабміну від 2 жовтня.
Власник авто, який порушив встановлений термін перебування транспортного засобу на території України, повинен буде сплатити митні платежі та штраф від 8500 гривень.
З 1 січня в Україні на 20% подорожчають табачні вироби. Пачка цигарок буде коштувати приблизно 45 гривень. Це пов'язано з вирівнюванням акцизної ставки до норм ЕС, де вона складає 90 євро за 1000 цигарок.
Для того, щоб вийти на відпочинок в 60 років, треба мати мінімум 27 років трудового стажу. Іншим доведеться працювати довше.
Так, якщо у людини від 17 до 27 років страхового стажу, то на пенсію він зможе вийти не раніше 63 років, а при стажу від 15 до 17 років - не раніше 65 років.
Закон "Про верифікацію та моніторинг державних виплат"є спробою удосконалити правила перевірки громадян на отримання ними соціальної допомоги. Є три етапи перевірок:
- перший - коли людина подає документи,
- другий - в процесі отримання грошей, тобто будуть вивчати правильність їх отримання,
- третій - після отримання коштів. Мова йде про правильність використання отриманих коштів.
Із січня тернополяни отримуватимуть пільги та субсидії на оплату послуг лише грошима.
Вихідні у 2020 році в Україні: 1 січня – Новий рік; 7 січня і 25 грудня – Різдво Христове; 8 березня – Міжнародний жіночий день; 19 квітня – Великдень; 1 травня – День праці; 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги); 7 червня – Трійця; 28 червня – День Конституції України; 24 серпня – День незалежності України; 14 жовтня – День захисника України.
Рекомендується зробити вихідними 9 березня, понеділок – оскільки 8 березня випадає на неділю; 20 квітня, понеділок – оскільки 19 квітня (Великдень) випадає на неділю; 11 травня, понеділок – оскільки 9 травня випадає на суботу; 8 червня, понеділок – оскільки 7 червня (Трійця) випадає на неділю; 29 червня, понеділок – оскільки 28 червня (День Конституції) випадає на неділю.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 45 від 6 листопада 2024
Читати номер
Богдан Данилюк
Леся Ракоча
Анонім
V reply Анонім
V reply V