Підприємці Тернопільщини можуть отримати кошти на розвиток бізнесу: як це зробити

Підприємці Тернопільщини можуть отримати кошти на розвиток бізнесу: як це зробити

59 проєктів вже отримали схвалення на виплату коштів для розвитку бізнесу на суму 13,6 мільйонів гривень.

На Тернопільщині триває розгляд заяв, поданих учасниками програми для отримання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу.

Про це повідомляє Тернопільська обласна військова адміністрація.

Після перевірки уповноваженим банком ділової репутації заявників, оцінки бізнес-планів та співбесід з учасниками, які проводить обласний центр зайнятості, 59 поданих проєктів були підтримані.

Відео дня

Відтак, 15 фізичних осіб відкриють власну справу; 33 діючих підприємців та 11 юридичних осіб – розширять свою діяльність. Кожен з них отримає від 75 до 250 тис. грн на загальну суму майже 13,6 млн грн грантової допомоги. Реалізація поданих бізнес-планів дасть змогу створити, більше 172 нових робочих місць.

Найбільш поширені види діяльності – надання послуг у сферах освіти, краси, відпочинку, харчування, комп'ютерного програмування, обслуговування та ремонту будинків, робота у сфері торгівлі.

Також учасники програми будуть виготовляти меблі, вироби з дерева та текстилю, верхній одяг, спальні мішки, ростові подушки, м’ясні та хлібобулочні вироби, сири, соки, морозиво та ін.

Як отримати кошти

Подати заяву на отримання мікрогранту разом з бізнес-планом щодо створення нового або розвитку діючого бізнесу можна на порталі Дія.

Основна умова отримання коштів – створення робочих місць: у разі створення одного робочого місця – 50-150 тис. грн, двох і більше – до 250 тис. грн.

Мікрогрант можна використати на придбання обладнання, сировини, матеріалів, тварин, програмного забезпечення, маркетинг та рекламу, оренду за нежитлове приміщення, лізинг обладнання та  на використання прав інших суб’єктів господарювання (комерційну концесію).

Отримувачем гранту може бути фізична особа, яка має намір розпочати підприємницьку діяльність і бере на себе зобов’язання зареєструватися фізичною особою — підприємцем або створити юридичну особу у випадку отримання позитивного рішення про надання мікрогранту.

Заява формується отримувачем особисто або на Порталі Дія після проходження ним ідентифікації та автентифікації.

Заява формується засобами Порталу Дія у довільній формі, придатній для сприйняття її змісту. Формування заяви закінчується накладенням електронного підпису. Невід’ємним додатком до заяви є бізнес-план.

Що саме отримувач має вказати в заяві та як скласти бізнес-план можна переглянути за посиланням: Порядок

Довідка

Отримати консультацію щодо мікрогрантів та можливості проходження відповідних курсів можна у Тернопільському обласному центрі зайнятості за телефонами: (0352) 23-49-82, (0352) 23-51-95, а також на каналі онлайн-підтримки в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil) чи https://web.telegram.org/z/#5134509646.

Умови надання мікрогранту: Постанова КМУ

 Читайте також:

Кошти на бізнес: як відкрити власну справу за підтримки держави. Розповідаємо покроково

Український ветеранський фонд надаватиме кошти для бізнесу ветеранів та членам родин загиблих

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up