Понад 700 тис. на нові дитмайданчики виділяють у Тернополі. У якому стані «старі»?

- Нові дитячі майданчики встановлять у Тернополі. Загалом сім об'єктів по 103 тисячі гривень кожен. Закупівлі провели без використання відкритих торгів.
- Журналісти «20 хвилин» поцікавилися у виконавця, які саме має виготовити майданчики, а також перевірили, у якому стані «старі».
У Тернополі облаштують нові дитячі майданчики. На сайті Zakupivli.pro з’явилась інформація про «Капітальний ремонт — влаштування дитячого майданчика» біля житлових будинків за сімома адресами:
- вул. Лозовецька, 34
- вул. Лучаківського, 7
- вул. Київська, 8-10
- вул. Золотогірська, 16
- вул. М. Тарнавського, 14
- вул.. Є. Коновальця, 2 – Рєпіна, 16
- вул. Галицька, 35
Відповідно до даних закупівлі, Управління ЖКГ, благоустрою та екології Тернопільської міськради уклало сім договорів із підприємцем — ФОП Мельничук Богдан Олександрович. Сума кожного договору — 103 040 грн без ПДВ. Тобто загальна вартість виходить — 721 280 грн.
Хто облаштовуватиме дитячі майданчики
У міській раді «20 хвилин» повідомили, що йдеться про нові дитячі майданчики (типові), які встановлюють у місті.
У матеріалах закупівлі немає інформації про те, що саме встановлять жителям за 103 тисячі 40 гривень. На ресурсах, де пропонують купити типовий дитячий майданчик, йдеться, як правило, про набір певних ігрових елементів, які продаються у комплекті і розміщуються на певній площі. До прикладу, гойдалки, лавка, ігровий комплекс, карусель, або інші варіації.
Які саме майданчики має встановити у Тернополі ФОП Мельничук Богдан Олександрович, ми вирішили запитати в нього. Зателефонували за вказаним у відкритих даних номером. За ним нам чоловік підтвердив, що саме він буде виготовляти дитячі майданчики. Які саме, обіцяв розповісти 12 липня, адже «ще не дивився даже по документах, яке воно і що має бути», — пояснив підприємець.12 липня отримати коментар поки що теж не вдалося. Ми опублікуємо його роз'яснення, щойно отримаємо інформацію.
Відповідно до відкритих даних, ми дізналися, що, окрім дитячих майданчиків, ФОП займається ще і покрівлями. Торік він отримав від управління ЖКГ, благоустрою та екології Тернопільської міськради 840 628 грн. ФОП Богдан Мельничук проводив капітальний ремонт покрівлі житлового будинку за адресами: вул. Оболоня, 11 (під’їзд 3), та бульвар Данила Галицького, 12 (3,4 під’їзди). А також надав послугу з поточного ремонту частини покрівлі нежитлової будівлі на Золотогірській, 16.
Основний вид діяльності ФОП Мельничук Богдан Олександрович, відповідно до відкритих даних – лісозаготівлі.
Щоб дізнатися більше про дитячі майданчики, які мають встановити за сімома адресами у Тернополі, а також чому обрали саме цього виконавця і не проводили відкритих торгів – надіслали запит до міської ради.
У якому стані дитячі майданчики зараз — ми перевірили
Журналісти «20 хвилин» відвідали частину адрес, де, відповідно до даних закупівель, мають з’явитися нові дитячі майданчики. Ситуацію побачили різну.
Так, наприклад, за адресою Коновальця, 2 – Рєпіна, 16 є дитячі майданчики. Місцеві жителі пригадують, деяким конструкція приблизно 20 років, є і новіші елементи, десь з 2011 року. Але діти граються, критичної ситуації із гірками чи качелями немає, кажуть люди.
Схожа ситуація за адресою Київська, 8-10. Дитячий майданчик досить великий, є гірки, качелі, ігрові комплекси. Раніше, пригадують місцеві, забрали великі качелі, від однієї з них залишились лише металеві опори. Не всі елементи дитмайданчику у задовільному стані, відзначають місцеві. Але загалом, гратися дітям є де. За іншими адресами ситуація, як ми помітили, гірша.
На вулиці Галицькій, 35 можна побачити пісочницю, три качелі, турніки. Решта конструкцій лежить демонтована.
А так виглядає дитячий майданчик за адресою Тарнавського, 14. Дві качелі, гойдалка, пісочниця, турніки, є лавочки. Територія заростає травою.
Колись був дитячий майданчик і за адресою Лозовецька, 34. Зараз про це нагадують іржаві конструкції. Жителі будинку кажуть, зверталися до міськради, аби їм встановили дитячий майданчик. Місцева депутатка відреагувала і обіцяла, що його облаштують. На це тут чекають з нетерпінням.
Зазначимо, відповідно до постанови Кабміну від 12 жовтня 2022 р. № 1178 Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, закупівлі:
1) товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. грн;
2) послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. грн;
3) робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн грн,
проводять з обов’язковим застосуванням електронної системи закупівель через відкриті торги або використанням е-каталогу.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Для дітей це добре. Нехай вони хоч трохи будуть мати дитинство