За скільки можна найняти адвоката в Тернополі. Дивіться, що входить у послуги

За скільки можна найняти адвоката в Тернополі. Дивіться, що входить у послуги
  • Професія адвоката — одна із найбільш оплачуваних професій як в світі, так і в Україні. Скільки ж заробляють тернопільські адвокати? Аналізуємо гонорари адвокатів у різних справах.
  • Хто і як повертає витрати на адвоката? Кому належить право на безкоштовну допомогу професійного адвоката, пояснюємо.
  • Завдяки Вашим підпискам ми можемо готувати більше цікавих матеріалів. Дякуємо за підтримку незалежної журналістики!

 

Тернопільські суди при ухваленні остаточного рішення часто стягують з протилежної сторони у справі понесені витрати на допомогу адвоката. 

Це підтверджують дані судового реєстру по Тернополю. 

Гонорари адвокатів у цивільних справах

Як слідує із договорів про надання правової допомоги у 2021 році, які знаходимо у судовому реєстрі, вартість наданих адвокатами послуг буває доволі різною.

Відео дня

Так, у травні цього року у справі про стягнення боргу, яка розглядалася у Тернопільському міськрайсуді, гонорар місцевого адвоката склав 8 000 гривень. До справи долучили звіт наданих послуг. У вказаному звіті зазначили перелік, об’єм та вартість наданих послуг адвоката, а саме: 

А ось у іншій справі цієї ж категорії у цьому ж суді адвокат попросив 1000 грн, з розрахунку 600 грн за одну годину наданих послуг. 

Згідно з долученим адвокатом розрахунком витрат на правничу допомогу, ним виконано наступний обсяг робіт у даній справі:

У справі про визнання незаконним та скасування рішення державного реєстратора, яка тягнулася ще з 2019 року у Тернопільському міськрайсуді, адвокат попросив за свої послуги 39 200 грн. Ось, що входило в цю суму:

Гонорари у криміналі

У кримінальних провадженнях ціни на адвокатські послуги на порядок вищі. За ведення справи по ДТП зі смертельними наслідками адвокат попросив гонорар у 23000 грн. 

Витрати, пов’язані з оплатою допомоги представника потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача та юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які надають правову допомогу за договором, несе відповідно потерпілий, цивільний позивач, цивільний відповідач, юридична особа, щодо якої здійснюється провадження. Про це йдеться у частині 2 статті 120 КПК України. 

У разі ухвалення обвинувального вироку, згідно з частиною 1 статті 124 КПК України, суд стягує з обвинуваченого на користь потерпілого всі здійснені ним документально підтверджені процесуальні витрати.

Гонорари в адміністративних справах

У справі про визнання відмови протиправною та зобов’язання вчинити дії, яка розглядалася у Тернопільському окружному адміністративному суді навесні цього року, адвокат попросив 6000 гривень загалом. Проте звіт із переліком, об’ємом та вартістю наданих послуг у розрізі кожної з них не надав. 

А ось у справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху також навесні 2021 року, яка розглядалася в цьому ж суді, адвокат надав послуги на 3500 грн. Розрахунку в розрізі кожної послуги також немає. Цікавим є те, що адміністративне стягнення за таке адміністративне правопорушення передбачає 255 грн, а за послуги адвоката довелося заплатити майже в 14 (!) разів більше. Витрати на професійну правничу допомогу у цій справі суд стягнув із відповідача – Управління патрульної поліції Тернопільської області на користь позивача.

Гонорари в господарських справах

Господарський суд Тернопільської області також стягує витрати на професійну правничу допомогу – допомогу адвокатів із протилежної сторони у разі задоволення позовних вимог чи їх частини. 

Так, у справі про стягнення заборгованості гонорар адвоката на початку року склав 15000 грн. 

В іншій справі цієї ж категорії в Господарському суді області адвокат попросив 5000 грн. У ціну ввійшли наступні послуги:

Пропонують послуги у соцмережах

У вільному доступі у соцмережі Instagram знаходимо тернопільську адвокатесу, яка опублікувала перелік юридичних послуг, які надає, та відповідні ціни на них:

Як повернути свої гроші за адвокатські послуги?

Зацікавлена сторона має вчинити певні дії, спрямовані на відшкодування з іншої сторони витрат на професійну правничу допомогу, а інша сторона має право на відповідні заперечення проти таких вимог.

Відповідне положення міститься у постанові КАС ВС від 15 квітня 2021 року у справі № 160/6899/20.

Витрати на адвоката несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Такий розподіл проводить суд. Це визначає стаття 137 Цивільно-процесуального кодексу України.

Для визначення розміру витрат на правничу допомогу і щоб отримати свої гроші, учасник справи повинен подати суду детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Зауважимо, що суд не зобов’язаний присуджувати стороні, на користь якої ухвалене судове рішення, всі понесені нею витрати на професійну правничу допомогу, якщо встановить, що розмір гонорару, визначений стороною та її адвокатом, є завищеним щодо іншої сторони спору, враховуючи такі критерії, як складність справи, витрачений адвокатом час, значення спору для сторони тощо.

Аналогічні положення містяться і в інших процесуальних кодексах із різних судочинств: адміністративному та господарському.

Хто має право на безоплатну правову допомогу?

Безоплатна правова допомога поділяється на первинну та вторинну. 

Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг:

До вторинної входять такі види правових послуг:

Хто має право?

Повний список тих, кому належить безоплатна правова допомога тут.

 

Єдиний номер контакт-центру системи безоплатної правової допомоги 

 0 800 213 103

Тернопільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

(0352) 52-15-20

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Ольга Боднар
    Якщо вже використали матеріал з моєї сторінки в інстаграм у своїй статті - то треба було зробити посилання на сторінку або зазначити автора. Журналісти ж, мабуть, знайомі з поняттям «авторські права». Тернопільська адвокатеса Ольга Боднар.
    Марія reply Ольга Боднар
    Звісно, журналісти ознайомлені із ЗУ "Про авторське право і суміжні права".  
    Так, згідно зі ст.8 вищезгаданого Закону об’єктами авторського права є твори у галузі науки, літератури і мистецтва, а саме:
    1) літературні письмові твори белетристичного, публіцистичного, наукового, технічного або іншого характеру (книги, брошури, статті тощо);
    2) виступи, лекції, промови, проповіді та інші усні твори;
    3) комп’ютерні програми;
    4) бази даних;
    5) музичні твори з текстом і без тексту;
    6) драматичні, музично-драматичні твори, пантоміми, хореографічні та інші твори, створені для сценічного показу, та їх постановки;
    7) аудіовізуальні твори;
    8) твори образотворчого мистецтва;
    9) твори архітектури, містобудування і садово-паркового мистецтва;
    10) фотографічні твори, у тому числі твори, виконані способами, подібними до фотографії;
    11) твори ужиткового мистецтва, у тому числі твори декоративного ткацтва, кераміки, різьблення, ливарства, з художнього скла, ювелірні вироби тощо;
    12) ілюстрації, карти, плани, креслення, ескізи, пластичні твори, що стосуються географії, геології, топографії, техніки, архітектури та інших сфер діяльності;
    13) сценічні обробки творів, зазначених у пункті 1 цієї частини, і обробки фольклору, придатні для сценічного показу;
    14) похідні твори;
    15) збірники творів, збірники обробок фольклору, енциклопедії та антології, збірники звичайних даних, інші складені твори за умови, що вони є результатом творчої праці за добором, координацією або упорядкуванням змісту без порушення авторських прав на твори, що входять до них як складові частини;
    16) тексти перекладів для дублювання, озвучення, субтитрування українською та іншими мовами іноземних аудіовізуальних творів;
    17) інші твори.

    Відповідно до ст.420 Цивільного кодексу України, до об'єктів права інтелектуальної власності, зокрема, належать:
    літературні та художні твори;
    комп'ютерні програми;
    компіляції даних (бази даних);
    виконання;
    фонограми, відеограми, передачі (програми) організацій мовлення;
    наукові відкриття;
    винаходи, корисні моделі, промислові зразки;
    компонування (топографії) інтегральних мікросхем;
    раціоналізаторські пропозиції;
    сорти рослин, породи тварин;
    комерційні (фірмові) найменування, торговельні марки (знаки для товарів і послуг), географічні зазначення;
    комерційні таємниці.
  • Pavel Orestovich
    Найбільше судді заробляють

keyboard_arrow_up