Тариф на газ в Україні з першого травня: скільки коштуватиме кубометр

В Україні тариф на газ становить 7,96 грн за кубометр для 98% населення і з 1 травня 2025-го не зміниться. Ціна була встановлена до 30 квітня 2024-го, однак нещодавно «Нафтогаз» вирішив продовжити тарифний план до кінця квітня 2026-го.
Про це розповідає OBOZ з посиланням на дані Нафтогазу.
Ціна не зміниться
Як зазначає «Нафтогаз», рішення про незмінність ціни прийняте з урахуванням чинного мораторію на підвищення цін на природний газ. Водночас Нафтогаз закликає споживачів відповідально ставитися до розрахунків.
— Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», що є частиною Групи Нафтогаз, продовжить постачати газ для українських родин за незмінною ціною — 7,96 грн за кубометр. Це передбачає тарифний план «Фіксований» для побутових клієнтів. Ціна буде актуальною до 30 квітня 2026 року, — йдеться в повідомленні компанії.
Крім «Нафтогаз», в Україні працюють ще низка постачальників блакитного палива. Однак близько 98% всіх побутових споживачів користуються послугами саме «Нафтогазу».
Коли можуть підняти ціни на газ
У Меморандумі з МВФ йдеться про те, що Україна має впродовж шести місяців після завершення воєнного стану розробити план лібералізації ринків газу та електроенергії. Такі терміни цілком відповідають Закону «Про меморандум... ».
— Потенційні заходи з реформування, як тільки дозволять умови, включають поступове додаткове підвищення тарифів (з урахуванням нової тарифної методології та соціальних міркувань), зовнішнє фінансування та прозора і виняткова пряма бюджетна підтримка ДП в енергетичному секторі за умови наявності бюджетних ресурсів. Після завершення війни порядок денний реформ в енергетичному секторі, серед іншого, вимагатиме відновлення та посилення конкуренції на оптовому та роздрібному ринках газу, — йдеться в меморандумі.
Окремо в документі зазначено, що забезпечення стійкості «вимагатиме поступового підвищення тарифів на газ та електроенергію до рівня відшкодування витрат». Яким буде рівень компенсації витрат через шість місяців після завершення війни – нікому не відомо.
Ситуація з газом може бути значно кращою, ніж з електроенергією. До повномасштабної війни в Україні вже були лібералізовані ціни на газ для населення. Тоді на ринку працювали десятки різних постачальників, при цьому в «Нафтогазу» була незначна частка ринку (більшість поставок була зосереджена в руках облгазів Дмитра Фірташа). Однак у 2022-му ситуація кардинально змінилась. Облгази Фірташа передали «Нафтогазу». Тепер 98% ринку газу для населення зосереджена в руках НАК.
Читайте також:
Скільки коштує пальне на АЗС Тернополя: дивіться, як змінилися ціни
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.