“Мені що, продати квартиру, щоб заплатити цей борг?” Тернополянці нарахували 14 тисяч за тепло, яким не користувалася

“Мені що, продати квартиру, щоб заплатити цей борг?” Тернополянці нарахували 14 тисяч за тепло, яким не користувалася
 • Майже сотня тернополян має претензії до підприємства, яке встановлювало їм індивідуальне опалення.
 • Дехто має 45 тисяч заборгованість, хтось 15 тисяч, а в деяких пенсіонерок відразу з пенсії відраховують “борги”.

Люди потрапили у борги за тепло через підприємство «Обрій-Т». Підприємство встановило їм індивідуальне опалення, але через два роки тепломережі виставили людям рахунки. Обґрунтували це тим, що офіційно споживачі не від’єдналися від централізованого тепло- та водопостачання. Зараз підприємство вже не працює, а тернополяни, які стали заручниками цієї ситуації, повинні сплачувати “борги”, які нарахували їм за два роки.

“Мені що, продати квартиру, щоб заплатити цей борг?”

Пенсіонерка Любов Чукас - одна із тих, хто потрапив у цю ситуацію. Жінка знайшла рекламу підприємства в газеті, роботи їй зробили якісно та оперативно. Пані Любов нічого не підозрювала, сплачувала рахунки за індивідуальне опалення. А через два роки їй прийшло повідомлення, що у неї сім тисяч гривень боргу.

- Сказати, що я була здивована - це нічого не сказати, - каже жінка. - Почала з’ясовувати, знайшла чимало людей з такою самою проблемою.

Жінці пояснили, що у неї підроблений акт від’єднання від централізованого тепло- та водопостачання. Пані Любов відразу звернулась у міліцію, на підприємство відкрили кримінальне провадження.

- Я не буду нічого платити, бо немає за що, - каже пенсіонерка. - Я платила протягом цих двох років за індивідуальне опалення, то чому зараз мені виставляють такі борги?

Зараз у жінки заборгованість сягає майже 15 тисяч. Розповідає, що вона почала шукати людей, які також складали договір з цим підприємством. Окрім пані Чукас, у такій ситуації ще понад 80 родин. Жінка стверджує, що знає чоловіка, який має 45 тисяч боргу, і вже навіть квартиру планує продавати через заборгованість.

А одній пенсіонерці, яка не хоче називати своє прізвище, стягнули прямо з пенсії 500 гривень без жодного попередження.

- Я не маю з чого платити, і через принцип оплачувати борги не буду, - каже жінка. - Мені що, продати квартиру, щоб заплатити цей борг?

Тернополяни оббивали пороги міськради, поліції, тепломереж та, звісно, підприємства, яке встановило їм індопалення.

Заборгованість повинні сплатити

Як пояснюють у КП “Тернопільміськтеплокомуненерго”, розірвання договору про надання послуг відбувається цілим переліком дій, підтверджується засіданням відповідної комісії, створеної при органі місцевого самоврядування, а «Обрій-Т» просто зробило людям фальшиві акти про від’єднання від централізованого теплопостачання, а не проходило всі ці інстанції.

- Працівники підприємства “Обрій-Т” мали оформити всі передбачені законом документи, щоб ми могли розірвати договори з людьми, -  каже директор КП“Тернопільміськтеплокомуненерго” Андрій Чумак. - Бо по-іншому не діє, споживачі самостійно без розірвання договору не можуть відмовитись від наших послуг.

А вже потім, як пояснює пан Чумак, при розслідуванні, виявилось, що усі документи підроблені.

Через те, що документація виявилась фальшивою, КП не може вважати законними розірвання договору, і тому ми надіслали людям нарахування.

- Згодом на одній із сесій міської ради було прийнято рішення переоформити документи, і все-таки розірвати договори з людьми, які постраждали від дій ПП «Обрій-Т», - пояснює директор КП“Тернопільміськтеплокомуненерго”. - Після того, як люди узаконили встановлення автономного опалення та заново оформили усі документи - борги припинили нараховуватись.

Однак попередні нарахування за законом люди повинні сплатити, кажуть у КП.

У свою чергу, керівники «Обрій-Т» у ситуації, що склалась, звинувачують міську владу.
Бо вони робили документи через працівників, які були в міськраді, і в Тернопільміськтеплокомуненерго. У міській раді пояснюють, що мешканці неофіційно хотіли відключатися від тепломереж, тому претензій до них мати не можуть.

- Зараз діє заборона уряду на відключення від централізованого теплопостачання, - кажуть у міськраді. - На сьогодні є два шляхи відключення від централізованого опалення: якщо 100% мешканців відключається від централізованого опалення, або якщо у одному будинку 50% мешканців вже відключені від централізованого теплопостачання.

У міській раді кажуть, що у цьому випадку люди справді не мали права, згідно закону, відключатись від централізованого опалення.

"Люди знали, як їм зроблять опалення" - кажуть у «Обрій-Т»

- Пройшла маса судів, зроблено купа документів, і міська рада зобов'язала людей виготовити документи, які офіційно законопрописані, - каже колишній директор фірми Любов Більчук. - Ті, які підписували договір, вони свідомо знали, куди вони прийшли, знали, як їм зроблять опалення.

Пані Більчук каже, що ніхто нікому не винен, а фірма вже багато років не працює.

- Ми не можемо відповідати за роботу всіх наших працівників, - каже жінка.

А в Управлінні МВС в Тернопільській області повідомили, що кримінальне провадження щодо "Обрію-Т" порушили ще у 2013 році.

- У СВ Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області розслідувалося кримінальне провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1,3 ст.190, ч.1 ст.358 КК України, за фактом шахрайського заволодіння грошовими коштами та підроблення офіційних документів зі сторони ПП «Обрій-Т».

У 2016 році за результатами проведеного досудового розслідування прийнято рішення про закриття вказаного кримінального провадження на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України – за відсутністю складу кримінального правопорушення, - зазначає начальник відділу слідчого управління Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Віктор Михайлюк.

Потрібно оскаржувати рішення

- Людям потрібно оскаржувати рішення про нарахування боргу, і в якості співвідповідача вказувати підприємство, яке встановлювало індивідуальне опалення, - каже викладач “Права” Олеся Іваненко. - Після установки індивідуального опалення кожен власник нерухомості мав перезаключити договір про теплопостачання, в якому мали зазначити факт встановлення індивідуального опалення, дані лічильника та його показники на момент підписання договору або акту. - Якщо в договорі  про встановлення лічильника був обов'язок підприємства переукласти договори на теплопостачання, то це є незалежним виконанням договору. Якщо - ні, то підприємство мало лише установити обладнання, а от укладення договору про його експлуатацію це був обов'язок власника такого обладнання, - каже пані Іваненко.

Наступний момент, на який слід звернути увагу під час свого захисту, це належне сплата платежів за отримання теплопостачання, хоч і було встановлено обладнання. Власники мають.право вимагати зменшення нарахованого боргу на суму здійсненої оплати. Якщо вони взагалі нічого не сплачували, то це вже порушення з їхньго боку, зазначає фахівець.

Стежте за новинами Тернополя у: Facebook, TelegramInstagramViber та YouTube. 

Коментарі (6)
 • Dr Armit

  Ви хочете купити нирку або хочете продати своюнирка? Якщо ви шукаєте можливість продати свою нирку за гроші через фінансовий зрив, і ви не знаєте, що робити, то зв’яжіться з нами сьогодні, і ми запропонуємо вам гарну суму грошей для вашої нирки. Мене звуть ДР АРМІТ - я нефролог в навчальній лікарні PUNJAB. Наша лікарня спеціалізується на хірургії нирок, і ми також займаємось купівлею та трансплантацією нирок, які живутьвідповідний донор. Ми знаходимося в Індії, Туреччині, Нігерії, США, Малайзії, Індії. Якщо ви зацікавлені у продажу чи купівлі нирок, будь ласка, не соромтеся зв’язатися з нами електронною поштою.Електронна пошта: punjabteachinghospital@gmail.comЗ повагоюDR ARMIT

 • Jupiter Hospital

  d
  Ви шукаєте можливість продати свою нирку за гроші через фінансовий зрив.
  Медичний центр Юпітера терміново потребує донора нирок. Зверніться до нас на нашу електронну пошту: jupitermedicalcentreinc@gmail.com або зв'яжіться з нами на whatsapp: 1 (515) 2935520

 • Jupiter Hospital

  d
  Ви шукаєте можливість продати свою нирку за гроші через фінансовий зрив.
  Медичний центр Юпітера терміново потребує донора нирок. Зверніться до нас на нашу електронну пошту: jupitermedicalcentreinc@gmail.com або зв'яжіться з нами на whatsapp: 1 (515) 2935520

 • Jupiter Hospital

  Ви шукаєте можливість продати свою нирку за гроші через фінансовий зрив.
  Медичний центр Юпітера терміново потребує донора нирок. Зверніться до нас на нашу електронну пошту: jupitermedicalcentreinc@gmail.com або зв'яжіться з нами на whatsapp: 1 (515) 2935520...

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:03 Ми відтворили ретро фото з району «Оболоня». Дивіться, як змінилося місто! photo_camera stars 20:02 Впізнайте будівлі Тернополя з висоти пташиного польоту (ТЕСТ) stars 19:00 Нерукотворний Хрест із ликом Богородиці з'явився на Тернопільщині. Чому варто побачити це чудо? stars 18:02 Стала відома дата проведення фестивалю Jazz Bez у Тернополі Від читача 13:09 Спадкування майна дитиною 17:32 Утеплювати квартиру без дозволу сусіда – не варто! Чим це може загрожувати: коментують експерти stars 17:01 Мешканець вулиці Корольова вкрав 10 екобордюрів з подвір'я на якому робили ремонт 16:31 У Чорткові діти отруїлися чадним газом 16:00 Варто чи ні — питати у оточуючих, чи вакциновані вони? Що кажуть експерти і Закон (опитування) stars 15:24 Тоннами вивозили арматуру: директор зі спільниками підробляли документи та обкрадали будівництво 14:50 ДТП на Тернопільщині: вантажівка із напівпричепом врізалась в автомобіль ВАЗ. Пасажир у лікарні 14:16 Їхав у Карлові Вари, а опинився в лісі: історія заробітчанина з Тернополя, якого «нагріли» роботодавці stars 13:41 У Тернополі представили новий соціальний проєкт під назвою #Я_з_тобою 13:10 Впав з драбини: на Чортківщині загинув чоловік 12:40 Ліки всередині нас: журналістка «20 хвилин» вирішила стати донором стовбурових клітин. Інструкція play_circle_filled photo_camera 12:11 На Тернопільщині рятували чоловіка ногу якого затиснуло у кукурудзяній жатці комбайна 11:42 Встановлюють гранітні пам'ятники, несуть квіти. Як виглядає кладовище для тварин і де їх можна поховати? stars 11:01 Нічні "жарти": у Тернополі затримали чоловіка, який підпалював та трощив автомобілі (ФОТО) 10:40 Цікаве дозвілля підготували у Тернополі для людей "золотого" віку (РОЗКЛАД) 10:01 У "Дії" запрацює послуга зміни місця проживання онлайн
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up