Отже, тариф на тепло тепер становитиме 42,24 грн/ кв. м (раніше – 30,50 грн), а гаряча вода вартуватиме 91,36 грн/куб. м. (без рушникосушки) та 98,85 грн/куб. м. (з рушникосушкою). Нові розцінки нібито затвердили на виконкомі міської ради 5 листопада.
Такий різкий стрибок ціни, за словами пана Чумака, пов'язаний зі зміною вартості енергоносіїв.
- У собівартості нового тарифу найголовніший компонент – вартість природного газу, вона займає майже 90% тарифу. Серед інших факторів – зростання ціни на електроенергію, яка впродовж останніх років виросла вдвічі, на тариф також вплинуло підняття ціни на холодну воду, яку ми використовуємо для технологічних процесів, - пояснює він.
Ціну на газ для населення востаннє міняли ще у квітні 2016 року. Тоді, у відповідності до цих змін, збільшували і тариф на центральне опалення більше, ніж у два рази. Тож теперішнє підняття ціни не настільки відчутне, як два роки тому, зауважує керівник.
- Ми мусимо думати і про те, аби наші працівники мали заробітну плату, яка відповідає вимогам сьогодення. На жаль, у нас є серйозний брак кадрів. Є певні коефіцієнти, які можемо дозволити при нарахуванні нового тарифу, аби зарплата працівників відповідала нормам і нормативам чинного законодавства. По суті, зростання середньої заробітної плати працівників підприємства є другим ключовим фактором, що вплинув на підвищення тарифу на центральне опалення для тернополян, - додає посадовець.
Якщо для населення тарифи збільшилися, то для бюджетних та комерційних установ вони зменшилися – на 15-16%.
Ситуація з тарифом в інших містах різна. Чому наразі Тернопіль випереджає їх за ціною на опалення?
- Частина міст заклали складову на заробітну плату працівникам раніше, ніж ми. Тому підняття тарифів у них буде залежати суто від підняття ціни на природний газ. Є також міста, тарифи для яких встановлюють не органи місцевого самоврядування, а Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. Це бюрократична процедура перегляду тарифів, яка передбачає проведення громадських слухань. Тож підвищення ціни на тепло може зайняти там і до двох місяців. Зміна тарифів у таких містах може відбутися орієнтовно в січні 2019 року. Це негативно відіб’ється на роботі самих підприємств, адже вони будуть мати збитки, які потім також закладуть уже в новий тариф, - розповідає керівник. – Тому за п’ять-шість місяців ми побачимо те, що Тернопіль буде знову займати середню планку за рівнем тарифів серед інших міст України.
Завдяки процесам модернізації та роботі з європейськими інституціями вдалося зменшити складову щодо вартості електроенергії в новому тарифі на опалення, приблизно на 18%, наголошує пан Чумак.
Нагадаємо, що спочатку на виконкомі міськради 22 жовтня затвердили тариф опалення для населення з 1 листопада – 44,67 грн/кв. м. А згодом його знизили до 42,24 грн/кв. м. Нібито зменшення складової тарифу на електроенергію вплинуло на те. Цікаве наступне – хто був присутній на виконкомі 5 листопада, і які рішення там приймали під «шумок». Цього дня під міською радою якраз зібралися невдоволені жителі міста, які вимагали скасування тарифу на проїзд у громадському транспорті. Тоді мер Сергій Надал нібито зібрав екстрене засідання виконкому, де і скасували попередні тарифи на проїзд. Рішення про це оприлюднили на сайті міської ради - № 825.
Більше ніякі рішення на сайті не представлені, хоча сьогодні якраз минає п'ять робочих діб (саме стільки часу мають органи місцевого самоврядування для оприлюднення своїх рішень - прим. авт.).
На брифінгу керівник КП «Теплокомуненерго» Андрій Чумак спирається саме на рішення виконкому №827 від 5 листопада 2018 року. Не знаходимо і протоколу засідання виконавчого комітету. Тому питання – хто затверджував новий тариф на опалення для тернополян - лишається відкритим.
Як пояснила керівник прес-служби міської ради Мар'яна Зварич, пять днів з моменту прийняття рішення - якраз 12 листопада. Після звернення журналіста "20 хвилин" рішення про встановлення нвих тарифів на центральне опалення таки оприлюднили на сайті міської ради 12 листопада о 17.00.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Кто автор этих слов ?!