Тим, хто ще не отримував субсидію, будуть нараховувати гроші на картки

Тим, хто ще не отримував субсидію, будуть нараховувати гроші на картки

Кількість отримувачів субсидій у Тернополі в минулому році суттєво скоротилася. "Закручування гайок" для населення триває. Про те, хто зможе отримати пільги на оплату житлово-комунальних послуг у 2019-му та що таке монетизація субсидій, поговоримо під час прямого ефіру на сайті "20 хвилин".. 

Нагадаємо, що з травня 2017-го року ввели нові правила призначення житлових субсидій. Уряд знизив для сімей граничні рівні споживання газу та електроенергії, що виділяються на опалення. Через це більша частина тернополян автоматично втратили право на призначення субсидії. А в 2019-му субсидії взагалі планують монетизувати. У Мінсоцполітики зазначили, що на кожного отримувача субсидій буде відкрито рахунок  у банку, куди зараховуватимуть кошти на сплату житлово-комунальних послуг. Скільки тернополян отримуватимуть пільги у 2019-му році, чи вріжуть норми споживання електроенергії та газу, під час прямого ефіру розповіла начальник відділу з призначення житлових субсидій управління соціального захисту міської ради Оксана Дендевич.

За її словами, минулоріч 49 тисяч тернополян мали субсидії, улітку ця цифра скоротилася в десять разів. А на опалювальний період пільгу призначили 21 600 абонентам.

Основна зміна 2019-го року – це монетизація субсидій, тобто відшкодування у грошовій формі. Фактично для самих жителів міста це мало що змінить, наголошує гостя програми.

- Вони, які  зазвичай, подають нам пакет необхідних документів – заяву та декларацію, але тепер мають обов’язково вказати свій номер мобільного телефону. Процедура перерахунку коштів відбуватиметься між управлінням соцзахисту, Мінсоцзахистом та Ощадбанком. Наразі вона доопрацьовується,- каже вона. – Монетизація стосується абонентів, які звернулися вперше. Ті, хто подали документи раніше, отримають субсидії за старим порядком, тобто кошти і надалі перераховуватимуть надавачам послуг. А от особи, які звернулися до нас з 1 січня, отримуватимуть пільги за іншою схемою. Щодня ми надаватимемо інформацію управлінню Мінсоцполітики, воно вже – банкам, а ті відшкодовуватимуть кошти підприємствам відповідно до укладених між ними договорів.

Отже, процес монетизації відбуватиметься без фактичної участі тернополян. Доступу до рахунків вони не матимуть. Можливо, що по завершенню опалювального періоду, банк відкриє поточні рахунки для абонентів, аби ті могли використати зекономлені кошти.

 

Найцікавіші обговорення на сайті «20 хвилин»

 

Ольга

Чи врізали норми споживання послуг?

Оксана Дендевич

На опалення зменшили обсяг споживання природного газу – із 5,5 до 4,5 метрів кубічних/ метр квадратний площі. 

 

Наталія

Чи багато звернень, є черги?

Оксана Дендевич

Складаємо приблизно 200 заяв на тиждень. У жовтні-листопаді був справжній ажіотаж.

 

Олена

Чи варто подавати документи на субсидію? Уже не вірю, що отримую.

Оксана Дендевич

Пробувати варто. Вийде чи ні – покаже час.

 

Від редакції

Які фактори вплинули на зменшення кількості отримувачів пільг?

Оксана Дендевич

Велика кількість заробітчан. Вони працюють за кордоном, тож не мають права на субсидії. Варто пам’ятати, що з великою кількістю країн Україна має підписані угоди про загальнообов’язкове пенсійне страхування. Він є на сайті міністерства. Якщо такі особи можуть надати довідку про сплату єдиного соціального внеску за кордоном, де буде вказаний період сплати і термін дії документа, значить, є право на призначення субсидії.

Є також певні категорії громадян, які враховують більші доходи.

 

Наталка

Якщо за комунальні послуги сім’я сплачує 25% свого сукупного доходу. Чи може вона претендувати на субсидію?

Оксана Дендевич

Звернутися вони мають право. Треба визначити, на яку частку вони мають право в межах нарахування соціальних норм на домогосподарство протягом місяця в опалювальний період. Можливо, їм і вийде.

 

Володимир Петрович

Яка кількість споживачів проходить через комісію?

Оксана Дендевич

Із 21 600 усіх, хто отримує пільги, 4 500 осіб пройшли через комісію.

 

Від редакції

Чи вплине зростання мінімальної заробітної плати на процес нарахування субсидій?

Оксана Дендевич

Думаю, що ні. Різниця дуже невелика.

 

Від редакції

А як бути тим, у кого зарплата менше мінімальної?

Оксана Дендевич

Якщо підприємство сплачує за особу повне відрахування у пенсійний фонд, тоді вона за рішенням комісії має право на субсидію.

 

marijka

Поясніть, як має сплачуватись обов'язкова плата, якщо спожито менше встановленої норми? Наприклад, відповідно до нарахованих субсидій, я маю споживати 240 куб.м. газу. За грудень я витратила 180 куб.м газу. Чи зменшується розмір субсидії, якщо спожито менше? І яка в такому випадку має бути обов'язкова плата? Бо «Тернопільміськгаз» нарахував повну суму субсидій (як при розрахунку на 240 куб.м), а решту маю сплатити я. Чи правильно це, бо роз'яснення досить різні дають щодо цього?

Оксана Дендевич

Якщо зареєстровані неповнолітні, соціальні норми на домогосподарство збільшують. Є обов’язкова сума платежу, яку треба вносити. Якщо хтось споживає меншу кількість послуг він може платити по факту. Хто більше – додає різницю.

Розмір субсидії, якщо домогосподарство використовує менше послуг, не зменшується.

 

Віталій

Чому служби не враховують субсидії?

Оксана Дендевич

Буває, що людина звернулася раніше а пільгу їй нарахували лише в грудні – одразу за три місяці. Коли людина заплатила за попередні місяці, залишок коштів їй переноситься на наступні місяці. Але потрібно звертатися безпосередньо у підприємство.

 

Оленка

А що пільговики обирають: субсидії чи пільги (учасники АТО, багатодітні і так далі)?

Оксана Дендевич

І те, і інше.

 

Від редакції

Що буде у випадку підвищення тарифів на комуналку?

Оксана Дендевич

Ми проведемо автоматичний перерахунок діючої субсидії. Для цього приходити в службу не потрібно. Лише у випадку, якщо змінилась кількість зареєстрованих у помешканні чи стан домогосподарства, потрібно повідомити про це протягом 30 днів. А саму процедуру управління проводить без участі тернополян.

 

Хто має право на субсидію?

Право на отримання житлових субсидій мають сім'ї, у яких плата за житлово-комунальні послуги більше визначеного для них обов’язкового платежу.

Наразі обов’язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім’ї за встановленою формулою і залежить виключно від доходів сім’ї:

- обчислюється середньомісячний сукупний дохід домогосподарства

- середньомісячний сукупний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства, і визначається середньомісячний дохід на одну особу;

- дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (з липня 2018 року – 1777 грн);

- отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 15%, і таким чином визначається відсоток від середньомісячного сукупного доходу.

 

Як розрахувати розмір пільг

Розмір субсидії розраховується як різниця вартістю житлово-комунальних послуг в межах соціальних нормативів та обсягом обов’язкового платежу.

 Субсидія

=

плата за ЖКП в межах норм

-

обов’язковий платіж

 

Субсидія не призначається:

якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари на суму, яка на час звернення перевищує 50 тис. грн.

 

Які документи необхідно подати?

 

Громадянин надає:

– заяву про призначення житлової субсидії (за встановленою формою), (зразок заповнення)

– декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії (за встановленою формою), (зразок заповнення)

– договір найму (оренди) житла (за наявності),

– довідки про доходи (у разі зазначення у декларації доходів, інформація про які відсутня в ДФС, ПФУ).

За інф. Міністерства соціальної політики.

 

ДОВІДКА

Запис прямої трансляції відбувався з технічної підтримки компанії MagneticOne.

 

 

 

Коментарі (2)
  • Artem

    Посмотрите просто на наши заработки и заработки в любой другой более развитой стране, даже для приезжих и, шо называется — «понаехавших». Это в разы больше, чем у нас.Да и устроиться сейчас не особо сложно. Есть масса вакансий в Польше https://www.eurabota.ua/jobs-in/poland-svidnica/jobs-offered где люди подробно описывают что нужно делать, какие документы оформлять и как правильно искать для себя работу по своей специальности. Я сам вот думаю сваливать, ибо на те деньги, что получаю здесь — прожить очень сложно одному, а когда семья появится вообще невозможно.
  • Vanda Ryz-Maliovana

    Якщо жінка з чоловіком розлучені,  але мусять проживати разом (квартира однокімнатна).
    Як бути в такому випадку?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

19:01 На Тернопільщині підлітки ризикували життям заради селфі 18:33 «Емігранти»: двоє в прямокутнику абсурду. Тривають "Тернопільські театральні вечори" 18:08 У квартирі тернополянки завелися воші: як не допустити появи паразитів 17:41 Біля двоаркового мосту аварія: рух тролейбусів заблокований, утворився затор play_circle_filled photo_camera Від читача 17:13 “Однодумці” звітували про успішне завершення проекту “Твоя ініціатива” 17:30 На Тернопільщині посеред дороги на авто впало дерево. Що робити у таких випадках? 17:24 На Тернопільщині дитячий майданчик відкрили після втручання прокуратури 17:14 "Галичанка" виборола друге місце на передсезонному турнірі з волейболу 16:55 “Тролейбус зупинили, а мене закрили у ньому”: як тернополянка хотіла заплатити за проїзд 4 грн 16:35 Шукають водія, який на мотоциклі врізався в Audi A6 і з місця аварії втік 16:23 Поліцейські піймали чоловіка, який на вокзалі у Тернополі нападав на людей і грабував їх 16:03 Обережно, фальшивка: тернополянам пропонують придбати несправжні гроші photo_camera 15:45 З'явились фото пам'ятника Майстру Йоді, який мають встановити в Тернополі 15:25 Хто керуватиме в обласних закладах охорони здоров'я Тернопільщини 15:12 Чи заважають вам припарковані у дворах автомобілі? (опитування) 15:02 У Тернополі навчать, як жити щасливо в стилі хюґе 14:22 В яких джерелах біля Тернополя можна набирати воду 14:05 Амністія відміняється: на кривдників АТОвця Сашка Цюха чекає новий розгляд справи у суді 13:41 На мосту біля техуніверситету ремонтують пошкоджені тротуари photo_camera 13:22 Тернополянин пропонує змінити профіль школи №4 з російської на школу інформаційних технологій
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up