Ціни ростуть ледь не щодня! Ми порівняли шість мереж супермаркетів Тернополя (ІНФОГРАФІКА)

Ціни ростуть ледь не щодня! Ми порівняли шість мереж супермаркетів Тернополя (ІНФОГРАФІКА)

Тернополяни скаржаться на зростання цін на основні продукти харчування. Дорожчає м’ясо, молочка, яйця та багато інших продуктів. Журналісти «20 хвилин» порівняли ціни у різних магазинах та супермаркетах міста. Дивіться, як відрізняється вартість на продукти та де дешевше!

Ми відвідали шість різних мереж магазинів та супермаркетів, які є у Тернополі – «Сільпо», «АТБ», «Рукавичка», «Комора», «Сім23» та NOVUS. Там порівняли ціни на соціально важливі товари. Серед них – курятина, яйця, крупи, овочі, олія, молочні продукти.

Як змінились ціни

Ми порівняли ціни на одні і ті ж товари станом на 15 та 26 жовтня. Минуло менш ніж два тижні, а деякі продукти подорожчали.

Дорожчає м’ясо. Кілограм курячого філе вже коштує понад 144 гривні за кілограм. Продовжують дорожчати яйця. Найдешевші, які ми знайшли у кількох мережах супермаркетів – по 59,9 гривень за десяток! Це не фасовані яйця С1. Якщо ж купувати в упаковці, то ціни сягають і 90 гривень! Абсурд, але десяток яєць вже може коштувати дорожче, ніж кілограм курятини!

Відео дня

Продовжують зростати ціни на молочку. Солодковершкове масло в деяких магазинах всього за тиждень зросло в ціні на кілька гривень. Також подорожчала сметана.

А от овочі, на які настав сезон, трохи дешевшають. Це картопля, буряк, морква, капуста.

Жовта ріпчата цибуля цього року «золота». Ціна на неї – 30 гривень за кілограм. Для порівняння, у жовтні минулого року цибуля коштувала від 8 до 10 гривень за кілограм у місцевих супермаркетах. Тепер ціна втричі більша.

Вартість олії фактично не змінюється. Не дорожчають і крупи. Гречка, яка ще кілька місяців тому могла коштувати майже 100 гривень за кілограм почала дешевшати.

Де дешевше?

Щоб економити – можна порівнювати ціни у різних мережах магазинів та купувати там, де дешевше. Ми склали список основних продуктів харчування та порівняли ціни на них, станом на 25 жовтня. На інфографіці наведено ціни без урахування акційних пропозицій.

Зауважимо, що ціни на крупи, цукор, сіль, м'ясо, макарони,борошно, овочі вказано за кілограм. У деяких супермаркетах продають фасовані товари не по кілограму, а по 800-900 грамів. До прикладу, у супермаркеті «Комора» упаковка цукру вагою 900 грамів коштує 29 гривень, тож вартість кілограму цукру коштує 32,2 грн. У супермаркетах «Рукавичка можна» теж деякі упаковки круп та цукру по 900 грамів, тож ми розрахували та вказали на графіці вартість кілограму товару. 

 

 

Ми обирали найдешевші товари, такі як крупи, цукор, м’ясо. Також ми порівняли вартість однакових товарів – хліб, молочні продукти, олія.

Чому зростають ціни

За даними Мінфіну, індекс споживчих цін у Тернопільській області від початку 2022 року складає 118,3%, тобто в середньому вартість продуктів зросла на 18,3%. Загалом інфляція в Україні становить 21,8%.   

– Пришвидшення інфляції й надалі зумовлювалося наслідками повномасштабної війни росії проти України, – коментують у НБУ. – Це порушення ланцюгів постачання, руйнування виробництв, скорочення пропозиції товарів та послуг, збільшення виробничих витрат бізнесу. Ще одним чинником був ефект перенесення на ціни коригування офіційного курсу гривні до долара США, яке відбулося наприкінці липня та було необхідним для збереження стійкості економіки України. Стримували зростання цін фіксація тарифів на газ і тепло та насичення внутрішнього ринку пальним.

Вищими темпами дорожчали рибні, молочні, кондитерські вироби, олія, олійні продукти, безалкогольні напої та сухофрукти. Це, у тому числі, зумовлювалося вищими витратами бізнесу та впливом коригування офіційного курсу гривні на вартість зазначених товарів через подорожчання імпорту.

Тож купівельна спроможність тернополян продовжує падати. Як змінюватиметься ситуація, залежатиме від численних факторів, передусім – ситуації на фронті та фінансової допомоги іноземних партнерів.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (18)
 • Комора КС

  Коментар щодо неправдивості даних, які зазначені у таблиці. У наступних коментарях будуть актуальні ціни, які неправильні у статті:

  Комора КС reply Комора КС

  Прошу  уважно прочитати все

  Вадим Єпур reply Комора КС

  Комора КС Вітаю! В інфографіці наведена вартість товару за кілограм у різних мережах супермаркетів. Наприклад, рис, горох, цукор у даному випадку був фасований не по одному кілограму, а по 900 грамів. Тож розрахована вартість кілограму цього товару. Така ж ситуація є і в деяких інших мережах, коли на полицях магазинів фасування товарів по 800-900 грамів. Дякую за коментар!
 • Anna Jones

  ми проект, який безпосередньо об'єднує донорів (ми не обробляємо кошти ) з окремими громадянами України або біженцями з України, які звертаються за матеріальною допомогою.

  🇺🇦 ми з Україною
  запит на фінансову допомогу за 5 хвилин
  Тільки для Українських громадян та Українських біженців, щоб почати зараз. клацніть тут --> https://s.uappl.org/35reco703

 • Оксана Бабій

  А все тому, що проводиться контроль ціноутворення, хто що хоче- те і робе....
 • Василь Олійник

  Бариги кончені

  Ростислав Гарасимчук reply Василь Олійник

  Бариг ви прогнали в 2019 році. Так що не чеши тут.

keyboard_arrow_up