У лісництві або онлайн: де тернополянам вигідно купити дрова і в скільки це обійдеться

У лісництві або онлайн: де тернополянам вигідно купити дрова і в скільки це обійдеться
  • На Тернопільщині ажіотажний попит на дрова – звичайні жителі та підприємці масово скуповують тверде паливо, аби вчасно розпочати опалювальний сезон. 
  • Сьогодні тернополяни можуть придбати дрова двома шляхами – напряму звернутися до лісового господарства або ж у кілька кліків за допомогою онлайн-платформи «ДроваЄ». 
  • Як замовити і скільки це буде коштувати – читайте у нашому матеріалі. 

Купуйте в лісництві

Від серпня по вересень 2022 року з лісництва Тернопільщини реалізували 17 335 кубометрів дров, що на 9 935 кубометрів дров більше, ніж за 2021 рік. Такий ажіотаж очікуваний, адже цьогоріч опалювальний сезон обіцяє бути надскладним. А отже, люди готують різні способи обігріву. 

– Для підприємств, установ всі дрова йдуть виключно через аукціон. Тобто лісгоспи подають лоти і потім підприємства їх купують на біржі. У нас зараз можна придбати дрова тільки на Українській енергетичній біржі. Наразі більшість людей купує дрова твердішої породи, адже там гарна тепловіддача і вони краще зберігають тепло. Протягом трьох місяців щодня надходять заявки на купівлю дров, люди готуються до зими, – каже речниця Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства Аліна Черевата

Відео дня

Якщо ж ви бажаєте придбати дрова просто для обігріву своєї оселі, у такому випадку алгоритм купівлі куди простіший. Пані Аліна розповідає поетапно. 

– Фізична особа має звернутися у лісгосп або найближче лісництво. Під час звернення обов’язково написати заяву, де вказати об’єм та найменування продукції. До заяви необхідно додати копію паспорта та ідентифікаційного коду. Потім ви отримаєте рахунок на оплату з вказаними реквізитами підприємства з найменування продукції, об’ємів, ціни та суми. Після перерахунку коштів треба звернутися з квитанцією до лісництва і вже домовитися про відвантаження продукції, – каже вона. 

Важливо! Наразі у Тернопільській області є три лісових господарства. У кожному з них є відповідальна особа за реалізацію дров. Тож, перед тим, як їхати, можна дізнатися всі деталі за телефонами, що вказані на картинці (дивіться знизу). 

Купити дрова онлайн 

Днями в Україні запрацював перший інтернет-магазин дров «ДроваЄ». Відтепер кожен українець може придбати собі чи родичам дрова на зиму та ще й з доставкою додому. Одна фізична особа може замовити на опалювальний сезон не більше 15 кубометрів дров

Під час замовлення онлайн покупцям надається можливість не лише обрати найближче лісове господарство та замовити доставку, а й визначитися з виглядом – колоті чи неколоті, а також типом та групою. 

І група – дуб, бук, граб. Ці дерева мають найвищу теплопровідність, але вимагають ретельної підготовки та висушування перед використанням. Дуб важко розтопити, але забезпечує тривале збереження високої температури. А ось дрова із граба – універсальний варіант.

ІІ група – сосна, вільха. Така деревина швидко горить і практично не залишає вугілля. Вона добре підходить для розпалювання, часто використовується для лазні. Сосна здатна добре горіти навіть у сирому вигляді, вільха розгорається дуже швидко, а ялина трохи іскри, але дає багато тепла.

ІІІ група – тополя, осина, верба. Завдяки низькій щільності тополя легко розгорається, швидко піднімаючи температуру в топці. Але такі дрова швидше перегорають і залишають вугілля. Аналогічна ситуація і з вербою, а ось дрова осики майже не залишають після себе сажі. Також радять комбінувати з вільхою. 

Щодо колотих та неколотих дров, то не колоті йдуть колодами довжиною 1,0-1,9 м. Товщина може коливатися – від 2 см і більше. А ось колоті зазвичай спаковують у спецкліту або на піддони. Обʼєм однієї клітки може відрізнятися у кожного постачальника від 1,25 до 2 кубометрів.

Вартість купівлі дров як онлайн, так і офлайн однакова. Дивіться на інфографіці нижче. 

Крім того, придбати дрова можна за оголошеннями. Ми промоніторили оголошення на онлайн-платформі «OLX». За останні дні з’явилося чимало пропозицій від місцевих жителів. Дрова пропонують як колоті, так і неколоті. 

Наприклад, за колоті дрова з твердих порід (І група) продавець Олександр просить 3 500 гривень за кубометр. За інформацією в оголошенні, дрова сухі з камерної сушки. 

А ось продавець Степан за один складометр дров з твердих порід (І група) просить вже 2000 гривень. Дрова також колоті та ще й безкоштовна доставка. 

Продавець Данило готовий продати один складометр дров з твердих порід (І група) за 1900 гривень. Натомість варто буде ще доплатити за доставку або самовивіз. Пріоритетна доставка 10 складометрів. 

Як замовити

Якщо ж ви не маєте часу на відвідування лісництва, тоді інтернет-магазин дров «ДроваЄ» – ідеальний варіант для вас. Розповідаємо покроково, як замовити дрова онлайн у кілька кліків.

Крок 1: Зайдіть на ресурс «ДроваЄ» та авторизуватися через електронний цифровий підпис або банк, яким користуєтеся.

Крок 2: Натискаєте на розділ «Купити». Тут вже вказуєте місце проживання, після чого система автоматично пропонує вам найближчі лісництва та продукцію, що можна замовити. Кожен постачальник пропонує той асортимент, який є в наявності. 

Крок 3: Визначитися із видом та обсягом деревини, обрати функцію з доставкою чи без. Оплатити замовлення або чекати на дзвінок оператора для вирішення питань з логістикою.

Що пропонують лісництва

Найближчими лісовими господарствами для замовлення дров для жителів Тернопільщини є Бережанське, Чортківське та Кременецьке. Кожне з них має певну групу дров та свою вартість за один кубометр. У яку суму обійдеться придбання неколотих дров з вільхи, тополі, сосни чи верби – дивіться на інфографіці. 

 

У Кременецькому лісовому господарстві придбати можливо лише не колоті дрова. Натомість Бережанське лісомисливське господарство також пропонує колоті дрова першої групи. Вони коштують 2 334,50 грн/м³, що на 1 165,22 грн/м³ дорожче від не колотих. А ось спосіб доставки – лише самовивіз. 

Колоті дрова першої групи пропонують і в Чортківському лісовому господарстві. У них 1 м³ обійдеться у 2 929,95 грн/м³, що на 1 711,68 грн/м³ дорожче. 

Обережно, шахраї! 

Начальник обласної поліції Олександр Богомол акцентує увагу на тому, що з підвищенням попиту на придбання дров активізувалися місцеві шахраї. Наразі вони вигадали нову схему обману тернополян.

– Шахраї пропонують придбати паливо по вигідним цінам та просять перевести завдаток або всю суму на їх рахунок. Покупці переводять кошти і лишаються ні з чим, – каже Олександр Богомол. – На жаль, не всіх шахраїв вдасться розшукати та притягнути до відповідальності, оскільки багато з них працюють на непідконтрольній Україні території. Тож будьте пильні, не переводьте кошти за товар перед його отриманням, лише по факту отримання.

Застерігають тернополян від шахрайських дій і в обласному управлінні лісового та мисливського господарства. Речниця Аліна Черевата, радить всім бути обачними під час купівлі твердого палива в інтернеті. 

– Нікому ніколи не перераховуйте задатки на невідомі банківські картки. Зазвичай це просять зробити шахраї. Державні лісогосподарські підприємства Тернопільщини таким чином дрова не продають. Оплата за дрова паливні проводиться лише на розрахунковий номер підприємства, а не на банківську карту. Якщо у вас виникають сумніви, краще зателефонуйте у лісництво і перепитайте, чи відповідає дійсності інформація, що є в інтернеті, – розповідає вона. 

Будьте обачними, купуйте дрова в державних установах та без проблем обігрівайте свою оселю. Інколи зекономивши 1000 гривень, ви можете втратити набагато більше. 

Не нехтуйте законом

Та все ще є люди, які намагаються схитрити і без дозволу лісництва збирають дрова. Зі слів речниці Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства Аліни Череватої, такі дії категорично заборонені законом.

– Згідно з Лісовим кодексом України, усі сухі та повалені дерева — це лісові ресурси, що належать державі. Навіть повалені дерева пораховані і оцінені працівниками лісу. І коли люди їх самовільно забирають, тоді виникає питання: «Чому нестача? Хто вкрав?» Тому їх не можна використовувати людям без спеціального дозволу лісогосподарського підприємства, – каже вона.

Також під час перевезення дров водій повинен мати товарно транспортна накладна, а на дровах – бірки. Якщо ці документи відсутні, тоді у працівників поліції можуть виникнути питання, а у водія – проблеми.

Згідно зі статтею 185 Кримінального кодексу України, збирання будь-яких частин дерева на території лісового фонду — крадіжка чужого майна. Ви можете отримати штраф від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян чи будете працювати на громадських роботах.

А ось за незаконне збирання дров у лісі покарання передбачене в Кодексі України про адміністративні порушення. Так, згідно зі статтею 64 КУпАП «Порушення встановленого порядку використання лісосічного фонду, заготівлі й вивезення деревини, заготівлі живиці» є штраф від 102 до 238 гривень.

Згідно зі статтею 65 КУпАП «Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняку», а це дерева, які ще ростуть, може загрожувати штраф від 510 до 1020 гривень. За повторне порушення ви вже заплатите від 1 020 до 1 530 гривень.

Також не забувайте про статтю 65-1 КУпАП «Знищення або пошкодження полезахисних смуг та захисних лісових насаджень». Тут штраф становить від 510 до 680 гривень. За порушення статті 66-1 КУпАП «Знищення або пошкодження підросту в лісах» заплатите від 51 до 102 гривень.

Опитування

Ви вже закупились дровами на зиму?

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
  • Балушов Андрей

    Рабська дебілота коли наступного разу вам скажуть що ми купуємо десь там газ то запитайте де наш газ????? А поки тупе зомбоване гівномарафоном стадо сидить при свічках скоро горобців будете смажити і щурів в дворах бо продали країну жидам!



    1. Східно-Саратське нафтове родовище

    2. Жовтоярське нафтове родовище

    3. Одеське газове родовище

    4. Голицинське газоконденсатне родовище

    5. Південно-Голицинське газове родовище

    6. Шмідтівське газове родовище

    7. Штормове газоконденсатне родовище

    8. Архангельське газове родовище

    9. Кримське газове родовище

    10. Оленівське газоконденсатне родовище

    11. Чорноморське газоконденсатне родовище

    12. Краснополянське газоконденсатне родовище

    13. Західно-Октябрське газоконденсатне родовище

    14. Октябрське нафтове родовище

    15. Кіровське газове родовище

    16. Глібовське газоконденсатне родовище

    17. Карлавське газоконденсатне родовище

    18. Ярилгацьке газове родовище

    19. Задорненське газове родовище

    20. Серебрянське нафтове родовище (Сріблянське нафтове родовище)

    21. Тетянівське газоконденсатне родовище

    22. Джанкойське газове родовище

    23. Приазовське газове родовище

    24. Безіменне газове родовище

    25. Стрілкове газове родовище

    26. Морське газове родовище

    27. Північно-Керченське газове родовище

    28. Владиславівське нафтове родовище

    29. Південно-Сивашське газоконденсатне родовище

    30. Семенівське нафтове родовище (Білокам'янське нафтове родовище)

    31. Актаське нафтове родовище (Мисове нафтове родовище)

    32. Мошкарівське нафтове родовище

    33. Куйбишевське газове родовище

    34. Олексіївське газове родовище

    35. Поворотне газове родовище

    36. Фонтанівське газоконденсатне родовище

    37. Войківське нафтове родовище (Малобабчицьке нафтове родовище)

    38. Борзівське нафтогазове родовище

    39. Придорожне газове родовище

    40. Приозерне нафтове родовище

    41. Північно–Казантипське газоконденсатне родовище

    42. Східно-Казантипське газоконденсатне родовище

    43. Північно-Булганакське газове родовище

    44. Субботінське нафтове родовище

    45. Монастирищенське нафтове родовище

    46. Малодівицьке нафтове родовище

    47. Прилуцьке нафтове родовище

    48. Щурівське нафтове родовище

    49. Маківське нафтове родовище

    50. Тростянецьке нафтове родовище

    51. Софіївське нафтове родовище

    52. Бережівське нафтове родовище

    53. Ярошівське нафтове родовище

    54. Матлахівське нафтове родовище

    55. Скороходівське нафтогазоконденсатне родовище

    56. Ромашівське нафтове родовище

    57. Великобубнівське нафтогазоконденсатне родовище

    58. Східно-Рогинцівське нафтове родовище

    59. Талалаївське газоконденсатне родовище

    60. Миколаївське газоконденсатне родовище

    61. Артюхівське нафтогазоконденсатне родовище

    62. Коржівське нафтогазоконденсатне родовище

    63. Перекопівське нафтогазоконденсатне родовище

    64. Ярмолинцівське газоконденсатне родовище

    65. Анастасівське нафтогазоконденсатне родовище

    66. Липоводолинське нафтогазоконденсатне родовище

    67. Південно-Панасівське нафтогазоконденсатне родовище

    68. Кулябчинське газоконденсатне родовище

    69. Русанівське газове родовище

    70. Валюхівське газоконденсатне родовище

    71. Гадяцьке газоконденсатне родовище

    72. Куличихінське нафтогазоконденсатне родовище

    73. Тимофіївське нафтогазоконденсатне родовище

    74. Червонозаярське газове родовище

    75. Пірківське газоконденсатне родовище

    76. Качанівське нафтогазоконденсатне родовище

    77. Більське газоконденсатне родовище

    78. Загорянське газоконденсатне родовище

    79. Ясенівське нафтове родовище

    80. Рибальське нафтогазоконденсатне родовище

    81. Бугруватівське нафтове родовище

    82. Західно-Козіївське нафтове родовище

    83. Козіївське нафтове родовище

    84. Качалівське нафтогазоконденсатне родовище

    85. Сахалінське нафтогазоконденсатне родовище

    86. Карайкозівське нафтогазоконденсатне родовище

    87. Котелевське газоконденсатне родовище

    88. Березівське газоконденсатне родовище

    89. Степове газоконденсатне родовище

    90. Мільківське нафтогазоконденсатне родовище91. Леляківське нафтогазоконденсатне родовище

    92. Богданівське нафтогазоконденсатне родовище

    93. Гнідинцівське нафтогазоконденсатне родовище

    94. Білоусівське газоконденсатне родовище

    95. Чорнухинське газоконденсатне родовище

    96. Мехедівсько-Голотівщинське газоконденсатне родовище

    97. Луценківське газоконденсатне родовище

    98. Свиридівське газоконденсатне родовище

    99. Волошківське газоконденсатне родовище

    100. Андріяшівське газоконденсатне родовище

    101. Рудівсько-Червонозаводське газоконденсатне родовище

    102. Скоробагатьківське нафтогазоконденсатне родовище

    103. Яблунівське нафтогазоконденсатне родовище

    104. Свистунківське газоконденсатне родовище

    105. Глинсько-Розбишівське нафтогазоконденсатне родовище

    106. Клинсько-Краснознаменське газоконденсатне родовище

    107. Середняківське нафтогазоконденсатне родовище

    108. Західно-Харківцівське нафтогазоконденсатне родовище

    109. Східно-Харківцівське газоконденсатне родовище

    110. Перевозівське газоконденсатне родовище

    111. Комишнянське газоконденсатне родовище

    112. Південно-Комишнянське газоконденсатне родовище

    113. Західно-Кошовійське газоконденсатне родовище

    114. Кошовійське газоконденсатне родовище

    115. Сорочинське газоконденсатне родовище

    116. Малосорочинське нафтогазове родовище

    117. Радченківське нафтогазове родовище

    118. Семиренківське газоконденсатне родовище

    119. Західно-Солохівське газоконденсатне родовище

    120. Солохівське газоконденсатне родовище

    121. Опішнянське нафтогазоконденсатне родовище

    122. Матвіївське нафтогазоконденсатне родовище

    123. Східно-Полтавське газоконденсатне родовище

    124. Гоголівське газоконденсатне родовище

    125. Семенцівське газоконденсатне родовище

    126. Байрацьке газоконденсатне родовище

    127. Макарцівське газоконденсатне родовище

    128. Абазівське газоконденсатне родовище

    129. Кибинцівське нафтове родовище

    130. Сагайдацьке нафтогазове родовище

    131. Мар'їнське газоконденсатне родовище

    132. Краснокутське газоконденсатне родовище

    133. Кисівське газоконденсатне родовище

    134. Коломацьке газоконденсатне родовище

    135. Волохівське газоконденсатне родовище

    136. Південно-Граківське газоконденсатне родовище

    137. Борисівське газоконденсатне родовище

    138. Шевченківське газоконденсатне родовище

    139. Іскрівське газоконденсатне родовище

    140. Вишневське газоконденсатне родовище

    141. Максальське газоконденсатне родовище

    142. Машівське газоконденсатне родовище

    143. Чутівське газоконденсатне родовище

    144. Розпашнівське газоконденсатне родовище

    145. Новоукраїнське нафтогазоконденсатне родовище

    146. Ланнівське газоконденсатне родовище

    147. Західно-Хрестищенське газоконденсатне родовище

    148. Червоноярське газоконденсатне родовище

    149. Західно-Старовірівське газоконденсатне родовище

    150. Ведмедівське газоконденсатне родовище

    151. Східно-Ведмедівське газоконденсатне родовище

    152. Котлярівське газоконденсатне родовище

    153. Мелехівське газоконденсатне родовище

    154. Єфремівське газоконденсатне родовище

    155. Західно-Соснівське газоконденсатне родовище

    156. Кегичівське газоконденсатне родовище

    157. Шебелинське газоконденсатне родовище

    158. Мачуське газове родовище

    159. Лиманське нафтогазоконденсатне родовище

    160. Горобцівське газоконденсатне родовище

    161. Зачепилівське нафтогазоконденсатне родовище

    162. Решетниківське газонафтове родовище

    163. Суходолівське нафтогазоконденсатне родовище

    164. Руденківське газоконденсатне родовище

    165. Степне газоконденсатне родовище

    166. Новогригорівське нафтогазоконденсатне родовище

    167. Розумівське газоконденсатне родовище

    168. Гнатівське нафтогазоконденсатне родовище

    169. Новомиколаївське (Мовчанівське) нафтогазоконденсатне родовище

    170. Михайлівське газове родовище

    171. Юр'ївське нафтогазоконденсатне родовище

    172. Кременівське нафтогазоконденсатне родовище

    173. Рясківське газоконденсатне родовище

    174. Виноградівське газоконденсатне родовище

    175. Новоселівське газоконденсатне родовище

    176. Східно-Новоселівське нафтогазоконденсатне родовище

    177. Личківське нафтогазоконденсатне родовище

    178. Пролетарське газоконденсатне родовище

    179. Перещепинське газоконденсатне родовище

    180. Голубівське нафтогазове родовище

    181. Багатойське газоконденсатне родовище

    182. Левенцівське газоконденсатне родовище

    183. Співаківське газове родовище

    184. Червонопопівське газове родовище

    185. Борівське газоконденсатне родовище

    186. Капітанівське газоконденсатне родовище

    187. Лобачівське газоконденсатне родовище

    188. Слов'яносербське газове родовище

    189. Вергунське газоконденсатне родовище

    190. Турутинське нафтове родовище

    191. Хухрянське нафтогазоконденсатне родовище

    192. Прокопенківське нафтове родовище

    193. Скворцівське нафтогазоконденсатне родовище

    194. Юліївське нафтогазоконденсатне родовище

    195. Наріжнянське газоконденсатне родовище

    196. Огульцівське газоконденсатне родовище

    197. Островерхівське газоконденсатне родовище

    198. Безлюдівське газоконденсатне родовище

    199. Платівське газове родовище

    200. Ртищівське газоконденсатне родовище

    201. Коробочкинське газоконденсатне родовище

    202. Дружелюбівське нафтогазоконденсатне родовище

    203. Кондрашівське газоконденсатне родовище

    204. Вільхове газоконденсатне родовище

    205. Локачинське газове родовище

    206. Свидницьке газове родовище

    207. Коханівське нафтове родовище

    208. Вижомлянське газове родовище

    209. Вишнянське газове родовище

    210. Никловицьке газове родовище

    211. Хідновицьке газове родовище

    212. Садковицьке газове родовище

    213. Пинянське газове родовище

    214. Залужанське газоконденсатне родовище

    215. Новосілківське газове родовище

    216. Рудківське газове родовище

    217. Майницьке газове родовище

    218. Сусолівське газове родовище

    219. Грушівське газоконденсатне родовище

    220. Східно-Довгівське газове родовище

    221. Меденицьке газове родовище

    222. Малогорожанське газове родовище

    223. Опарське газове родовище

    224. Летнянське газоконденсатне родовище

    225. Грудівське газове родовище

    226. Більче-Волицьке газове родовище

    227. Гайське газоконденсатне родовище

    228. Кавське газове родовище

    229. Глинківське газове родовище

    230. Угерське газове родовище

    231. Південно-Угерське газове родовище

    232. Дашавське газове родовище

    233. Кадобнянське газове родовище

    234. Гринівське газове родовище

    235. Богородчанське газове родовище

    236. Яблунівське газове родовище

    237. Косівське газове родовище

    238. Ковалівське газове родовище

    239. Чорногузьке газове родовище

    240. Лопушнянське нафтове родовище

    241. Старосамбірське нафтове родовище

    242. Південно-Монастирське нафтове родовище

    243. Блажівське нафтове родовище

    244. Бориславське нафтогазоконденсатне родовище

    245. Новосхідницьке нафтове родовище

    246. Іваниківське нафтогазоконденсатне родовище

    247. Орів-Уличнянське нафтове родовище

    248. Соколовецьке нафтове родовище

    249. Заводівське нафтове родовище

    250. Південно-Стинавське нафтове родовище

    251. Мельничанське нафтове родовище

    252. Стинавське нафтове родовище

    253. Семигинівське нафтове родовище

    254. Танявське нафтогазоконденсатне родовище

    255. Янківське нафтове родовище

    256. Північно-Долинське нафтогазоконденсатне родовище

    257. Долинське нафтове родовище

    258. Вигодсько-Витвицьке нафтове родовище

    259. Чечвинське нафтове родовище

    260. Струтинське газонафтове родовище

    261. Спаське нафтове родовище

    262. Спаське-Глибинне нафтове родовище

    263. Ріпнянське нафтове родовище

    264. Підлісівське нафтове родовище

    265. Луквинське газонафтове родовище

    266. Росільнянське нафтогазоконденсатне родовище

    267. Космацьке газоконденсатне родовище

    268. Монастирчанське газоконденсатне родовище

    269. Пнівське нафтове родовище

    270. Гвіздецьке нафтове родовище

    271. Південно-Гвіздецьке нафтогазоконденсатне родовище

    272. Пасічнянське нафтове родовище

    273. Битків-Бабченське нафтогазоконденсатне родовище

    274. Довбушанське нафтогазове родовище

    275. Бистрицьке нафтове родовище

    276. Микуличинське нафтове родовище

    277. Страшевицьке нафтове родовище

    278. Стрільбицьке нафтове родовище

    279. Східницьке нафтове родовище

    280. Русько-Комарівське газове родовище

    Насправді їх більше 400!! А ви тупарі сидіть далі економте світло і купуйте газ  в тридорого!
  • Балушов Андрей

    А якщо я не фізична особа а людина,без індетифікаційного номеру то куди звертатись?
  • Ирина

    Ви краще напишіть, коли Надал думає розпочитнати опалювальний сезон. Особливо, в школах і садочках.

    Polina Daineha reply Ирина

    Вітаю. Обов'язково з'ясуємо це питання. Діти не мають сидіти в холоді

keyboard_arrow_up