В обіг вводять нову 200-гривневу купюру: як відрізнити від фальшивки

В обіг вводять нову 200-гривневу купюру: як відрізнити від фальшивки

З 25 лютого Національний банк України вводить в обіг нові 200-гривневі банкноти, які будуть використовуватися одночасно з купюрами старого зразка.

Як буде виглядати оновлена банкнота

За дизайном нова купюра наслідує нові сучасні банкноти номіналом 20, 100, 500 та 1000 гривень. На банкноті нового зразка номіналом 200 гривень збережено основні зображення банкноти зразка 2007 року. Зокрема, на лицьовому боці розміщено портрет Лесі Українки, а на зворотному боці – зображення будівлі В`їздної башти Луцького замку. Портрет Лесі Українки переміщено у центр банкноти (раніше був з правого боку). Розмір нової банкноти не змінився – 75 x 148 мм. Кольорова гама та ж сама.

Відео дня

Порівняння банкнот у 200 гривень зразка 2007 року та 2020 року.

У Нацбанку зазначають, що нова банкнота має кілька нових інноваційних елементів захисту. Зокрема, повертаючи її в руках, легко перевірити один із них – оптично-змінний елемент SPARK, при зміні кута нахилу банкноти спостерігається кінетичний ефект — поступові переходи кольору від пурпурного до золотисто-зеленого.

Крім цього, в новій 200 покращили рельєфність елементів друку, у тому числі елементу для людей з вадами зору, а також змінили й удосконалили ультрафіолетовий та інфрачервоний захист.

Елементи захисту

Водяні знаки - багатотоновий водяний знак – портретне зображення Л. Українки та світлий елемент водяного знака – зображення цифрового позначення номіналу (розміщено вертикально в правій нижній частині багатотонового водяного знака).

Захисна стрічка - повністю занурена в товщу паперу захисна полімерна стрічка з магнітним кодом, на якій за допомогою збільшувального скла можна побачити прозорі зображення у прямому та перевернутому вигляді: «200 ГРН», малий Державного Герб України (тризуб) і підкреслене цифрове позначення номіналу «200» .

"Віконна" захисна стрічка - інноваційний елемент захисту. Ця частково введена в товщу паперу полімерна стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти та тризуба – малого державного герба України. Якщо змінювати кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект – змінюється напрям руху її фонового зображення.

SPARK ефект - при зміні кута нахилу банкноти спостерігається кінетичний ефект — поступові переходи кольору від пурпурного до золотисто-зеленого.

Наскрізний елемент - зображення цифрового позначення номіналу «200», усі елементи якого збігаються та доповнюють один одного під час розглядання банкноти проти світла.

Латентне зображення - зображення цифрового позначення номіналу – «200»: цифри видимі під час розглядання банкноти на рівні очей проти світла під гострим кутом:

  • темні на світлому фоні – при розгляданні банкноти з довгої сторони
  • світлі на темному фоні – при розгляданні банкноти з короткої сторони
     

Рельєфні зображення - елементи зображень, шорсткість яких відчувається на дотик; для прикладу наведені збільшені зображення:

  • написи та зображення
  • елемент для людей з послабленим зором
  • фрагмент портрета

    Мікротести - написи, цифрові та текстові позначення номіналу, що повторюються, і які можна прочитати за допомогою збільшувального скла
     

Нагадаємо, 25 жовтня 2019 року НБУ ввів в обіг банкноту високого номіналу - 1000 гривень.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (9)
  • J Q

    Такі купюри введіть, уроди, це буде справедливо і доречно!
  • Павло Сачко

    10000 ще не надруковані???

    Павло Сачко reply Павло Сачко

    😔

    Павло Сачко reply Павло Сачко

    Валентина Курасова то точно

    Валентина Курасова reply Павло Сачко

    з такою владою мільйони будуть ходити(((

    Pavl Rebrov reply Павло Сачко

    полюбе але напевно 2025м роком...
  • Pavl Rebrov

    з лівого боку портрет,олені!)
  • Марія Голубович

    Жити по новому!

    mukole1993 reply Марія Голубович

    По зеленому
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
09:24 Осінній суп: як приготувати дуже смачний глінтвейн. Рецепти 08:28 Через нічні обстріли в Україні затримуються потяги 08:00 30 вересня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити 22:00 У Тернополі відбулося спецпогашення поштового блоку «Зброя Перемоги. Світ з Україною» Від читача 16:29 На Тернопільщині сприяють зайнятості переселенців, дають гранти на власну справу, пропонують вакансії 21:04 Курсанти Тернопільського коледжу присягнули на вірність Україні photo_camera 20:02 Вигадували діагнози для ухилянів. До кримінальної справи причетний військкоматівець з Тернопільщини 19:45 Дивіться онлайн-трансляцію з головним поліцейським Тернопільщини Сергієм Зюбаненком 19:02 Винуватця ДТП, в якій загинув 31-річний АТОвець, засудили до умовного терміну 18:30 Гурт «Ходаки» в День захисників організовує благодійні концерти 18:01 2 жовтня не буде води на вулиці в центрі Тернополя 17:00 Куди піти у Тернополі 30 вересня-1 жовтня: ми зібрали добірку найцікавіших подій 16:15 Мужньо боронив нашу батьківщину від ворога — помер Захисник з Шумщини Вадим Петров 15:30 В Україні продовжили термін обміну дрібних монет та старих банкнот 15:03 Встановлюють пам'ятники та продовжують ексгумацію радянських військових: який вигляд має Пантеон Героїв у Тернополі photo_camera 14:20 Схиляємо голови у скорботі: на фронті загинув Герой з Бережан Ярослав Сеник 13:34 На щиті повертається у рідне село с. Дзвиняч Герой Володимир Виклюк 13:08 Учнів поменшало, ДПА проводити не будуть, є й інші зміни: особливості навчального року 2023-2024 12:30 2 мільйони гривень збитків: лісника звинувачують у незаконній рубці дерев у «Дністровському каньйоні» 11:41 Аварія на Лесі Українки — є постраждалий
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up