В обіг вводять нову 200-гривневу купюру: як відрізнити від фальшивки

В обіг вводять нову 200-гривневу купюру: як відрізнити від фальшивки

З 25 лютого Національний банк України вводить в обіг нові 200-гривневі банкноти, які будуть використовуватися одночасно з купюрами старого зразка.

Як буде виглядати оновлена банкнота

За дизайном нова купюра наслідує нові сучасні банкноти номіналом 20, 100, 500 та 1000 гривень. На банкноті нового зразка номіналом 200 гривень збережено основні зображення банкноти зразка 2007 року. Зокрема, на лицьовому боці розміщено портрет Лесі Українки, а на зворотному боці – зображення будівлі В`їздної башти Луцького замку. Портрет Лесі Українки переміщено у центр банкноти (раніше був з правого боку). Розмір нової банкноти не змінився – 75 x 148 мм. Кольорова гама та ж сама.

Відео дня

Порівняння банкнот у 200 гривень зразка 2007 року та 2020 року.

У Нацбанку зазначають, що нова банкнота має кілька нових інноваційних елементів захисту. Зокрема, повертаючи її в руках, легко перевірити один із них – оптично-змінний елемент SPARK, при зміні кута нахилу банкноти спостерігається кінетичний ефект — поступові переходи кольору від пурпурного до золотисто-зеленого.

Крім цього, в новій 200 покращили рельєфність елементів друку, у тому числі елементу для людей з вадами зору, а також змінили й удосконалили ультрафіолетовий та інфрачервоний захист.

Елементи захисту

Водяні знаки - багатотоновий водяний знак – портретне зображення Л. Українки та світлий елемент водяного знака – зображення цифрового позначення номіналу (розміщено вертикально в правій нижній частині багатотонового водяного знака).

Захисна стрічка - повністю занурена в товщу паперу захисна полімерна стрічка з магнітним кодом, на якій за допомогою збільшувального скла можна побачити прозорі зображення у прямому та перевернутому вигляді: «200 ГРН», малий Державного Герб України (тризуб) і підкреслене цифрове позначення номіналу «200» .

"Віконна" захисна стрічка - інноваційний елемент захисту. Ця частково введена в товщу паперу полімерна стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти та тризуба – малого державного герба України. Якщо змінювати кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект – змінюється напрям руху її фонового зображення.

SPARK ефект - при зміні кута нахилу банкноти спостерігається кінетичний ефект — поступові переходи кольору від пурпурного до золотисто-зеленого.

Наскрізний елемент - зображення цифрового позначення номіналу «200», усі елементи якого збігаються та доповнюють один одного під час розглядання банкноти проти світла.

Латентне зображення - зображення цифрового позначення номіналу – «200»: цифри видимі під час розглядання банкноти на рівні очей проти світла під гострим кутом:

  • темні на світлому фоні – при розгляданні банкноти з довгої сторони
  • світлі на темному фоні – при розгляданні банкноти з короткої сторони
     

Рельєфні зображення - елементи зображень, шорсткість яких відчувається на дотик; для прикладу наведені збільшені зображення:

  • написи та зображення
  • елемент для людей з послабленим зором
  • фрагмент портрета

    Мікротести - написи, цифрові та текстові позначення номіналу, що повторюються, і які можна прочитати за допомогою збільшувального скла
     

Нагадаємо, 25 жовтня 2019 року НБУ ввів в обіг банкноту високого номіналу - 1000 гривень.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (9)
  • J Q
    Такі купюри введіть, уроди, це буде справедливо і доречно!
  • Павло Сачко
    10000 ще не надруковані???
    Павло Сачко reply Павло Сачко
    😔
    Павло Сачко reply Павло Сачко
    Валентина Курасова то точно
    Валентина Курасова reply Павло Сачко
    з такою владою мільйони будуть ходити(((
    Pavl Rebrov reply Павло Сачко
    полюбе але напевно 2025м роком...
  • Pavl Rebrov
    з лівого боку портрет,олені!)
  • Марія Голубович
    Жити по новому!
    mukole1993 reply Марія Голубович
    По зеленому
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:01 Ціною життя врятував інших.... У Києві попрощалися з пілотом F-16 Максимом Устименком 21:03 Ексклюзивні відеокадри із квартири на Вишневецького, де трапилася пожежа photo_camera 20:03 Кілька квартир і півтора мільйона зарплати: як новий прокурор Тернопільщини прокоментував свої статки 19:02 Помер викладач Тернопільського педуніверситету Петро Михальчук Від читача 01:23 Вчителька з Тернополя стала амбасадоркою міжнарожної ініціативи EU Code Week 18:40 Відмивають стіни та дякують Богу, що залишились живі: репортаж із будинку на Вишневецького, де сталась пожежа photo_camera 18:03 У Бучачі народився хлопчик-богатир 17:20 Три випускниці з Тернополя отримали по 200 балів на НМТ 16:45 У Почаєві собака покусав дівчинку: господарю загрожує до двох років в’язниці 16:11 «Все знищено, але Бог зберіг моїх дітей». На Вишневецького згоріла квартира військового 15:35 Тернополяни представили Україну на Чемпіонаті Європи з греко-римської боротьби 15:05 Жителя Кременця підозрюють у дезертирстві та поширенні російської пропаганди 14:35 Норвезький журналіст іде 450 кілометрів на підтримку українських медіа photo_camera 14:05 До якої суми зросте мінімальна пенсія у 2026 році 13:35 За умисне вбивство знайомого в Почаєві судитимуть 62-річного чоловіка 13:00 Нетверезий водій на Tesla врізався в дерево та намагався втекти в кущі 12:20 Упокоївся батько митрополита Тернопільського і Кременецького Нестора Анатолій Писик 11:57 У Козівській лікарні тепер є отець-капелан 11:41 Як бізнес Тернопільщини може зменшити витрати на енергоресурси? (Прес-служба компанії Yasno) 11:22 У Бариші чоловік самовільно чистив потічок та отримав кримінальну справу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up