В обіг вводять нову 200-гривневу купюру: як відрізнити від фальшивки

В обіг вводять нову 200-гривневу купюру: як відрізнити від фальшивки

З 25 лютого Національний банк України вводить в обіг нові 200-гривневі банкноти, які будуть використовуватися одночасно з купюрами старого зразка.

Як буде виглядати оновлена банкнота

За дизайном нова купюра наслідує нові сучасні банкноти номіналом 20, 100, 500 та 1000 гривень. На банкноті нового зразка номіналом 200 гривень збережено основні зображення банкноти зразка 2007 року. Зокрема, на лицьовому боці розміщено портрет Лесі Українки, а на зворотному боці – зображення будівлі В`їздної башти Луцького замку. Портрет Лесі Українки переміщено у центр банкноти (раніше був з правого боку). Розмір нової банкноти не змінився – 75 x 148 мм. Кольорова гама та ж сама.

Відео дня

Порівняння банкнот у 200 гривень зразка 2007 року та 2020 року.

У Нацбанку зазначають, що нова банкнота має кілька нових інноваційних елементів захисту. Зокрема, повертаючи її в руках, легко перевірити один із них – оптично-змінний елемент SPARK, при зміні кута нахилу банкноти спостерігається кінетичний ефект — поступові переходи кольору від пурпурного до золотисто-зеленого.

Крім цього, в новій 200 покращили рельєфність елементів друку, у тому числі елементу для людей з вадами зору, а також змінили й удосконалили ультрафіолетовий та інфрачервоний захист.

Елементи захисту

Водяні знаки - багатотоновий водяний знак – портретне зображення Л. Українки та світлий елемент водяного знака – зображення цифрового позначення номіналу (розміщено вертикально в правій нижній частині багатотонового водяного знака).

Захисна стрічка - повністю занурена в товщу паперу захисна полімерна стрічка з магнітним кодом, на якій за допомогою збільшувального скла можна побачити прозорі зображення у прямому та перевернутому вигляді: «200 ГРН», малий Державного Герб України (тризуб) і підкреслене цифрове позначення номіналу «200» .

"Віконна" захисна стрічка - інноваційний елемент захисту. Ця частково введена в товщу паперу полімерна стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти та тризуба – малого державного герба України. Якщо змінювати кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект – змінюється напрям руху її фонового зображення.

SPARK ефект - при зміні кута нахилу банкноти спостерігається кінетичний ефект — поступові переходи кольору від пурпурного до золотисто-зеленого.

Наскрізний елемент - зображення цифрового позначення номіналу «200», усі елементи якого збігаються та доповнюють один одного під час розглядання банкноти проти світла.

Латентне зображення - зображення цифрового позначення номіналу – «200»: цифри видимі під час розглядання банкноти на рівні очей проти світла під гострим кутом:

  • темні на світлому фоні – при розгляданні банкноти з довгої сторони
  • світлі на темному фоні – при розгляданні банкноти з короткої сторони
     

Рельєфні зображення - елементи зображень, шорсткість яких відчувається на дотик; для прикладу наведені збільшені зображення:

  • написи та зображення
  • елемент для людей з послабленим зором
  • фрагмент портрета

    Мікротести - написи, цифрові та текстові позначення номіналу, що повторюються, і які можна прочитати за допомогою збільшувального скла
     

Нагадаємо, 25 жовтня 2019 року НБУ ввів в обіг банкноту високого номіналу - 1000 гривень.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (9)
  • J Q
    Такі купюри введіть, уроди, це буде справедливо і доречно!
  • Павло Сачко
    10000 ще не надруковані???
    Павло Сачко reply Павло Сачко
    😔
    Павло Сачко reply Павло Сачко
    Валентина Курасова то точно
    Валентина Курасова reply Павло Сачко
    з такою владою мільйони будуть ходити(((
    Pavl Rebrov reply Павло Сачко
    полюбе але напевно 2025м роком...
  • Pavl Rebrov
    з лівого боку портрет,олені!)
  • Марія Голубович
    Жити по новому!
    mukole1993 reply Марія Голубович
    По зеленому
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Язловецький замок: історія і таємниці давньої фортеці photo_camera 21:00 Письменниця з Тернопільщини Наталка Галицька вирощує спаржу на власному городі. Як готувати 20:03 Що знімали тернополяни у ТікТок: добірка нових популярних відео за тиждень play_circle_filled 19:30 Заморозки до -3°C та туман: штормове попередження оголосили на Тернопільщині на 12 травня Від читача 16:49 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини: 19:03 Частинка Італії у Тернополі: яка історія Венеціанського дворика. Дивіться відео! play_circle_filled 18:00 Троянди для палацу: спільнота квітникарів подарувала понад 150 кущів для Вишнівця 17:00 Як зрозуміти, що дитина готова йти у перший клас та підготувати її: поради психолога 16:00 На Тернопільщині київські спелеологи виявили нову печеру 15:00 У День матері поїзди Укрзалізниці курсують під іменами матерів захисників України 14:03 На Театральному майдані благодійний концерт до Дня матері: збирають гроші на аптечки для захисників photo_camera 13:03 Миру, любові та повернення синів: тернополяни вітають з Днем матері photo_camera 12:00 Залиште ці гроші для себе: як економити на енергоспоживанні 11:00 Тернополяни вітають матусь зі святом: підбірка з соцмереж play_circle_filled photo_camera 10:00 В Україні запрацювали зміни до діючих валютних обмежень 09:00 Війна забрала життя 34-річного Героя з Гермаківки на Тернопільщині Івана Тимківа
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up