З 25 лютого Національний банк України вводить в обіг нові 200-гривневі банкноти, які будуть використовуватися одночасно з купюрами старого зразка.
Як буде виглядати оновлена банкнота
За дизайном нова купюра наслідує нові сучасні банкноти номіналом 20, 100, 500 та 1000 гривень. На банкноті нового зразка номіналом 200 гривень збережено основні зображення банкноти зразка 2007 року. Зокрема, на лицьовому боці розміщено портрет Лесі Українки, а на зворотному боці – зображення будівлі В`їздної башти Луцького замку. Портрет Лесі Українки переміщено у центр банкноти (раніше був з правого боку). Розмір нової банкноти не змінився – 75 x 148 мм. Кольорова гама та ж сама.
Порівняння банкнот у 200 гривень зразка 2007 року та 2020 року.
У Нацбанку зазначають, що нова банкнота має кілька нових інноваційних елементів захисту. Зокрема, повертаючи її в руках, легко перевірити один із них – оптично-змінний елемент SPARK, при зміні кута нахилу банкноти спостерігається кінетичний ефект — поступові переходи кольору від пурпурного до золотисто-зеленого.
Крім цього, в новій 200 покращили рельєфність елементів друку, у тому числі елементу для людей з вадами зору, а також змінили й удосконалили ультрафіолетовий та інфрачервоний захист.
Елементи захисту
Водяні знаки - багатотоновий водяний знак – портретне зображення Л. Українки та світлий елемент водяного знака – зображення цифрового позначення номіналу (розміщено вертикально в правій нижній частині багатотонового водяного знака).
Захисна стрічка - повністю занурена в товщу паперу захисна полімерна стрічка з магнітним кодом, на якій за допомогою збільшувального скла можна побачити прозорі зображення у прямому та перевернутому вигляді: «200 ГРН», малий Державного Герб України (тризуб) і підкреслене цифрове позначення номіналу «200» .
"Віконна" захисна стрічка - інноваційний елемент захисту. Ця частково введена в товщу паперу полімерна стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти та тризуба – малого державного герба України. Якщо змінювати кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект – змінюється напрям руху її фонового зображення.
SPARK ефект - при зміні кута нахилу банкноти спостерігається кінетичний ефект — поступові переходи кольору від пурпурного до золотисто-зеленого.
Наскрізний елемент - зображення цифрового позначення номіналу «200», усі елементи якого збігаються та доповнюють один одного під час розглядання банкноти проти світла.
Латентне зображення - зображення цифрового позначення номіналу – «200»: цифри видимі під час розглядання банкноти на рівні очей проти світла під гострим кутом:
Рельєфні зображення - елементи зображень, шорсткість яких відчувається на дотик; для прикладу наведені збільшені зображення:
Нагадаємо, 25 жовтня 2019 року НБУ ввів в обіг банкноту високого номіналу - 1000 гривень.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 40 від 2 жовтня 2024
Читати номер
J Q
Павло Сачко
Павло Сачко reply Павло Сачко
Павло Сачко reply Павло Сачко
Валентина Курасова reply Павло Сачко
Pavl Rebrov reply Павло Сачко
Pavl Rebrov
Марія Голубович
mukole1993 reply Марія Голубович