Все про пенсію з втрати годувальника — військових та зниклих безвісти: кому і коли призначають?

Чи призначать пенсію дітям військових, які зникли безвісти і до якого віку? Куди можна звертатись, аби її отримати, які документи зібрати і скільки виплачуватимуть, дізнавалась «20 хвилин».
Пенсію у зв’язку з втратою годувальника призначають непрацездатним членам сім’ї, в тому числі дітям годувальника, якому, зокрема, надано правовий статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин — згідно зі ст. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», повідомила начальник управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Світлана Руцька.
— Діти належать до непрацездатних членів сім’ї, якщо не досягли віку 18 років, а діти, які навчаються та діти-сироти – до 23 років, — повідомила Світлана Руцька. — Або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років.
У членів сім’ї годувальника, якому надано правовий статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин, право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника виникає через один місяць з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру досудових розслідувань або до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, пояснили у пенсійному фонді.
— Після виникнення права на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника, за її призначенням можна звернутись із заявою до обраного сервісного центру Пенсійного фонду України, — пояснила Світлана Руцька. — Або через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України ха посиланням portal.pfu.gov.ua.
До заяви додають документи:
— паспорт дитини або законного представника;
— документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності);
— свідоцтво про народження дитини;
— витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань або з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
— Важливо! Пенсія призначається незалежно від тривалості страхового стажу особи, зниклої безвісти за особливих обставин, — пояснила Світлана Руцька. — Оскільки розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника визначається, виходячи із тривалості страхового стажу годувальника, за наявності документів, які підтверджують його страховий стаж, — варто долучити їх до заяви.
Довідка
Станом на 1.08.2023 в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Тернопільській області на обліку перебуває 270 327 пенсіонерів, в тому числі:
- 8 762 особи – пенсіонери з числа військовослужбовців, з них пенсію у разі втрати годувальника отримують 2 456 осіб, середній розмір такої виплати становить 7 413,59 грн.
- 261 565 осіб – цивільні пенсіонери, з них пенсію у разі втрати годувальника отримують 11 003 особи, середній розмір такої виплати становить 2 867,70 грн.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.