Як підготувати взуття до осіннього сезону та скільки це коштує

Як підготувати взуття до осіннього сезону та скільки це коштує
  • Перед настанням дощів та холоду варто підготувати до цього своє взуття. Дехто кожного сезону купує нову пару, а хтось намагається використовувати різні засоби, щоб якомога довше тримати взуття в хорошому стані.
  • Як правильно готуватися до осіннього сезону, які засоби для цього потрібні та скільки вони коштують, дізнавався журналіст «20 хвилин».

Для того, щоб тримати взуття у належному стані, необхідно не тільки чистити його, а і використовувати спеціальні засоби. Часто доводиться звертатися у майстерні.

Скільки коштує ремонт у майстерні

У Тернополі є кілька десятків майстерень, де можна відремонтувати взуття. Як розповів майстер Степан, найчастіше люди приносять взуття для ремонту саме восени.

- Люди зазвичай відкладають ремонт і приходять уже тоді, коли починаються дощі та холод, – розповідає майстер. – Найчастіше приносять чоботи, де треба замінити застібку або укріпити підошву.

Відео дня

Замінити застібку недорого. Це коштує від 30 до 80 гривень. Усе залежить від складності роботи та ціни на застібку (від 5 до 20 гривень). Підклейка підошви також обходиться не дорого – близько 50 гривень. Однак ціни на одну і ту ж послугу можуть відрізнятися. Усе залежить ще й від самого взуття.

- Часто люди приносять чоботи, щоб пофарбувати їх, – розповідає пан Степан. – Це можна робити і вдома самому, головне – правильно вибрати тип фарб. Але багато людей бояться зіпсувати, або просто не мають на те часу і приносять в майстерню.

Середня вартість послуг ремонту взуття у майстернях

Заміна повзунка

30 – 80 грн

Заміна блискавки

90 – 200 грн

Заміна гумового каблука

60 – 80 грн

Заміна підошви

200 – 500 грн

Підклейка підошви

50 – 100 грн

Фарбування взуття

150 – 200 грн

Прошивка взуття  

70 – 90 грн

Заміна пряжки

20 – 40 грн

 

Також тернополяни несуть своє взуття, щоб замінити блискавку, пряжку, або укріпити підошву, підшити черевики. Краще робити це заздалегідь, бо восени до майстрів звертається багато людей і доведеться чекати на ремонт кілька днів.

Які засоби потрібні для догляду за взуттям

Щоб взуття «пережило» сезон, необхідно доглядати за ним. Для кожного матеріалу догляд та засоби мають бути індивідуальні. Як розповіли журналісту в одному з магазинів, потрібно одразу запитувати про догляд за взуттям під час покупки.

- Шкіряне взуття потрібно періодично обробляти спеціальним кремом, бо шкіра має властивість пересихати, – розповідає продавець-консультант Лілія. – Якщо ви промочили шкіряне взуття, то вдома його потрібно протерти від вологи та просушити, але не можна ставити його на батарею, щоб шкіра не пересихала. Після цього можна обробити черевики кремом. Є спеціальні водовідштовхуючі креми. Обробку потрібно проводити раз в кілька тижнів.

Взуття може бути виконано з гуми, велюру, нубука та інших матеріалів. Деякі черевики оздоблені хутром. За ними доглядати важко, тому таке взуття краще не одягати в дощ. Зазвичай його вистачає на один сезон.

Гумове взуття найбільш стійке та не потребує особливого догляду. Дехто купує гумові чобітки для дітей. Дорослі гумові чоботи купують рідко. В основному – для того щоб поратися по господарству вдома.

Ціни на спеціальні креми для шкіряного взуття починаються від 20 гривень. Спеціальна губка – 13 гривень. Водовідштовхуючі креми коштують в середньому 60 гривень. Спеціальні водовідштовхуючі спреї для взуття з нубука, велюра та замші – близько 100 гривень. Одного такого балончика вистачає на 10 – 15 обробок. Цього цілком вистачить на осінь та зиму.

Як пофарбувати черевики самому

Дехто підфарбовує взуття з замші та нубука перед новим сезоном. Для цього потрібно придбати спеціальну фарбу. Її продають у вигляді спрею. Потрібно правильно вибрати фарбу для конкретного матеріалу. Також ,потрібно обрати колір фарби.

- Перед тим як пофарбувати взуття, потрібно його добре очистити від бруду, – радить продавець Ольга. – Треба знежирити поверхню взуття і добре висушити. Все те, що не має бути зафарбоване, потрібно заклеїти. Можна використати звичайний скотч.

Фарбувати та обробляти взуття аерозолями краще на вулиці, а не в приміщенні, бо спреї мають різкий та стійкий запах.

Фарба коштує в середньому 120 гривень. Її вистачить на 3 – 4 фарбування.

Обробка взуття всередині

Окрім зовнішньої обробки, потрібно пам’ятати про догляд взуття зсередини. Потрібно не допускати промокання взуття. Якщо вода все ж потрапила всередину – потрібно його добре висушити. Є спеціальні сушки для взуття. Вони коштують близько 200 гривень.

Щоб позбутися або запобігти неприємному запаху – можна використовувати спеціальний антисептичний дезодорант. Він коштує близько 80 гривень. Його потрібно використовувати періодично. Такий спрей підійде для будь-якого взуття.

А як ви доглядаєте за своїм взуттям? Скільки доводиться витрачати на різні засоби?

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
14:00 Судитимуть тернополянина та його спільників за незаконний видобуток корисних копалин 13:35 У Тернополі облаштують мобільний спортивний комплекс для ветеранів та громади 13:07 На Збаражчині чоловік убив дружину, а після цього вчинив самогубство — поліція 12:45 За зґвалтування неповнолітньої засудили жителя Борщівщини Від читача 14:21 Ветеран відродив родинну справу завдяки гранту від держави 12:23 Червоний рівень небезпеки: на Тернопільщині очікуються надзвичайні дощі, грози та град 12:04 У Білецькій громаді впав ворожий дрон. Місцевих просять не наближатися, аби той не здетонував 11:20 Шахрай пообіцяв стосунки, натомість видурив у тернополянки понад пів мільйона гривень 10:51 Помер український композитор Ігор Поклад 10:25 На Тернопільщині врятували собаку із глибокого колодязя 09:30 Підтоплений будинок і заблокована швидка: ніч на Тернопільщині була неспокійною 09:10 Росія вночі запустила по Україні 728 дронів й 13 ракет 09:02 На Тернопільщині через негоду знеструмлені понад 32 тисячі споживачів 09:00 Перестало битись серце захисника з Лановеччини Василя Костюка 08:00 Укрзалізниця запускає безбар’єрний вагон для пасажирів на кріслі колісному photo_camera 05:03 У Тернополі гучно. В небі над містом та областю — шахеди та ракети (ОНОВЛЕНЕ) photo_camera 22:01 Небезпечна краса: отруйні рослини, які можуть бути навіть біля вашого будинку photo_camera 21:00 Подарували шанс на життя: у Львові врятували 30-річну маму з Бучача завдяки донорській печінці photo_camera 20:00 Журналісти «20 хвилин» отримали доступ до Генплану. Але довелось викликати поліцію 19:30 Горять дачі на Тарнавського: що відомо? photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up