Як призначають пенсію під час війни? І що робити тим, хто переїхав до Тернополя і не має трудової книжки

Як призначають пенсію під час війни? І що робити тим, хто переїхав до Тернополя і не має трудової книжки
  • До страхового стажу зараховуються періоди навчання, військової служби, для жінок — догляд за дітьми до досягнення 3-річного віку, і якщо наявні документи, що підтверджують такі періоди, їх слід надати для призначення пенсії.
  • Якщо застрахована особа заяву та документи про страховий стаж не подала протягом трьох місяців з дня досягнення нею пенсійного віку, це означає, що застрахована особа виявила бажання отримувати пенсію з більш пізнього віку.

Громадяни України, які набули права на пенсію під час воєнного стану, але були змушені змінити основне місце проживання, можуть звернутися за призначенням пенсії в будь-який сервісний центр Пенсійного фонду на території України.

Заявку на оформлення пенсії можна подати, незалежно від місця прописки та фактичного проживання чи перебування. Перелік сервісних центрів – у довідці (прим. авт.).

— Також заяви про призначення, перерахунок пенсії можуть подаватися заявниками разом зі сканованими копіями документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їх змісту, якщо вони містять чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів, — повідомили у прес-службі  головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області. — Або ж через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Пенсійний фонд веде Реєстр застрахованих осіб, де зберігається інформація про кожного офіційно працевлаштованого.

До списку документів для оформлення пенсії входять:

- паспорт;

- ідентифікаційний код (реєстраційний номер облікової картки платника податків);

- документи про страховий стаж (трудова книжка, дипломи про навчання за денною формою, військовий квиток);

- довідка про заробітну плату за 60 місяців поспіль по 30 червня 2000 року (за бажанням);

- реквізити банківського рахунку для зарахування пенсійної виплати.

Як призначать пенсію переселенцям

Як призначити пенсію особам, які набули право на її призначення, змінили тимчасово місце постійного проживання у зв'язку з війною і не мають на руках трудової книжки?

— Відповідно до Закону України від 09 липня 2003 року № 1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», право на пенсію за віком мають громадяни, які досягли пенсійного віку та мають необхідну кількість років страхового стажу, — повідомили у прес-службі.  

Страховий стаж до 1 січня 2004 року підтверджується записами трудової книжки, а від 1 січня 2004 року — за даними персоніфікованого обліку, Реєстру застрахованих осіб. Водночас законодавством передбачено, що страховий стаж можна підтвердити даними Реєстру застрахованих осіб і до 1 січня 2004 року, якщо інших документів про стаж не надано.

— В той же час до страхового стажу зараховуються періоди навчання, військової служби, для жінок — догляд за дітьми до досягнення 3-річного віку, і якщо наявні документи, що підтверджують такі періоди, це — дипломи, військовий квиток, свідоцтва про народження дітей. То їх слід надати для призначення пенсії, — повідомили в головному управлінні Пенсійного фонду в області.

Що робити якщо трудову книжку втрачено?

За відсутності трудової книжки, а також у випадках, коли у ній відсутні необхідні записи, підтвердженням страхового стажу є:

  • довідки з підприємства (правонаступника), архівних установ з обов’язковим посиланням на первинні документи; виписки з наказів;
  • особові рахунки та відомості на видачу заробітної плати; дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб;
  • трудові договори і угоди; інші документи, що містять відомості про періоди роботи.

Також особі необхідно звернутися до відділу обслуговування громадян (сервісного центру) за місцем проживання для надання інформації за період роботи, за який необхідно підтвердити страховий стаж. Після чого спеціалістом сервісного центру буде надіслано запит до установи, організації, підприємства, де проходила трудова діяльність заявника.

З якої дати буде призначена пенсія переселенцям

Згідно зі статтею 45 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» визначено, що пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків:

1) пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Пенсія за віком, що призначається автоматично, без звернення особи, — з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, крім випадків відсутності в системі персоніфікованого обліку відомостей про страховий стаж застрахованої особи, необхідний для призначення пенсії за віком при досягненні пенсійного віку.

— У разі, якщо застрахованою особою заяву та документи про страховий стаж не подані протягом трьох місяців з дня досягнення нею пенсійного віку, згідно до цього Закону вважається, що застрахована особа виявила бажання отримувати пенсію з більш пізнього віку, — повідомили в головному управлінні Пенсійного фонду в області.

При відстрочці часу призначення пенсії за віком пенсія призначається за заявою пенсіонера з дня, що настає за останнім днем місяця, в якому набуто повний місяць страхового стажу (у тому числі сумарно) для відстрочки часу виходу на пенсію, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з такого дня;

2) пенсія по інвалідності призначається з дня встановлення інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня встановлення інвалідності;

3) пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду пенсії надійшло протягом 12 місяців з дня смерті годувальника.

Документом, який підтверджує призначення особі пенсії, є пенсійне посвідчення, що видається Пенсійним фондом України.

Пенсіонер має право вимагати, а працівники органу, що призначають пенсію, зобов'язані видати пенсіонеру виписку з розпорядження про призначення пенсії з інформацією про періоди страхового стажу та заробітної плати, які враховані при розрахунку пенсії.

Заява про призначення пенсії з усіма поданими документами та рішенням про призначення пенсії зберігаються в особистій електронній пенсійній справі кожного пенсіонера.

Довідка

Консультації фахівців Фонду — з 8.00 до 17.00 год. за номером телефонної «гарячої лінії» (0352) 23 48 93.

Перелік сервісних центрів за посиланням: https://www.facebook.com/pfu.gov.ua.

 

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі

11:00 Прибралась до весни! Як одягнули скульптуру «Випадкова зустріч» у центрі міста? (ФОТО ДНЯ) photo_camera 10:53 Розпочни свій успішний інтелектуальний бізнес - формуй надійний айтішний тил! (новини компаній) 10:14 Розклад занять на цей тиждень для людей поважного віку у Тернопільському Терцентрі 09:30 Обленерго оновило Графік погодинного відключення електрики в Тернопільській області на 20-26 березня Від читача 16:29 У Тернополі на міжнародному форумі піднімались питання сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб 09:03 Тепер курсуватимуть щодня: як дістатися міського кладовища на Довжанці (Графік руху) photo_camera 08:00 Сьогодні, 20 березня: Міжнародний День Щастя, День весняного рівнодення та Всесвітній день Землі play_circle_filled 22:13 Смертельна ДТП за участю нардепа Володимира Гевка. Що відомо? 21:26 Неподалік Озерної – автотроща, є постраждалі 21:04 Весняний авітаміноз. В яких продуктах шукати порятунок? 20:01 Юні волейболісти тернопільського «Інваспорту» стали кращими в Україні 19:03 З’явилися торгові центри та елітні багатоповерхівки: як змінилася вулиця Шептицького photo_camera 17:58 Підприємцям Тернополя треба до 1 травня впорядкувати рекламні вивіски 16:43 В боротьбі за незалежність загинув Герой Ігор Бернадинюк з Тернопільщини 15:22 «А згине зло, і правда переможе…», легендарній Ліні Костенко – 93 14:03 У Тернополі люди зробили нічліг для собак на зупинці. А що ви про це думаєте? photo_camera 13:09 В деяких селах Тернопільщини 20 березня не буде світла через планові ремонти 12:02 Сотні людей з Озерної проводжали Олега Штокала. Історія Героя 11:10 Лікарі Охматдиту врятували печінку хлопцю з Тернопільщини
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up