Тернополянка Світлана розповіла, як на початку опалювального періоду змінила компанію-постачальника газу і лишилася задоволена.
Змінити постачальника газу тернополянка вирішила з метою зекономити та обрала іншу компанію з нижчими тарифами та вигіднішими умовами
Оформила заяву пані Світлана за один день, а за три тижні отримала позитивну відповідь від компанії.
– Я подала заяву на сайті компанії-постачальника 1 листопада. Оскільки в мене немає електронного підпису, видрукувала відповідну заяву на сайті компанії, поставила власний підпис та надіслала на електронну адресу. Уже 22 листопада мені на пошту надіслали відповідь, що ми стали клієнтами даної компанії, – каже вона.
Тож у листопаді рахунок за газ пані Світлана сплачувала за ціною – по 6,33 грн за кубічний метр.
Одна з причин для вибору компанії-постачальника – особиста вигода. Користувачу можуть не сподобатися умови компанії та ціна на газ, тоді він обирає іншу з іншими умовами та ціною.
Різниця є, наприклад, якщо користувач сплачував щомісяця 900 гривень за 100 метрів кубічних спожитого газу – по 9,00 грн/м3, то в іншій компанії він сплачуватиме за такий же об’єм спожитого газу вже 750 гривень, адже там пропонують ціну 7,50 грн/м3.
До того ж, деякі постачальники пропонують укласти договір, за яким користувач сплачуватиме однакову ціну на газ впродовж всього року, трьох або шести місяців, це особливо вигідно зимою. Але є певні сумніви, якщо влітку ціна впаде.
1. Перш за все вам необхідно обрати нову постачальну компанію. Зробити це ви можете на порталі «Газотека». Там є перелік усіх постачальних компаній та актуальні ціни. Зауважте, не всі компанії надають свої послуги в Тернопільській області, деякі є локальними і працюють лише в певному регіоні.
2. Визначте, чи має обрана вами компанія право на постачання газу. Для цього перейдіть на сайті НКРЕКП в розділ «Публічна інформація» та оберіть пункт «Ліцензійний реєстр НКРЕП». В завантаженому на ваш комп’ютер файлі ви зможете перевірити чи у розділі «Статус ліцензії» її чинність у обраної вами компанії-постачальника.
Згідно з сайтом Minfin, у Тернопільській області газ постачають чотири компанії. У всіх них ліцензія чинна.
3. Подайте заяву про приєднання встановленого зразка до нового постачальника. Зробити це ви можете на сайті компанії-постачальника, або ж надіславши йому скановану чи сфотографовану заяву на електронну скриньку.
Приклад заяви про приєднання на сайті ТОВ ГК "Нафтогаз України".
4. Також вам необхідно мати ЕІС-код – це персональний газовий номер. Його ви можете знайти у платіжках за газ чи договорі з постачання газу.
5. До заяви прикріпіть відповідні документи (копії паспорта, ІПН, документ на право власності житла, остання квитанція за газ). Про перелік необхідних документів ви можете дізнатися на сайті постачальника.
6. Далі очікуйте підтвердження від компанії-постачальника. На розгляд заяви та документів відповідні компанії мають не більше 20 днів. Протягом даного періоду в новій компанії мають повідомити вас про підключення, умови та тарифи.
Перехід від одного постачальника до іншого відбувається автоматично, вам не потрібно повідомляти попередню компанію. Постачання газу вам також не відключатимуть.
7. Вам необхідно розрахуватися з послугами попереднього постачальника протягом 19 робочих днів з моменту отримання рахунок за послуги, який вам надішлють протягом шести тижнів з моменту припинення газопостачання.
Змінити компанію-постачальника можна через веб-версію Приват24. Щоправда обрати можна тільки ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України».
На сайті Приват24 потрібно обрати розділ «Послуги/Комунальні постачальники». Наступний крок — вибрати адресу помешкання, яке бажаєте перевести на обслуговування до нового постачальника газу. Під карткою з адресою розташована вкладка «Газопостачання» з чиним тарифом на блакитне паливо від Нафтогазу. Натиснувши на вкладку «Нафтогаз», потрібно у формі приєднання зазначити персональні дані та EIC-код (індивідуальний газовий код помешкання, вказаний у квитанції за розподіл газу).
Підписати сформовану заявку можна за допомогою SmartID. Після відправки заявки з клієнтом зв’яжуться спеціалісти ГК «Нафтогаз України» для підтвердження процесу підключення.
Окрім того, ви можете подати заяву в центрах обслуговування клієнтів газопостачальних компаній.
А скільки ви платите за газ? Змінювали постачальника чи користуєтеся послугами «старого»? Діліться своїм досвідом у коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер