Експерти розповіли, як заробляти з Bitcoin

Експерти розповіли, як заробляти з Bitcoin
  • У світі існує близько тисячі різновидів так званих криптовалют.
  • Найбільшою популярністю користуються Bitcoin, Ethereum, Litecoin тощо. Шо це таке і як цим заробляти, пояснюють фахівці.

Попри те, що криптовалюти загалом та Bitcoin зокрема не мають законодавчого визначення та не наділені ані правовим, ані легальним статусом в Україні, вони набувають чимраз більшого поширення серед тернополян, та й загалом серед українців. І причиною такого ажіотажу є досить непогані доходи від інвестицій у віртуальні гроші. Більше того, на днях Нацбанк заявив про можливе впровадження електронної гривні на основі блокчейну, замість власної криптовалюти.

Проте на сьогодні жоден банк в Україні не здійснює операцій у криптовалюті. Так, керівник регіонального прес-офісу ПриватБанку Тернопільської області Олександр Жильцов зазначає, що оскільки наразі регулятором не визнано криптовалюти платіжним засобом, грошовим сурогатом або цінністю, яка не має прив'язки до жодної з валют та не випускається банками, то, відповідно, вітчизняна банківська система країни не працює з жодною світовою криптовалютою (Bitcoin, Ethereum тощо).

- Разом з тим, наш банк надає клієнтам усі інструменти для віртуального розрахунку та пропонує використовувати віртуальні Інтернет-картки, - зазначає пан Жильцов. - Інтернет-картки не лише захищені технологіями MasterCard SecureCode та Verified by Visa, а й дозволяють легко підключитись до усіх найпопулярніших систем  - Google Play, App Store, PayPal тощо. Оплачувати покупки на закордонних сайтах можна картками в будь-якій валюті та без додаткових комісій.

Відео дня

Здебільшого за такою ж схемою працюють й інші банківські установи, адже безпосереднє використання банками в своїх операціях криптовалют було б порушенням законодавства України.

І не гроші, і не товар

Давайте спочатку з’ясуємо, що ж власне таке криптовалюта та найвідоміший її представник Bitcoin.

- У багатьох країнах світу операції із криптовалютою дозволені тамтешніми урядами, при цьому її визначають як актив або ж товар, в поодиноких випадках як гроші, - розповідає  науковець, експерт у сфері банківської справи Любов Прийдун. - В ЄС законодавчо представлено Bitcoin, як цифрове представлення вартості.

Співрозмовниця наводить приклад і каже, що в Ізраїлі немає юридичного визначення Bitcoin, в Китаї це віртуальний товар. В Канаді і Австралії операції з Bitcoin розглядається як бартер. Крім того, в багатьох країнах з операцій із криптовалютами стягують податки.

- В Україні ж, за офіційним повідомленнм Нацбанку, криптовалюта не є ні платіжним засобом, ні грошовим сурогатом, ні цінністю, ні цінними паперами, - продовжує Любов Прийдун. -  Їх не існує у вигляді коштів, банкнот, монет, записів на банківських рахунках та вони не мають реального забезпечення, що апріорі несе в собі досить суттєві ризики.

Разом з тим, в НБУ працюють над питанням врегулювання питання криптовалют, зокрема працюючи над законопроектом, в якому не лише нададуть правового статусу криптовалюті як такій, а й запровадження технологій майнінгу, блокчейну тощо.

Мільярди за секунду

Зараз у світі існує дві найбільші криптовалюти - Bitcoin та Ethereum (розмовне «Ефір», - прим ред.), каже місцевий блокчейн-фахівець Василь Кучер. Їх використовують для різних фінансових транзакції і переказів, проте найлегше подібні операції проводити на Bitcoin, тобто переказувати гроші з одного е-гаманця в інший. Такі транзакції є швидкими та досить дешевими.

- Без проблем можна переказати кілька мільйонів з одного е-гаманця в інший за долі секунди і за дуже низький відсоток, - наголошує  блокчейн-фахівець. - Переважно комісія становить 0,1%. При цьому жодна структура не відстежить, хто і кому здійснив грошовий переказ, тим паче звідки ці гроші взялись і куди надійшли.

Подібну систему можуть використовувати для транзакцій з нелегальними грошима, продовжує співрозмовник, це може бути виведення валюти в офшори, купівля чи продаж зброї чи навіть наркотиків.

- Загалом, схема проста. Є багато організацій, які пропонують е-гроші. Кошти їм на рахунок можна перекинути з будь-якого місцевого банку. Саму криптовалюту купують та переводять через спеціалізовані біржі і сервіси. Їхню функцію можна прирівняти до роботи усім відомих валютчиків, що стоять у нас біля автовокзалу, які за одну і ту ж послуги пропонують свою ціну. Я вибираю кращу ціну, перекидаю е-гроші, які вони переводять у криптовалюту. Як правило, для переказів використовують Bitcoin.

Інша валюта, з якою часто працюють, так званий ефір, каже блокчейн-фахівець. На її базі можна створювати інші е-монети з іншими технологіями, які будуть і вже беруть участь в банківських переказах, сервісах, іграх і т. д. Тобто створюється е-монета конкретно під якусь ціль. Є монети, які здійснюють біля 10000 транзакцій в секунду. Тобто гроші переказують дуже швидко. Фактично мільярди можна перекинути за секунду як з рахунку на рахунок, так і іноземні рахунки, так і між банками. Тобто основні переваги - це швидкість, легкість, мінімальні комісії. Більше того, деякі валюти є взагалі без комісії.

Як заробляють на криптовалюті

Блокчейн-фахівець Василь Кучер розповідає як заробляють на криптовалюті. До прикладу, якась організація випускає лімітовану кількість е-монет. З них 5% власники залишають собі, 80% пускають на біржі, щоб можна було торгувати, а залишок –  для так званого майнінгу – щоб їх можна було добувати за допомогою певного алгоритму за рахунок потужностей комп’ютера.

- Сьогодні видобувають криптоваюту переважно двома способами, - роз'яснює експерт Кучер. - Зокрема або на процесорі через так званий «айсік», але це лише для Bitcoin. Інші майнять на відеокартах. Тобто заробляють на цих монетах, підбираючи коди через власні ПК.

Проте суть одна – підібрати коди криптовалюти. І коли ти знаходиш цей код на своєму комп’ютері, то тоді отримуєш винагороду у вигляді цієї е-монетки. Відповідно отриману е-монетку можна монетизувати через певні організації, які переводять криптовалюту у звичайну валюту, долар чи гривню і яку можна отримати через будь-яке відділення у місцевому банку.

Щоб швидше і легше це все відбувалось, люди об’єднуються в «пули» – це велика кількість серверів, об’єднаних між собою, наголошує пан Кучер. Все, що потрібно, це під'єднатись до цього сервера, до якого підключені багато людей по всьому світі і майнять цю чи іншу монету. Таким чином підвищується потужність та швидкість вичислення кодів цієї монети.

- Коди знаходяться по всіх комп’ютерах і по всій системі інтернету, тому наявність інтернету обов’язкова. Проте тут є свої нюанси – потрібно сплатити 1% пулу і 1% на інші потреби, - каже співрозмовник. - Проте це всерівно вигідніше, ніж сидіти самому і шукати коди монети.

Ціна на монету залежить від того, чи ти сам її купляєш чи її продають на біржах, яких є дуже багато. Найбільші біржі криптовалют китайські і корейські, там і найбільше акумульовано е-монет. Курс криптовалюти залежить від кількох людей, які на своїх рахунках мають значну суму цих монет і які на власний розсуд можуть коригувати курс.

Разом з тим, капіталізація по Bitcoin збільшується, відсотки ростуть, ринок росте, каже фахівець. Якщо ще півроку тому Bitcoin коштував 2500 дол, то сьогодні 11200 дол. Тут є можливість досить добре заробити. І крім Bitcoin є ще багато монет з технологіями, в які варто вкладати через те, що буквально за півроку можна заробити в 3-4 рази більше.

Довідка

Криптовалюта - вид цифрової валюти, емісія та облік якої засновані на асиметричному шифруванні і застосуванні різних цифрових методів захисту, таких як Proof-of-work та/або Proof-of-stake. Функціонування системи відбувається децентралізовано в розподіленій комп'ютерній мережі.

Майнінг - діяльність з підтримки розподіленої платформи і створення нових блоків з можливістю отримати винагороду в формі емітованої валюти і комісійних зборів у різних криптовалютах, зокрема в Біткойнах.

Блокчейн (ланцюжок блоків транзакцій) - розподілена база даних, яка підтримує перелік записів, так званих блоків, що постійно зростає. База захищена від підробки та переробки.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (20)
  • Евгений Сапранов

    Хорошим дополнением к више сказаному будет эта статья https://teletype.in/@crybex/kak-hranit-kriptovalyuty

  • Володимир Костецький

    НЮХАЙТЕ  БЕБРУ ...
  • Анонім

    Х.......я це чистої води . Якщо порахувати ,що скільки треба вложитися в ферми плюс питання ,а скільки витримають ці відеокарти ,плюс треба порахувати ,що всі ці ферми дох..... тягнуть електрики ,і щоб так не прийшлося працювати на розетку ,і заміну відеокарт

    David Starr reply Анонім

    Як нема перегріву, то  відяхам нічого не загрожує, є чимало 280-х, 390-х, які майнять й по сьогодні. Любий бізнес має ризики, а от чи займатись ним - то особиста справа кожного.
  • Anonymous

    Ідіоти з 20 хвилин, ви б ще МММ прорекламували або гру в наперстки.

    Цікаво, а куди редактори дивляться, якщо такі матеріали пропускають? Це ж реклама чистої води шахрайства, чергової, але вже віртуальної піраміди.

    Народ, не будьте лохами!

    Автору  Віталію Ониськів  за таке треба морду бити.

keyboard_arrow_up