Щоб порівняти вартість доставки в інші міста – ми розрахуємо вартість доставки двох посилок. Для невеликого відправлення оберемо наступні параметри: розмір коробки 20х15х15, вага 1 кг та оголошена вартість 200 гривень. Інша посилка буде більша, дорожча та важча. Це посилка в коробці розмірами 50х40х40, вагою 10 кілограмів та з оголошеною вартістю 1000 гривень. Вартість коробки та пакування не враховуємо. Будемо вважати, що ми запакували посилку у власну коробку.
Виберемо три міста, куди відправлятимемо нашу посилку – столиця, інший обласний центр та невелике місто в іншій області. Це Київ, Миколаїв та Бахмач (Чернігівська область). Також порахуємо доставку по місту з одного відділення на інше.
Найбільшим в Україні перевізником є «Укрпошта», яку заснували в 1994 році. Поштові відділення є по всій території країни. Можна без проблем відправити посилку в невеликі міста та навіть села. Загалом на території України є 11 700 поштових відділень.
Спершу розрахуємо вартість відравлення маленької посилки. Можна обрати один з двох видів доставки – «Стандарт» (посилку доставлять у термін до 3 днів у межах міста, до 4 днів у межах області та між обласними центрами та до 6 днів по Україні) та «Експрес» (до 2 днів у межах обласного центру, області та між обласними центрами, якщо оформлюєте відправлення до 14:00 та від 3 днів у межах України, в залежності від населеного пункту).
Спершу «відправляємо» посилки до Києва. Для маленької посилки вартість доставки за тарифом «Стандарт» становить 30 гривень. Якщо ж потрібно швидше – вартість «Експрес» трохи дорожча – 36 гривень. Також вартість відправлення виявилась і до Миколаєва та у Бахмач. Доставка великої посилки вдвічі дорожча. Однак різниця між «Стандарт» та «Експрес» всього дві гривні – 63 та 65 у будь-яке місто.
Доставка маленької посилки по місту з одного відділення до іншого складає 25 та 30 гривень за тарифом «Стандарт» та «Експрес». Великої – 50 та 60 гривень відповідно.
За допомогою калькулятору ми визначаємо лише приблизну вартість доставки, однак у відділенні при перерахунку вона може трохи відрізнятися.
Ще один популярний та великий поштовий перевізник – «Нова пошта», яка працює з 2001 року. Загалом в населених пунктах є понад 6 тис. відділень.
Вартість доставки маленької посилки до Києва складе 51 гривню, великої – 90 грн. До Миколаєва та Бахмача пересилка коштуватиме так само.
По місту вартість доставки маленької посилки з відділення до відділення складе 46 гривень. Від дверей до дверей – 96 грн. Доставка великої посилки з одного відділення до іншого складе 85 гривень. Якщо кур’єр повинен забрати посилку від вашого дому та привезти її до дому отримувача – 135 гривень.
Доставлятимуть посилку в межах міста один день. До іншого населеного пункту України – 1-2 дні. Все залежить від того, коли саме ви відправите посилку.
Цей логістичний оператор працює в Україні з жовтня 2008-го року. Загалом у населених пунктах є понад 1700 представництва (включаючи поштомати).
Вартість доставки посилки до різних міст однакова, але відрізняється час доставки. Доставка до відділення маленької посилки коштуватиме 45 гривень. До Києва вона їхатиме 2 дні, до Миколаєва – максимум 4 дні, до Бахмача – 2 дні. Граничний термін доставки також можна порахувати за допомогою онлайн-калькулятору, якщо ввести дату відправки посилки.
Доставка великого відправлення коштуватиме 75 гривень, а доставлятимуть посилку до 4 днів.
По Тернополю доставка з одного відділення на інше триватиме 1 день.
Це відносно новий поштовий перевізник, який з’явився у 2017 році. Є як окремі відділення, так і пункти видачі посилок у різних торгових центрах. Загалом в Україні є понад 500 відділень. Вони є в кожному обласному центі, у деяких районах. Однак не всюди вдасться відправити посилку, особливо в невелике містечко.
Відправлення по Тернополю з одного відділення на інше коштує 49 грн для маленької посилки та 89 для великої. В інші міста вартість доставки однакова – 56 для малого відправлення та 97 для великого, відповідно до розрахунків онлайн-калькулятора перевізника.
Термін доставки – до 2 днів. По місту – впродовж доби.
Як зазначено на сайтах поштових перевізників, кінцева вартість доставки може відрізнятися під детального перерахунку у відділенні, однак за допомогою калькулятору можна дізнатись, у скільки приблизно обійдеться доставка посилки.
Бувають випадки, коли посилку гублять чи нищать в процесі доставки. Товар може прийти пошкоджений. Юрист Ростислав Небельський радить, що робити, якщо ваше відправлення зіпсували або загубили.
Фіксувати пошкодження відправлення на фото та відео також важливо, каже адвокат. Це варто робити прямо у відділенні пошти. Також варто перевіряти цілісність відправлення одразу після отримання у поштовому відділенні.
– Деякі поштові перевізники дають можливість перевіряти відправлення одразу у відділенні, – пояснює Ростислав Небельський. – Краще завжди перевіряти посилку на пошті, і якщо ви бачите пошкодження, фіксувати це на відео. Його можна буде використати як докази вашої правоти. Це варто робити одразу, а не коли ви забрали посилку і принесли її додому. Також, окрім відео фіксації, можна взяти у свідків контакти, які бачили, що ваше відправлення було пошкоджено. Звичайно, якщо перевізник втратив відправлення, то фіксувати вам не буде що.
Не завжди при пошкодженні посилки ви можете розраховувати на повну компенсацію суми, яку ви вказали при відправленні. Це залежить від серйозності пошкодження.
Щоб вирішити питання – можна звернутися зі скаргою до самого перевізника. Зазвичай компанії не хочуть скандалів, які можуть погіршити їх репутацію. Однак якщо вирішити питання з оператором поштового зв’язку не вдалось – можна звертатися з позовом до суду.
А як часто ви відправляєте або отримуєте посилки? Чи бували неприємності з відправленнями? Пишіть свої історії у коментарях!
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер
При всіх негараздах, стараюсь використовувати укрпошту! ..поки дешевшого перевізника не бачу..