Яку зброю і за скільки можна купити в Тернополі? Дізналися, що для цього потрібно

Яку зброю і за скільки можна купити в Тернополі? Дізналися, що для цього потрібно
  • У такий складний для України період гостро постає питання володіння зброєю для українців і не тільки для мисливства, але й для самооборони.

  • У цьому матеріалі ми розповімо вам, що потрібно для її придбання та скільки вона вартує в магазинах Тернополя.

Тернополянин Микола Мисак рік тому отримав дозвіл на придбання зброї та поділився з читачами «20 хвилин» своїм досвідом.

– Купував зброю з двох причин: по-перше, відточувати навички, адже вони завжди можуть знадобитися, по-друге, переконання в тому, що вільні люди повинні мати зброю. Скажу так, майже всі громадяни України можуть мати зброю. Однак для цього потрібно отримати спеціальний дозвіл. Є кілька вимог: не бути судимим і не мати медичних протипоказів, – розповідає пан Мисак. – Це довідка від психіатра, схожа на ту, що видають для отримання водійського посвідчення, довідка від нарколога. 

Повний перелік документів для отримання зброї наступний: 

1. заява щодо видачі дозволу на придбання зброї на ім’я керівника органу поліції за місцем проживання заявника(шаблон);

2. заповнена картка-заява(шаблон);

3. медична довідка (форма № 127/о);

4. довідка про вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил користування ними та їх застосування..

Обов’язково треба навчитися користуватися зброєю, здати іспит та отримати про це довідку.

5. ксерокопія паспорта (якщо фактичне проживання громадянина інше, ніж зазначене в паспорті, необхідно надати документ, що підтверджує фактичне місце проживання громадянина (договір оренди житлового приміщення, свідоцтво про право власності на житлове приміщення тощо);

6. платіжний документ (платіжне доручення, квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про внесення коштів за надання відповідної платної послуги.

Для одержання дозволу на зберігання та носіння мисливської вогнепальної нарізної, гладкоствольної зброї, пневматичної зброї, холодної і охолощенної зброї, пристроїв власники повинні подати  до органів поліції:

  • дві фотокартки 3х4 см;
  • дублікат дозволу на придбання з відміткою магазину про продаж зброї або з відміткою про переоформлення її у визначеному законодавством порядку;
  • договір страхування цивільної відповідальності перед третіми особами (вартість полісу на 3 роки – 51 грн);
  • платіжне доручення або квитанція з позначкою банку, поштовим відділенням або коду проведеної операції про внесення коштів за надання відповідної платної послуги;
  • заява про видачу дозволу на зберігання та носіння зброї пишеться на ім’я керівника органу поліції за місцем проживання заявника.

Дозволи які видає Управління громадської безпеки УМВС України у Тернопільській області:

  • право перевезення мисливської вогнепальної зброї, пневматичної, холодної зброї та бойових припасів до неї громадянами України;
  • придбання, зберігання та носіння мисливської нарізної, гладкоствольної, пневматичної, холодної зброї та бойових припасів до неї, пристроїв та набоївдо них громадянами України;
  • придбання та зберігання відомчої вогнепальної, пневматичної, холодноїзброї та бойових припасів до неї, пристроїв та зазначених набоїв підприємствами, установами та організаціями.

– Щоб зібрати всі ці документи, у вас піде від трьох-чотирьох днів до тижня часу, а по вартості – орієнтовно 1 500 гривень, – продовжує Микола Мисак. – Також обов’язкова вимога для дозволу на купівлю зброї – наявність сейфу для її зберігання. Для цього з перевіркою до вас додому приходить дільничний інспектор поліції. 

Пройти курси володіння зброєю та отримати відповідну довідку можна в будь-якому обласному центрі. Вартість їх проходження коливається в межах 500-1000 гривень, розповів пан Мисак. 

Яка вартість зброї та вимоги до покупців

Для придбання будь-якої зброї є певні критерії.

Пневматична зброя калібром менше 4,5 міліметрів та швидкістю польоту кулі менше 100 метрів у секунду

Можна володіти з: 18 років.

Вид зброї: гвинтівки або пістолети.

Можна придбати в: спеціалізованих магазинах, магазинах спорттоварів, деяких торгівельних центрах.

Вимоги: від 18 років.

Вартість у Тернополі: пістолети – 1 155-11 000 гривень, гвинтівки – 1 300-20 000 гривень.

Пневматична зброя, калібром понад 4,5 міліметрів та швидкістю польоту кулі понад 100 метрів у секунду

Можна володіти з: 18 років.

Вид зброї: гвинтівки або пістолети.

Можна придбати в: спеціалізованих магазинах.

Вимоги: від 18 років. Обов’язковий дозвіл органів поліції, дозвіл на купівлю зброї.

Вартість у Тернополі: від 1 500 гривень.

Вогнепальна гладкоствольна мисливська зброя

Можна володіти з: 21 року.

Вид зброї: рушниці та пістолети.

Можна придбати в: спеціалізованих магазинах.

Вимоги: від 21 років. Обов’язковий дозвіл органів поліції, дозвіл на купівлю зброї.

Вартість у Тернополі: від 3 300 до 92 400 гривень.

Вогнепальна нарізна мисливська зброя

Можна володіти з: 25 років.

Вид зброї: гвинтівки, карабіни, комбінована зброя з нарізними стволами.

Можна придбати в: спеціалізованих магазинах.

Вимоги: від 25 років. Обов’язковий дозвіл органів поліції, дозвіл на купівлю зброї.

Вартість у Тернополі: від 8 000 гривень.
 

Яка відповідальність за носіння та передачу зброї без дозволу?

За носіння, виготовлення, зберігання, придбання, передачу вогнепальної (крім гладкоствольної мисливської) та холодної зброї без, передбаченого законом, дозволу винна особа може бути притягнутою до кримінальної відповідальності відповідно до  статті 263 Кримінального кодексу України (позбавлення волі на строк від трьох до семи років).

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі

12:07 У якому районі Тернополя інфраструктура найкраща. Ми порівняли (КАРТИ, ГРАФІКА) photo_camera stars 11:02 Маковія — свято дітей і дівчат: історія та традиції 10:02 Злетів у кювет. Поблизу Тернополя сталася смертельна аварія 09:01 Рецепт на зиму: готуємо томатний сік в домашніх умовах Від читача 11:35 Встановлення факту смерті захисника України на окупованій території 08:00 Свято Маковія святкують 14 серпня 21:01 Зеленський запровадив нову нагороду. Хто її отримає 20:00 Він мав здійснити ще стільки мрій...У Кременці попрощаються із загиблим Героєм 19:00 Митці та волонтери об'єдналися навколо родини загиблого Героя-поета 18:00 Йому назавжди 43. Тернопільщина прощатиметься з Андрієм Пачковським 17:00 Китайська порцеляна та венеціанське скло: у Залізцях під час розкопок виявили унікальні артефакти 16:06 В Україні хочуть зробити англійську мову обов'язковою: кого зобов'яжуть володіти нею 15:04 Нетверезий водій на Mercedes порушив ПДР та кинувся втікати від патрульних 14:00 Чи вигідно купувати продукти на фермерських ярмарках у Тернополі? Ми порівняли ціни 13:00 Родина переселенців об’єднала тернополян задля допомоги окупованій Херсонщині
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up