Затвердили механізм швидкого надання субсидій: кому треба йти в пенсійний, а кому відмовлять

- Хто може звернутися за перерахунком розміру призначеної субсидії і як враховують доходи подружжя при призначенні? Що із субсидіями в неопалюваний сезон і хто може претендувати на виплати, дізнавалась «20 хвилин».
- Здійснено за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» у рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.
Затвердили механізм швидкого надання житлових субсидій.
13 червня Уряд ухвалив постанову, яка дає можливість в рамках експериментального проєкту максимально спростити процедуру звернення громадян за житловою субсидією і забезпечити швидке прийняття рішення щодо її надання, повідомили у Пенсійному фонді України.
Йти до пенсійного не потрібно
— Спрощений механізм звернення за житловою субсидією звільнить громадян від потреби збирати довідки і витрачати час на заповнення декларації на призначення житлово-комунальних субсидій, — повідомили у Пенсійний фонд України. — Фізично відвідувати органи для подання спрощеної заяви не потрібно. Час, який витрачає людина чи родина на призначення соціальних допомог, буде мінімізовано, а процес подання заяви – максимально автоматизовано.
В електронній формі спрощене звернення можна буде подати в онлайн-кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України, у мобільному додатку ПФУ, на Порталі Дія. Це не вимагає очікування у чергах, мінімізує людський фактор та ймовірність допущення помилок. Детальніша інформація — за посиланням у довідці наприкінці тексту.
Хто може звернутися за перерахунком розміру призначеної субсидії і як враховують доходи подружжя при призначенні? Що із субсидіями в неопалюваний сезон і хто може претендувати на виплати, розповіла «20 хвилин» Тетяна Ткач, начальник відділу методології та організації роботи з обслуговування громадян управління обслуговування громадян ГУ ПФУ в Тернопільській області.
Кому автоматично не призначать
Якщо строк отримання житлової субсидії закінчився, Пенсійний фонд призначить її на наступний період. Окрім господарств:
- у складі яких є внутрішньо переміщені особи;
- у складі яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих (задекларованих) осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб;
- які звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;
- які орендують житлове приміщення для проживання і звертаються за житловою субсидією на оплату житлово-комунальних послуг.
Це питання регламентує п. 78 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (зі змінами та доповненнями).
Відповідно до пункту 44 Постанови, заява і декларація про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, можуть бути подані одним із способів:
– в електронній формі через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний додаток Пенсійного фонду України;
– засобами Порталу Дія;
– особисто до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України;
– надіслані поштою на адресу територіального органу Пенсійного фонду за місцем проживання.
— Відповідно до пункту 75 Постанови, у разі подання заяви протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону, житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання, — пояснила Тетяна Ткач. — В інших випадках житлова субсидія призначається заявнику з дати подання заяви при умові наявності права на її отримання.
Як врахують доходи подружжя?
При призначенні субсидій на оплату житлово-комунальних послуг враховують доходи всіх зареєстрованих у житловому приміщенні, зазначила Тетяна Ткач.
— Не враховують доходи тільки у разі фактичного не проживання члена домогосподарства у житловому приміщенні, для чого потрібно надати підтверджувальні документи, — повідомила Тетяна Ткач. — Це довідка з фактичного місці проживання; довідка з місця навчання; акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/фактичного місця проживання особи. Однак, для подружжя діють інші правила.
Згідно із статтею 3 Сімейного кодексу, подружжя вважається сім’єю й тоді, коли дружина та чоловік у зв’язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно. Тому при призначенні субсидії враховують доходи обох, навіть якщо подружжя разом не проживає.
Виключенням є те, якщо чоловікові та дружині понад 60 років і вони проживають у сільській місцевості або селищі міського типу, наголосили у Пенсійному фонді.
Хто може звернутись за перерахунком?
Перерахунок вже призначеної субсидії можуть здійснити за зверненням таким особам:
- пенсіонерам, які не працюють, у разі звільнення з роботи й врахування їхньої зарплати в тому періоді, за який проводився розрахунок житлової субсидії;
- особам, які подають додаткові документи щодо уточнення розміру доходу, з урахуванням якого призначено субсидію;
- непрацездатним особам, які не працюють та проживають самі, щодо призначення житлової субсидії на понаднормову площу житла.
Заяву на перерахунок розміру уже призначеної субсидії громадяни можуть подати:
- до органу місцевого самоврядування за місцем проживання;
- до сервісного центру Пенсійного фонду, який розміщений найближче до місця проживання особи;
- онлайн в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, використовуючи кваліфікований електронний підпис (КЕП).
Субсидія на весь неопалювальний сезон
Житлову субсидію на неопалювальний сезон призначають на період з 1 травня по 30 вересня, повідомила Тетяна Ткач.
— Для отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг з початку неопалювального сезону необхідно подати заяву протягом двох місяців, тобто до кінця червня, — наголосила Тетяна Ткач. — В іншому разі житлову субсидію призначають з місяця звернення.
Повторно подати заяву та декларацію про доходи потрібно, якщо:
• ви не отримували субсидію в опалювальному сезоні;
• є зміни в складі чи доходах домогосподарства;
• у складі домогосподарства є ВПО;
• не всі зареєстровані в домогосподарстві особи проживають за місцем реєстрації;
• ви орендуєте для проживання житлове приміщення.
• для призначення житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
Заяву можна подати такими способами:
— звернувшись до територіального органу Пенсійного фонду України через структурний підрозділ, який здійснює прийом та обслуговування громадян (сервісний центр);
— в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України;
— за допомогою мобільного додатку Пенсійного фонду України;
— через Портал Дія;
— через поштове відправлення;
— через уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної та міської ради відповідної територіальної громади;
— через вебсайт Міністерства соціальної політики України або інтегровані з ними інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також через інформаційні системи Міністерства соціальної політики України з накладенням електронного підпису.
Якщо житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону, для розрахунку суми житлової субсидії враховується середньомісячний сукупний дохід за III і IV квартали попереднього календарного року, пояснила Тетяна Ткач. При цьому пенсійна виплата враховується в розмірі нарахованої суми пенсії за березень поточного року.
— Субсидії на неопалювальний сезон з травня автоматично перепризначено для більшості громадян, які отримували їх в опалювальний сезон, якщо немає змін про їхній майновий стан чи склад родини, — пояснила Тетяна Ткач. — У разі змін, такі громадяни мають надавати про це дані до органів Пенсійного фонду протягом 30 днів.
Хто має обов’язково подати заяву і звернутися за призначенням субсидії на неопалювальний період:
- особам, які не отримували субсидію в опалювальному сезоні;
- якщо у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;
- у разі оренди та сплати житлово-комунальних послуг;
- якщо в помешканні проживає менше людей, ніж зареєстровано;
- у разі звернення за призначенням субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного палива.
— Відповідну заяву необхідно подати з початку неопалювального сезону до кінця червня, — зазначила Тетяна Ткач. — Зробити це можна, звернувшись до сервісного центру Пенсійного фонду, в ЦНАП, сільські, селищні, міські ради або дистанційно — через вебпортал електронних послуг чи мобільний застосунок Пенсійного фонду, або портал «Дія».
Довідка
Детальніше про механізм швидкого надання житлових субсидій читайте за посиланням: https://www.msp.gov.ua/news/22891.html
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Марія Качмар-ЖоровляБрехня, як шапка... Це все, що написано : лише заяву і декларацію... Не обов'язково затрачати свій час заявнику.... А насправді ще гірше стало з ПФ ніж було з соцзабезом. Бо ПФ не візьме до розгляду справу, допоки заявник не розбирає усі довідки про доходи(зарплата,доплмлга від соцзабезу, з центру зайнятості, стипендія....) , не надасть копії документів усіх членів родини незалежно від їх місця проживання чи реєстрації і тд.... Що порушує умови Постанови.