Брали по 8-10 тисяч доларів: судитимуть причетних до схеми незаконного виїзду військовозобов'язаних за кордон

Брали по 8-10 тисяч доларів: судитимуть причетних до схеми незаконного виїзду військовозобов'язаних за кордон

На лаві підсудних опинилися восьмеро осіб, які налагодили канал переправлення військовозобов'язаних через державний кордон України в обхід офіційних пунктів пропуску. Свої послуги оцінювали у 8-10 тисяч доларів. За вчинене їм загрожує до 9 років позбавлення волі.

Про це повідомили в поліції Тернопільської області.

У ході досудового розслідування слідчі ГУНП в області встановили, що незаконну схему розробили двоє 24-річних жителів Тернополя, залучивши до злочинної діяльності ще шістьох осіб.

— Ролі в «бізнесі» були чітко розподілені: одні підшуковували охочих виїхати за межі України, їхня спільниця супроводжувала та відвозила «клієнтів» до прикордонної зони, а вже там житель Чернівецької області допомагав їм потрапити на територію Молдови поза пунктами пропуску. Надалі фігуранти консультували чоловіків, які вже перетнули кордон, як отримати статус біженця, — йдеться у повідомленні поліції.

Відео дня

За надані послуги отримували від 8 до 10 тисяч доларів США. Загалом за їхнього сприяння з України незаконно виїхало 8 військовозобов’язаних, повідомила пресслужба Теронпільської обласної прокуратури.

Заходи з викриття міжрегіональної організованої злочинної групи провели оперативники управління карного розшуку, слідчі, працівники кримінального аналізу ГУНП в Тернопільській області спільно зі співробітниками обласного управління СБУ та Державної прикордонної служби України.

На підставі зібраних доказів фігурантам було оголошено підозру за ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від 7 до 9 років позбавлення волі. Суд обрав їм запобіжний захід – тримання під вартою з правом внесені застави.

Наразі слідчі Слідчого управління ГУНП в області під процесуальним керівництвом Тернопільської обласної прокуратури завершили досудове розслідування відносно членів міжрегіональної ОЗГ та скерували обвинувальний акт для розгляду до суду.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що тернополянина підозрюють у вимаганні 6 тисяч доларів від військовозобов’язаного за непридатність до служби.

 

Читайте також:

У Тернополі чоловік за допомогою спільників у ТЦК «списував» військовозобов'язаних з військового обліку — СБУ

Тернополянин вимагав 6 тисяч доларів від військовозобов’язаного за непридатність до служби — Спецпрокуратура

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (6)
  • Ioanna Domaradskis
    І також оформляли будинки та квартири на інших осіб і не декларували державні службовці і ще на крадені машини в Теребовлі оформляли техпаспорти.А за цим стояли колишні поліціянти
  • Ioanna Domaradskis
    А своїх агентів внутрішньої безпеки та СБУ в Чортківському районі очі закривають.Які синочки працюють в СБУ в Тернопільській області та Хмельницькій області.Їм все можна і права на трактори дають безкоштовно за великі бабки і викупили всю державну територію,щоб збудувати собі шикарні будинки.Як так?що сліпі?
  • Vad
    Відпустять за 150 тис штрафу
  • Михайло
    ТА ТИ ШО  ???? І ШО  ???? ДЕ ГРОШІ   ?????МИШІ ЗЇЛИ ,ЯК ЗЕРНО В ВАГОНАХ....3,14ЗДУНИ

keyboard_arrow_up