Чоловіка, хворого на гепатит, суд відправив до тюрми за ухиляння від мобілізації

Чоловіка, хворого на гепатит, суд відправив до тюрми за ухиляння від мобілізації

Поки суд майже два роки розглядав справу, у Володимира вже народилася третя дитина, повідомила адвокатка чоловіка. Захисниця радить йому подавати апеляційну скаргу.

Чоловіка з Київщини, хворого на гепатит, Тернопільський міськрайсуд відправив на три роки до тюрми за ухиляння від мобілізації. 

 

Тікав від війни на Тернопільщину

Адвокатка Вікторія Орловська, зазначена у матеріалах справи, повідомила «20 хвилин», що Володимир вже не є її клієнтом, однак, вона радила б йому подавати апеляційну скаргу. Адже, коли почали розслідувати кримінальне провадження, наявність гепатиту точно було підставою для відстрочки від мобілізації. Окрім того, за словами ексзахисниці, доки тривали суди, у чоловіка народилась третя дитина. 

Відео дня

— Судовий розгляд тривав досить довго, майже два роки, засідання щораз переносили з різних причин, — каже Вікторія Орловська. — І цей вирок — «беспредєл» якийсь. Тому однозначно радила би подавати апеляцію. Якщо було мало тієї підстави, що, принаймні на момент початку розслідування справи і розгляду її у суді гепатит був підставою для відстрочки, то поки слухали справу, у Володимира народилась третя дитина.  

За матеріалами справи у Судовому реєстрі, чоловік ще доглядає за особою похилого віку. 

«20 хвилин» просили адвокатку зв’язати нас із екс-клієнтом, вона мала передати контакти журналістки вже засудженому чоловікові. Але він з «20 хвилин» наразі не зв’язався. Якщо ми вислухаємо позицію засудженого, опублікуємо її. 

Володимир сам з Київщини, на Тернопіллі опинився у перші дні повномасштабного вторгнення. Тут отримав повістку. 

— Військовозобов’язаний обвинувачений у зв’язку із тимчасовим переміщенням з міста Києва до Тернополя, 29 березня 2022 року прибув до ТЦК у зв`язку з оголошенням загальної мобілізації на підставі указу Президента України № 69-2022 від 24.02.2022 та призову на військову службу у Збройні Сили України, — йдеться у матеріалах справи, про що дізнаємось із Судового реєстру. 

Того ж дня він пройшов медогляд військово-лікарською комісією, і його визнали здоровим та придатним до військової служби. Та вручили повістку, за якою мав з’явитись до ТЦК 31 березня 2022 р. Чоловік за повісткою в зазначену дату не прибув та не повідомив працівників ТЦК про місце свого перебування.

 

Вину не визнав

— Вказаними діями, обвинувачений вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ст. 336 КК України, тобто ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, — дізнаємось із матеріалів справи. 

Допитаний під час судового розгляду обвинувачений провини не визнав. Та розповів, що 11 березня 2022 року приїхав до с. Красівка, що на Тернопільщині і пішов до РТЦК ставати на облік. 14 березня йому вручили бланк про проходження військово-лікарської комісії, яку він пройшов та отримав повістку.  Чоловік, запевняв, повідомив, що хворіє на гепатит, після чого його скерували до лікарні. 28 березня його виписали — і того ж дня він з’явився до ТЦК. Невдовзі отримав повістку на 6 квітня, але цього дня він вже поїхав додому, і пішов до столичного ТЦК 11 квітня.

У суді свідчив лікар, який проводив обстеження. Медик зазначив, що у пацієнта виявили не лише гепатит, а ще чимало недуг. 

Володимир надав свідчення, що погано почувався, хвороба знижує імунітет, через що, буває, втрачає свідомість. Тому з висновками ВЛК він не погоджується. Не може займатись фізичною активністю, оскільки швидко втомлюється. На повістку про виклик у збірний пункт не прибув у зв'язку із поганим самопочуттям, а також тому, що на той час перебував у м. Київ, куди повернувся із сім`єю. На підтвердження діагнозу надіслав довідки. 

 

Не оформив належним чином

— Обвинуваченим не завершено оформлення та належним чином не отримано рішення про відстрочку від проходження військової служби у зв`язку з мобілізацією, — йдеться у матеріалах справи. — Вказане ще раз свідчить про умисність його дій та необхідність явки за мобілізаційним розпорядженням 31.03.2022, у вказаний час, будучи за рішенням ВЛК визнаним придатним до військової служби.

Законодавством встановлені причини, за якими можна не з’явитись за повісткою до ТЦК, але, як зазначають у суді, сторона захисту не надала такі документи. 

— Визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.336 КК України, та призначити йому за даним кримінальним правопорушенням покарання у виді позбавлення волі на строк три роки, — таким був вирок Тернопільського міськрайсуду. — Строк відбування покарання рахувати з моменту звернення вироку до виконання.

Вирок може бути оскаржений до Тернопільського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

 

Довідка

Вирок у Судовому реєстрі — https://reyestr.court.gov.ua/Review/119755893 

 

Юридична довідка

Кримінальний кодекс України

Стаття 336. Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період

Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період — карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Хэнкус

    З одної окупації переїхав в іншу, бідний чоловік (
  • Макс

    Утилізувати таких "суддів", вслід за тцк!
  • Микола

    Ухилянт - ату його 🤦‍♂️

keyboard_arrow_up