«Дитина на кладовищі, а лікарі далі працюють»: родина 1-річного Єремія просить з'ясувати причину смерті сина

«Дитина на кладовищі, а лікарі далі працюють»: родина 1-річного Єремія просить з'ясувати причину смерті сина
 • Минув майже місяць з того дня, коли лікування зубів уві сні для малого Єремія обернулося смертю.
 • Батьки звинувачують медиків, натомість лікарі наполягають — варто дочекатися завершення експертиз.

Процедуру жителю села Трибухівці Єремію проводили у Тернопільській обласній лікарні. На той момент хлопчику був 1 рік та 10 місяців. До лікарні він разом з мамою Русланою приїхали вранці 13 листопада. 

Зі слів мами хлопчика, лікувати зуби сину приїхала не за власної ініціативи, а за рекомендаціями педіатра та стоматолога. Саме обласну дитячу лікарню обрали через рекомендації знайомих. 

Мамо, а де Єремійчик?

Пані Руслана розповідає, що 13 листопада сину мали полікувати 17 зубів. Враховуючи те, що роботи чимало, вирішили провести процедуру уві сні. 

Відео дня

— Нам стоматолог порадив не затягувати з лікуванням, адже карієс швидко розповсюджується на зубчики, може вразити десну, а це небезпечно для дитини. Ми тривалий час переносили цю процедуру лікування через те, то малий прихворів, то в чоловіка були проблеми зі здоров’ям, — згадує мама. — Восени помітила, що карієс розповсюдився із двох на 17 зубів сина. Я побоялася робити процедуру в приватній клініці, тоді мені знайома порадила стоматолога у Тернопільській обласній дитячій клінічній лікарні. Звернулася до нього, розповіла ситуацію і запитала, чи може нам допомогти. Він погодився і наголосив, що обов’язково треба здати аналізи і тільки з результатами приходити на процедуру.

Як мама, так і керівництво лікарні стверджують, напередодні проведення стоматологічної послуги здали всі необхідні аналізи, за результатами яких він був здоровий. 

— Ми у місцевій лікарні зробили ехокардіографію серця, загальний аналіз крові, на цукор та загальний аналіз сечі. Зідзвонилася з лікарем, повідомила про аналізи, тоді нам призначили нову дату лікування зубів. Результати аналізів надсилала лікарю, і він сказав, що зі здоров’ям у сина все нормально, тож ми можемо 13 листопада зробити процедуру під наркозом, – каже пані Руслана.

Під час введення анестезії та лікування зубів хлопчик сам на сам перебував з лікарями. Зі слів мами Єремія, в операційну її не пустили ні з початку, ні коли дитині кілька разів ставало погано. 

— Я чула як пищав апарат, бачила, що лікарі щось заносять до кабінету. Але на всі мої запитання та прохання лише відповідали, що все добре. Ніхто мого сина одразу не повіз в реанімацію. Я не знаю, що вони там робили в операційній, але перевели його в реанімацію після двох годин з моменту пищання апарату. Ще лікарі стверджують, що після того, як сину стало погано, вони не продовжували лікувати йому зуби. Але ж я чула, як працювало обладнання. То виходить мене знову обманюють? — каже крізь сльози мама Руслана. — Ще пообідді вони казали, що з сином все добре, а вже близько 20 повідомили про його смерть. Вони відкрито нас з чоловіком говорили, що вже не знали, від чого його рятувати, як йому допомогти…. 

Пані Руслана зізнається, з кожним днем все важче усвідомлювати, що похід до лікарні став причиною смерті її однорічного сина. До того ж старший братик постійно цікавиться, де подівся і коли повернеться маленький Єремій. 

— От він підходить і питає, де дівся Єремійчик? Коли він повернеться і чому його так довго немає. Я не можу стримати сльози, не можу повірити, що відтепер поговорити з маленьким Єремієм можу лише біля його могили на кладовищі. Це великий біль. Я не знаю, як працюють лікарі, як проводять експертизи, але щодня прокидаюся і розумію, що нічого з цього не поверне мого сина до життя. Той похід до стоматолога обернувся для нашої родини великою трагедією. І як пояснити сину, що його братик більше не повернеться, я поки також не можу, – зізнається пані Руслана. 

Приховують імена причетних?

Зі слів мами померлого нам вдалося дізнатися, що 13 листопада під час надання стоматологічних послуг з малим Єремієм в операційній перебував стоматолог та анестезіолог. Пані Руслана наполягає, що незнання ваги Єремія могло стати причиною неправильного розрахунку препаратів для анестезії, а отже, і смерті сина. Багато питань у мами до анестезіолога, адже саме вона вводила дитині наркоз, а згодом і мала б спостерігати за станом хлопчика під час стоматологічної послуги. 

Журналісти «20 хвилин» неодноразово намагалися поспілкуватися з керівництвом Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні та медиками, аби дізнатися позицію всіх, хто був присутній на операції. Однак у закладі відповідають загальними фразами: «Слідство триває, зробили все можливе». Ні керівництво, ні стоматолог, ні завідувач анестезіологічного дитячого відділення не називають дані лікарки, яка вводила Єремія у сон. 

Від власних джерел та мами померлого хлопчика «20 хвилин» дізналися, що процедуру робив стоматолог з восьмирічним досвідом.

Лікар не заперечував той факт, що саме він надавав  медичні послуги однорічному хлопчику. Під час розмови ми запитали, через що ж дитині стало погано та чому, як каже мама, дитину одразу не відвезли до реанімації? 

— Інформація про те, що ми одразу не відвезли дитину до реанімації, не відповідає дійсності. Це все, що наразі можу вам сказати, адже триває слідство, — сказав стоматолог.

Смерть однорічного хлопчика у лікарні викликала неабияких резонанс серед місцевих жителів. Читачі «20 хвилин» надсилають у приватні повідомлення особисту інформацію про лікарку-анестезіолога, яка вводила Єремія в сон. Наразі ми перевіряємо надану нам інформацію. Як тільки знайдемо підтвердження – повідомимо на сайті. 

Ми готові оприлюднити її позицію, якщо вона звернеться в редакцію. 

Розслідування триває 

Під час спілкування з журналістами мама померлого Єремія неодноразово наголошує, що правоохоронці допитують лікарів вибірково. Вона не розуміє, чому жодного разу не виклали до відділку анестезіолога, яка забирала хлопчика для введення наркозу. 

— Мене дивує той факт, що скрізь пишуть виключно про стоматолога. Так, 13 листопада я приводила сина на стоматологічну процедуру. Але ж робили її уві сні, молода лікарка-анестезіолог приходила кілька разів до нас у палату. Вона особисто мені сказала, що вага дитини для анестезії не є важливою. Я про це постійно наголошую працівникам поліції. Проте лише отримую відповіді, що це формальність. Чому її не можуть допитати? Невже закон діє не для всіх? Нехай розкаже, який препарат вводили моїй дитині, яке дозування. Бо це також важливо, – наполягає пані Руслана.

Аби дізнатися, чи допитали вже лікарку-анестезіолога, журналісти «20 хвилин» звернулися до управління Національної поліції в Тернопільській області. Чіткої відповіді на запитання нам не надали, натомість повідомили, що лікарка має право відмовитися від свідчень. 

— Поки немає результатів експертиз та комісії, нікому не оголошують підозру. А отже, лікарі можуть відмовитися від свідчень. Відповідно до статті 63 Конституції України, особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом. Тобто, навіть якщо лікарі відмовилися щось розповідати, то зараз вони нічого не порушують, – розповіли у пресслужбі Нацполіції. – Кого саме допитували і хто відмовився від свідчень – таку інформацію розголошувати не можемо. Триває досудове розслідування.

Нагадаємо, факт смерті дитини у стоматологічному кріслі слідчі внесли в єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини другої статті 140 Кримінального кодексу України (неналежне виконання професійних обов'язків медичним працівником). Процесуальне керівництво здійснює Тернопільська окружна прокуратура. Досудове розслідування здійснюють слідчі Тернопільського районного управління поліції ГУНП в Тернопільській області.

– Наразі ми маємо лише попередню причину смерті дитини – гостра серцево-легенева недостатність. Ми ще очікуємо на результати судово-медичної експертизи. Вона має дати відповідь на ключове для нас запитання – що стало причиною смерті цього хлопчика. Також експерти мають зробити висновок, чи належно медичні працівники виконували свої обов’язки. Нам важливо знати, чи були порушення під час надання медичної послуги, чи є лікарі у причинному зв’язку з цими жахливими наслідками. Після отримання всіх висновків ми зможемо рухатися далі, — під час брифінгу заявив керівник Тернопільської обласної прокуратури Андрій Миколайчук. 

Чи відреагувало керівництво

Факт смерті хлопчика у лікарні розслідують не лише правоохоронці, а й експертна медична комісія від департаменту охорони здоров’я. Зі слів директорки Ольги Ярмоленко, фахівці вже виїжджали до лікарні, проте їм вдалося отримати не всю інформацію.

— Про те, що 13 листопада о 19.50 в Тернопільській обласній дитячій клінічній лікарні померла дитина, нам повідомили на другу добу, тобто 14 листопада. Представники медичної комісії виїхали на місце, де хлопчику проводили лікування зубів під внутрішньовенним наркозом. Отримати необхідну медичну документацію нам не вдалося, адже напередодні її вилучили правоохоронці, – каже пані Ольга. – Комісія поспілкувалася із залученими до процесу особами та взяла пояснення. Препарат, яким дитину вводили в сон, відправили на експертизу. Після цього прийняли рішення винести питання щодо дитячої смерті в лікувальному закладі на розгляд контрольної експертної комісії, до якої входять спеціалісти департаменту охорони здоров’я. Саме вони мають звернутися до поліції за медичною документацією та проаналізувати всі вказані дані. 

Мама покійного Єремія каже, майже не вірить, що правоохоронцям вдасться знайти винних у смерті сина. Жінка схиляється до того, що справу затягнуть на роки, а лікарі й надалі працюватимуть в медзакладі. 

— Мій син не був хворим, він був нормальною, здоровою дитиною. Якщо хтось з медиків винен у його смерті, то чому вони мають просто ходити на роботу, продовжувати лікувати? А я ходжу на кладовище, до могили маленького Єремійки. Як на мене, то на час слідства їх мають відсторонити від роботи. Можливо, це вберегло б інших батьків та дітей від такої трагедії, – розповідає пані Руслана. — Ми з чоловіком вже консультувалися з адвокатами.

Журналісти «20 хвилин» продовжують стежити за розвитком подій у даній ситуації. Детальніше читайте на нашому сайті та у соціальних мережах. 

Читайте також:

Родина 1-річного Єремія звинувачує медиків обласної лікарні у смерті сина

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
 • Неля Хома

  ще ніодного тупорилого дохтора  непосадили так і твт буде для тих аатів головне гроші а не людське життя0
 • Olga Sarancha

  От як після такого водити своїх дітей до лікарів? Тільки й читаєш: там скалічили,там померло і т.д. Жах що коїться!
 • Joshusa Lindberg

  Можливо, не зовсім в тему, але також щодо дитячої медицини. Як пояснити той факт, що лікарі дитячої поліклініки на Федьковича регулярно направляють дітей (в т.ч. абсолютно здорових) на обстеження в платний центр "Полімед", де самі ж (!) працюють? Бажаючі можуть перевірити прізвища на сайтах відповідних закладів.

  Polina Daіneha reply Joshusa Lindberg

  Доброго дня! То запитайте в них, чому вони так роблять
 • Наталя Гупало

  Лікарі мають клятву Гіпократа НЕ НАШКОДИТИ. Але за гроші люди втрачають совість зовсім. Вони виписують препарати хоча навіть таблетка може вбити людину. Але в нас і лікарі за гроші. Рідко що самі поступпють  і вчаться самі.

keyboard_arrow_up