Дружили змалку: один в могилі, інший піде в тюрму. Подробиці трагедії на Тернопільщині

Дружили змалку: один в могилі, інший піде в тюрму. Подробиці трагедії на Тернопільщині

Петро Ч. так і не визнав, що відібрав життя товариша. Запевняв, що звечора розійшлись, а коли зранку прийшов поцікавитись, як той почувається, то виявив бездиханне тіло. І в суді припускав, що той упав, вдарився головою і помер. Чому суд не повірив Петрові — дізнавались «20 хвилин»

«Шкода обох, один в могилі, інший за його вбивство надовго піде в тюрму, — каже Микола Бордун, староста села Соснів, де народились і проживали друзі. — Вони дружили змалку, товаришували, спілкувались. Біда…  

Трагедія сталась 22 листопада 2022 року у селі колишнього Теребовлянського району, а нині Золотниківської громади. 53-річний Петро Ч. прийшов в гості до товариша грати в шашки. Чоловіки, які дружили змалку, щось не поділили, посварились і один вхопив палицю… Днями суд проголосив йому вирок і надовго відправив за грати. Хоча навіть у суді Петро запевняв: Василя не вбивав!

Провину так і не визнав

Петрові, якого засудили, 53 роки, він народився у с. Соснів, батьки давно відійшли у вічність, розповів про чоловіка староста села. Сестри теж не стало, хіба часом спілкувався зі шваґром. У чоловіка з рідних людей фактично й залишилась двоюрідна сестра, яка проживає в сусідньому селі. А ще товариш Василь, за смерть якого суд відправив чоловіка за грати.

Відео дня

Василь Т. був старшим за товариша. Особисте життя не склалось, але в нього були діти, поділився староста. Якийсь час працював водієм на птахофабриці у сусідньому селі, а потім звільнився і роботи вже не мав.

— Випивали, а що мають робити, без роботи обоє, — каже Микола Бордун. — Були і товаришами добрими змалку — ніхто в селі не вірив, що таке сталось. Що саме там відбувалось того вечора — теж деталей ніхто не знає. Нібито прийшов зранку Петро до Василя, а той вже не рухається. Настрашився, побіг по сусідам, бо не міг зрозуміти, чи живий. Поховали Василя у селі. А Петро в тюрму…

27 листопада 2023 року Теребовлянський районний суд відправив на сім роки за грати Петра Ч. Хоча чоловік запевняв: товариша не вбивав. Мовляв, той певно сам упав та вдарився головою. Проте судмедексперти встановили: травми, отримані чоловіком, не могли утворитись від падіння з висоти власного зросту. А смерть настала саме від черепно-мозкової травми. Петра звинуватили за ч.2 ст. 121 КК України, — умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого.

У суді Петро розповів, що з Василем вони були друзями, часто грали разом в шашки, перебували в добрих дружніх стосунках. 22 листопада вдень зустрілись біля магазину, Василь поділився, що йде по гроші за пай. Пізніше того ж дня чоловік прийшов до Петра та запросив товариша піти до нього додому пограти в шашки. Під гру випивали. Коли виходили з малої кімнати, нібито Василь шарпнув товариша — мав таку звичку. Петро нібито пригрозив, що візьме палицю, як ще таке повториться. І попросив товариша лягати спати, бо, мовляв, той п’яний. Як Василь ліг у кімнаті, вийшов за двері та причинив ворота і пішов до себе додому.

Побачили травми медики

— Надаючи покази суду обвинувачений спочатку зазначив, що зовсім не бив палицею товариша, а потім сказав, що злегка вдарив його по ногах, а пізніше, надаючи відповідь з приводу розбіжностей в його показах із відомостями, наданими ним під час проведення слідчого експерименту за його участі, зазначив, що коли взяв палицю може і зачепив нею Василя, — йдеться в матеріалах справи.

Наступного ранку, пригадав Петро у суді, він прийшов до Василя, аби перевірити, як той почувається, бо напередодні, згадував, той чимало випив. І побачив побитого Василя, на обличчі якого була підсохла кров. Біля нього і  по кімнаті теж чимало слідів крові. Покликав товариша, той не відзивався. Петро, налякавшись, побіг до сусідів, які викликали місцевих медиків. А ті, прибувши за викликом, лише констатували смерть.

Тіло доправили до моргу лікарні, і вже там патологоанатом виявив рану на голові чоловіка, про що повідомив поліцію.

Сестра убитого у суді розповіла, що напередодні розмовляла з братом телефоном. Він був веселим, сказав, що до нього дзвонив син з Канади, також, що отримав гроші на пай, повідомив що має намір їхати в Тернопіль до своєї дочки, щоб купити їй взуття. Поділився, що приніс дрова щоб розпалити в кухні. Та запевняв, що вже два тижні не вживає алкоголь. Про смерть Василя сестра дізналась від братової.

Свідчили у суді й односельці: хто згадував, що бачив кров у будинку та в кімнаті, де лежав Василь. А хто бачив палицю з бурими плямами, схожими на кров. Але тоді люди й припустити не могли, що смерть Василя насильницькою і причетний до цього його товариш-односелець. 

А от фельдшер, яка приїхала на виклик до пацієнта, в якого погано із серцем, повідомила, що коли прийшла в будинок, тіло Василя вже навіть встигли помити, одягнути та покласти на кухні. А в зайшла у кімнату та побачила, що всюди була кров: на стіні, ліжку, столі, підлозі. Після цього фельдшер зателефонувала в поліцію, коли побачила садна на тілі…

Сім років тюрми, — суд

Ухвалою слідчого судді Теребовлянського районного суду 26 листопада 2022 року підозрюваному обрали міру запобіжного заходу у виді тримання під вартою. Вже у квітні 2023 року його відпустили під цілодобовий домашній арешт. Час перебування під вартою, а це майже п’ять місяців, йому зарахують до відбутого терміну покарання.

— Визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України, та призначити йому покарання у виді позбавлення волі на строк сім років, — таким був вирок суду. — Строк відбуття покарання рахувати від 27 листопада 2023 року.

Чоловіка взяли під варту у залі суду, змінивши домашній арешт на реальний.

На вирок може бути подано апеляцію до Тернопільського апеляційного суду протягом 30 днів з моменту його проголошення.

 

Юридична довідка

Кримінальний кодекс України

Стаття 121. Умисне тяжке тілесне ушкодження

Ч. 2. Умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, або вчинене групою осіб, а також з метою залякування потерпілого або інших осіб, чи з мотивів расової, національної або релігійної нетерпимості, або вчинене на замовлення, або таке, що спричинило смерть потерпілого, — карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років.

 

Довідка

Вирок у Судовому реєстрі — https://reyestr.court.gov.ua/Review/115202702

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up