Позичав в друзів ноутбуки і здавав їх в ломбард, аби розрахуватись за борги: що сказав суд?

Позичав в друзів ноутбуки і здавав їх в ломбард, аби розрахуватись за борги: що сказав суд?
  • У біографії 20-річного колишнього студента медуніверситету Євгена вже дві судимості. І, якщо суд у Вінниці повірив хлопцеві, що той пройшов реабілітацію від ігрової залежності, та засудив його умовно, вирок суду у Тернополі був суворішим.
  • Схема в обох містах була однаковою: у знайомих та сусідів по гуртожиткам хлопець нібито позичав техніку, а потім ніс її в ломбард. У Вінниці видурив шість ноутбуків, в Тернополі, коли була непогашеною попередня судимість, ще чотири. Що сказав суд?

Десять ноутбуків нібито ненадовго брав в користування — частину у гуртожитку Вінницького медичного університету, а згодом і в Тернополі, та ніс їх до ломбарду. Все, аби були гроші на наступну ставку в онлайн-грі.

Шість ноутбуків виманив у друзів у Вінниці

Перші випадки поліцейські зафіксували у 2021-му, коли уродженець Козятинського району Євген був студентом-другокурсником медуніверситету у Вінниці. За кар’єру медика довелось забути, і в січні 2023-го, маючи судимість і умовний термін покарання за шахрайство, хлопець повторив все спочатку, але вже в двох гуртожитках Тернопільського медичного ВУЗу. Тоді здобиччю ігромана стали шість ноутбуків, тепер ще чотири. 14 листопада 2023 року Тернопільський міськрайсуд проголосив вирок любителю ставок в онлайн-іграх.

У свої 20 років хлопець має вже дві судимості. 18 травня 2022 року суд у Вінниці повірив хлопцеві, який розповів, як щойно йому виповнилось 18 років, почав робити ставки, на що постійно були потрібні гроші. Борги накопичувались, а батькам про це хлопець говорити побоявся. Тому, аби вирішити свої фінансові проблеми, просив ноутбуки у своїх знайомих по університету, а також спортивних секцій, але техніку повертати не збирався.

Відео дня

У суді хлопчина каявся та запевняв, що добровільно все відшкодував товаришам. Крім того, зазначив, що він пройшов реабілітацію від гральної залежності. І просив суворо його не карати. Суд почув — і врешті хлопець отримав рік умовно.

Ще чотири видурив у Тернополі

А вже в січні 2023-го промишляв у гуртожитках Тернопільського медуніверситету —  на вулицях Торговиця і Клінічній. Видурив по два у кожному гуртожитку — в різний час і в різних знайомих. Що саме хлопець там робив, «20 хвилин» дізнатись не вдалось, проте студентом ВУЗу Євген не був.

16 січня у гуртожитку на вул. Клінічній Євген попросив ноутбук Acer, який відніс в ломбард. Сума збитків — 8 301,67 гривень. Не минуло й 10 днів, як «позичив» в іншого знайомого Lenovo та обіцяв повернути наступного ранку. Техніку знову відніс в ломбард. Сума збитків — 12 030,00 гривень. 28 січня у ломбард вирушив ще й ноутбук знайомої Asus за 33 433,33 гривень. А через два дні ще й Acer, за який власник при купівлі заплатив 29 900,00 гривень.

У судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав повністю. Пояснив, що проживав у гуртожитку і в нього було скрутне матеріальне становище через ігрову залежність. У вчиненому розкаявся та просив його суворо не карати.

Самі шукали техніку в ломбардах

Ошукані колеги до Євгена поставились по-різному. Хто просив покарати його суворо, хто наполягав, що претензій не має, а хтось поклався у питанні призначення покарання на думку суду. Причому дехто з них поділився, як самостійно шукали і знаходили свою техніку у ломбардах та викупляли її. Хтось за це навіть отримував від Євгена частину коштів.

— Визнати винуватим у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 190 КК України і призначити йому покарання за цією статтею у виді двох років обмеження волі, — таким був вирок Тернопільського міськрайсуду. — На підставі ч.1 ст.71 КК України, за сукупністю вироків, до призначеного покарання приєднати частину не відбутого покарання за вироком Вінницького міського суду від 18 травня 2022 року у виді одного місяця обмеження волі та призначити остаточне покарання у виді двох років одного місяця обмеження волі.

З нього також стягнуть матеріальну та моральну шкоду, про яку в цивільних позовах вказали потерпілі.

Вирок може бути оскаржений до Тернопільського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня його проголошення.

 

Юридична довідка

Стаття 190. Шахрайство

Ч. 2. Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, — карається штрафом від трьох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

 

Довідка

Вирок Вінницького суду в судовому реєстрі https://reyestr.court.gov.ua/Review/104350457

Вирок Тернопільського суду в судовому реєстрі https://reyestr.court.gov.ua/Review/114941356

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • anya

    Надзвичайно підступно з боку Євгена. Він заслуговує на значно більше покарання.

    В 20 років займатись грошовими маніпуляціями та ошукувати своїх друзів і знайомих - це рекордний рівень невігластва.

keyboard_arrow_up