Оперативники Тернополя розшукали викрадене авто і встановили особу підозрюваного.
Чоловік заявив, що залишив автомобіль на території стоянки, а коли вранці прийшов по легківку, її там уже не було, повідомляє відділ комунікації поліції Тернопільської області.
В ході проведення оперативно-розшукових заходів працівники кримінальної поліції та управління карного розшуку встановили, що до зникнення автомобіля причетний раніше судимий за угони житель Тернополя, 1987 року народження.
Підозрюваний прийшов разом з товаришами до сторожа стоянки. Чоловіки розпивали спиртні напої. Коли охоронець заснув, зловмисник вирішив додому поїхати на чужому авто. Спочатку спробував завести "Таврію", але не зміг. Тому виламав замок ВАЗу, завів його та поїхав.
Оперативники знайшли автомобіль в одному з гаражних кооперативів обласного центру. Викрадач сховав транспорт у власному гаражі і планував в подальшому розібрати його на запчастини.
ВАЗ вилучили та повернули власнику. У ході перевірки стало відомо, що підозрюваний причетний ще до викрадення автомобіля Audi у 2019 році. Кримінальне провадження по даному злочину уже в суді.
За викрадення ВАЗу тернополянину інкримінують статтю 289 ККУ - Незаконне заволодіння транспортним засобом. Триває слідство.
Стаття 289. Незаконне заволодіння транспортним засобом
1. Незаконне заволодіння транспортним засобом - карається штрафом від однієї тисячі до однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з насильством, що не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинені з проникненням у приміщення чи інше сховище, або якщо вони завдали значної матеріальної шкоди, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою або поєднані з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо вони завдали великої матеріальної шкоди, - караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.
4. Звільняється від кримінальної відповідальності судом особа, яка вперше вчинила дії, передбачені цією статтею (за винятком випадків незаконного заволодіння транспортним засобом із застосуванням насильства до потерпілого чи погрозою застосування такого насильства), але добровільно заявила про це правоохоронним органам, повернула транспортний засіб власнику і повністю відшкодувала завдані збитки.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер