Насильство у спецшколі: було чи ні? Версії поліції та ОВА розійшлися

Насильство у спецшколі: було чи ні? Версії поліції та ОВА розійшлися
Фото громадської діячки та адвокатки Inna Miroshnychenko

На сайті ОВА заявили, що, згідно з попереднім звітом, фактів насильства у закладі не виявили. У поліції це заперечують і повідомили «20 хвилин», що зробили, відколи порушили кримінальні провадження за насильство у спецшколі Нового села.

Нарада з приводу ситуації у спецшколі на Тернопільщини, де працівники Офісу Уповноваженого з прав людини виявили факти порушення прав дитини, відбулася 18 листопада в ОВА. У спецзакладі, нагадаємо, представники Обмудсмена виявили численні порушення прав дитини, факти насильства, зокрема фізичного, психологічного та сексуального, якого зазнавали діти.

 

Насильства не виявили?

«20 хвилин», нагадаємо, вже писали, що вихованців били, обзивали, погрожували психлікарнею і не навчали. Керівництво спецшколи на Тернопільщині знало про випадки сексуального насильства між вихованцями і не реагувало, хоча йдеться про малолітніх дітей, зазначили представники моніторингової місії Офісу уповноваженого з прав людини.

Відео дня

Ставили на коліна, били, обзивали «скотами», «інвалідами» та «неповносправними». У спецшколі «лікували» дітей психотропними препаратами без медпризначення, більше того — вони були у вільному доступі вихованців. На дітей чинили тиск і залякували, а освітній процес фактично відбувається на папері — в Офісі уповноваженого з прав людини при Верховній Раді оприлюднили деякі подробиці результату моніторингової місії до Новосільської спеціальної школи Тернопільської облради.  

Детальніше читайте: 

Били, обзивали, погрожували психлікарнею і не навчали: що виявили у спецшколі на Тернопільщині

 

— Згідно з даними, отриманими в результаті моніторингового візиту представників омбудсмена, у Новосільській школі ймовірно були порушення прав дітей, — повідомили на сайті ОВА інформацію за результатами наради під головуванням очільника ОВА В’ячеслава Негоди з приводу насильства дітей у спецшколі. — 15 листопада відбулося виїзне засідання комісії з проведення службового розслідування до Новосільської спеціальної школи. Згідно з попереднім звітом, фактів насильства у закладі не виявлено. 

Водночас керівництво ОВА ініціювало проведення інституційного аудиту школи, аби детально оцінити матеріально-технічний стан, методики навчання та умови утримання дітей. 

«З ініціативи департаменту освіти і науки та департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОВА було проведено два медичні огляди учнів закладу, — йдеться у повідомленні на сайті ОВА. — Проблем із фінансуванням школи не виявлено, проте для остаточних висновків очікують результати аудиту». 

Фото зі сторінки Інни Мірошніченко

Начальник Тернопільської ОВА В’ячеслав Негода дав доручення правоохоронним органам якнайшвидше надати висновки перевірок та аудиту, які стануть основою для ухвалення подальших рішень. Водночас він рекомендував Тернопільській обласній раді, яка відповідно до законодавства є власником закладу, провести службове розслідування. У разі підтвердження фактів зазначених порушень — розглянути питання про доцільність перебування на займаній посаді керівниці школи.

 

Що з’ясовувала комісія 

І на сайті облради повідомили про результати виїзного засідання комісії з проведення службового розслідування за фактом виявлених порушень прав дітей-вихованців Новосільської спеціальної школи Тернопільської обласної ради. 

— Члени комісії оглянули приміщення та територію спеціальної школи, щоб оцінити умови, в яких навчаються та проживають діти, ознайомилися з установчими документами закладу, особовими справами вихованців, вивчили документацію, що стосується навчально-виховного процесу і надання медичних послуг, — йдеться у повідомленні на сайті облради. — Заслухали пояснення керівництва закладу стосовно фактів, наведених під час попереднього засідання комісії Представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Тернопільській області.

Фото зі сторінки Інни Мірошніченко

Комісія ознайомилася з інформаційною довідкою департаменту освіти і науки ТОВА, якому у галузевому відношенні підпорядковується заклад, щодо організації освітнього процесу в Новосільській спеціальній школі. Про проведення повного медичного огляду дітей-вихованців закладу повідомила представниця департаменту охорони здоров’я ТОВА, повідомили в облраді.

— За результатами роботи виїзного засідання комісії керівництву Тернопільської обласної ради рекомендовано звернутися до Управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області про невідкладне проведення інституційного аудиту Новосільської спеціальної школи з залученням фахівців, — повідомили в облраді. — Така перевірка допоможе об’єктивніше оцінити освітні та управлінські процеси в закладі та одержати рекомендації щодо їх удосконалення.

 

Що кажуть у поліції і представник Омбудсмена

У поліції підтвердили, що розслідування чотирьох кримінальних проваджень щодо спецшколи тривають. У справі призначили експертизи, і поліцейські продовжують проводити слідчі дії. 

— Слідство у цих справах триває, ми закликаємо не спекулювати на цій темі і не поширювати неправдиву інфу, — повідомили у відділі комунікації головного управління Нацполіції в області.  

За інформацією поліції Тернопільщини, нагадаємо, за цими фактами ювенальні прокурори Тернопільської обласної прокуратури розпочали кримінальні провадження за ст. 137, ст. 151, ст. 153, ст. 364 КК України. Йдеться про неналежне виконання своїх професійних обов’язків щодо охорони життя та здоров’я неповнолітніх, незаконне поміщення здорової людини у психіатричний заклад, сексуальне насильство, зловживання службовим становищем. 

Представник омбудсмена в Тернопільській області Олександр Криницький повідомив «20 хвилин», що також був у спецшколі разом з комісією. Але до її складу не входить, перебував там як спостерігач за процесом. Побував він і на нараді, за результатами якої на сайті ОВА повідомили, що фактів насильства не виявили. Ці деталі представник Омбудсмена не коментує, але підтвердив, що поліції надали фото- відео- та інші докази у справі. 

— У спец закладі зафіксували порушення прав людини й одним зі способів реагування є винесення подання, — каже Олександр Криницький. — Це подання винесли і адресували до ОВА. В місячний термін вони мають відреагувати. І це має бути не повідомлення у соцмережах, а офіційний документ за підписом керівника військової адміністрації. Поки що такого документу ми не маємо. Тому поки спостерігаємо за розвитком подій. 

В Офісі Омбудсмена, каже пан Криницький, не мають результатів чи висновків поліції. Їм відомо, що у рамках кримінального провадження проводять слідчі дії. Проте втручатися у роботу правоохоронців не можуть через таємницю слідства. Це компетенція правоохоронних органів, і в Офісі Омбудсмена чекатимуть на результати розслідування.  

Водночас громадська діячка та адвокатка Inna Miroshnychenko, яка раніше публікувала фото та повідомляла про порушення у спецшколі на Тернопільщині, повідомила, що «… школа збирає людей на мітинг у Тернополі». Про це адвокатка написала на власній сторінці в Інстаграм. Підтвердження інформації про мітинги «20 хвилин» поки не знайшли. Ми написали адвокатці у дірект, відповіді поки немає. 

Також Інна Мірошниченко повідомила, що даний заклад колись отримав безкоштовно від держави 19 га землі сільськогосподарського призначення. Вона звільнена від оподаткування. 

 

 

 

20 хвилин й надалі стежитимуть за змінами у справі спецшколи та повідомлятимуть про все читачів. 









 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Читач45

    Негода, як посадова особа, всупереч всім доказам, кришує злочинців та гвалтівників дітей. Ця ж особа заявила, що московський патріархат не злочинці, і з ними не потрібно боротися. Брехливий комуняка. На мою думку, місце цього андроновича в камері, як співучасника злочину, та державній зраді.

    Lena Incognito reply Читач45

    Власне,так воно i э,але для чого його знову обирали? Як то кажуть,хрiн не солодший за редьку.
  • Lena Incognito

    Звичайно,справу замняли й закурили,хто дурний,буде себе пigставляти,бigнi giточки,що iм приходиться переживать,одному Богу вiдомо....як би там не було,закону сiяння й жатви нixmo не bigмiняв!!!!

keyboard_arrow_up