Обзивав поліцейських, «мінував» прокуратуру і психлікарню. Але відбувся умовним терміном

Екстрені служби виїжджали на місця, вказані «мінером», щонайменше п’ять разів. Перевіряли, але виявляли, що виклики були хибними. Але кожен виїзд коштував бюджету від 20 тисяч гривень. Хто платитиме?
Вирок «мінеру», який у листопаді минулого року щонайменше п’ять разів зривав з місця екстрені служби, повідомивши про закладену вибухівку у психіатричній лікарні та навіть прокуратурі, проголосив 28 лютого Тернопільський міськрайонний суд.
Надзвонив на 100 тис. грн
Тернополянин, який, за версією слідства, тероризував повідомленнями про підготовку вибуху і що може загинути багато людей, відбувся в суді умовним терміном. Хоча санкція статті передбачає від чотирьох до восьми років тюрми. Врятувала від в’язниці його угода про визнання винуватості, укладена з прокуратурою.
6 листопада 2024 року чоловік набрав 102 та повідомив, що у приміщенні обласної психоневрологічної лікарні закладені вибухові пристрої. На місце виїхали всі дотичні служби, обшукали все, але вибухівки не виявили.
Вже 27 листопада тернополянин зривав з місця служби чотири рази у різний час. Причому «мінував» як лікарню, так і прокуратуру. На місце знову виїжджали служби, шукали, обстежували, — вибухівки не було.
Чотири десятки адмінпокарань
Також чоловіка неодноразово притягали до адмінвідповідальності за хуліганство. Він тероризував диспетчерів лінії 102 — дзвонив і, як йдеться у матеріалах справи у Судовому реєстрі, «висловлювався на їхню адресу нецензурними словами». Причому це відбувалося систематично.
Але провадження в цій адміністративній справі закрили, у зв’язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КУпАП. До цього чоловік просто не з’являвся до суду.
Адмінправопорушень у біографії чоловіка , як порахували журналісти, — чотири десятки. І це лише в період 2020-2024 років.
Як з’ясували «20 хвилин», тернополянин був пацієнтом психіатричної лікарні. Тому, ймовірно, «мінував» цю установу найчастіше. Причому до лікарні його доправляли на примусове лікування. Нам відомі дані чоловіка, але саме з тієї причини ми їх не називатимемо.
До суду, де розглядали вже кримінальну справу, прокуратура подала угоду на визнання винуватості. Чому просили для обвинуваченого умовного терміну і навіть не згадали про збитки державі, ми запитали у Тернопільській обласній прокуратурі.
За збитки мовчали
— Досудовим розслідуванням встановлено, що П.Ф. за період від 6 до 27 листопада 2024 року неодноразово телефонував на гарячу лінію «102» та здійснював завідомо неправдиві повідомлення про замінування закладів охорони здоров’я і правоохоронних органів, — підтвердила речниця Тернопільської обласної прокуратури Леся Гурецька. — У межах даного провадження провели ряд експертиз, в тому числі і психіатричну. Відповідно до висновку психіатричної експертизи, П. Ф. хворіє на психічні захворювання. Разом з тим, на час вчинення злочинів, міг керувати своїми діями і підстав для застосування стосовно нього примусових заходів медичного характеру не виявили.
У судовому засідання П.Ф. повністю визнав вину і щиро розкаявся, кажуть у прокуратурі. Тому прокурор Тернопільської окружної прокуратури уклав угоду про визнання винуватості з П.Ф. та запропонував покарання у вигляді 4 років позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК України. Суд затвердив угоду, засудив П.Ф. за ч.2 ст.259 КК України до 4 років позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК України з однорічним іспитовим строком.
— Також за вироком стягнули із засудженого судові витрати за проведення експертиз та застосували спеціальну конфіскацію, а саме – телефону, з якого здійснювались дзвінки, — повідомили в Тернопільській обласній прокуратурі.
На умовний термін погодилися, бо чоловік раніше не судимий, щиро розкаявся, визнав вину, перебуває на обліку у лікаря психіатра, у зв’язку з чим постійно лікується у стаціонарі.
— У кримінальному провадженні не встановлювали суму витрачених відповідними службами коштів з метою здійснення виїздів за неправдивими викликами, — повідомили «20 хвилин» у прокуратурі області. — Потерпілим нікого не визнано. Жодна з служб не зверталась з питаннями відшкодування витрат для виїзду на місце пригоди, у зв’язку з чим суд такі питання не вирішував.
Довідка
Вирок у Судовому реєстрі https://reyestr.court.gov.ua/Review/125539212
Юридична довідка
Кримінальний кодекс України
Стаття 259. Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності
Ч. 2 Завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, якщо об’єктами завідомо неправдивого повідомлення стали критично важливі об’єкти інфраструктури або будівлі чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, або заклади охорони здоров’я, або заклади освіти або якщо воно спричинило тяжкі наслідки чи вчинене повторно, — карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Олег Селецкий
mary
mary