Підробляли алкоголь у промислових масштабах: один з організаторів схеми медик з Тернопільщини

- Бізнес організував тернополянин з двома товаришами. Вони створили фіктивний інтернет-ресурс, через який реалізовували товар по всій Україні. У тиждень — близько 20 тисяч літрів.
- У трьох областях одночасно проводили обшуки. Семеро із десяти осіб, яких підозрюють в незаконному бізнесі — тернополяни. Проте очільник поліції каже, що причетних значно більше, тому у цій справі крапку ставити рано.
Підробляли алкоголь у промислових масштабах на Тернопільщині та в інших областях і реалізовували фальсифікат сумнівної якості — у Тернополі в суботу, 22 липня, поліцейські провели спецоперацію, в ході якої затримали десятьох осіб.
Один з організаторів схеми пов'язаний з медициною, повідомив т.в.о. начальника поліції Тернопільщини Сергій Зюбаненко. Коли журналісти «20 хвилин» поцікавились, чи є цей організатор чинним працівником одного з медзакладів краю і якою є спеціалізація медика, головний поліцейський натякнув: «Дали ми цій групі по зубах».
За якою схемою діяли?
25 обшуків на території трьох областей провели оперативники кримінальної поліції спільно зі слідчими ГУНП в Тернопільській області за силової підтримки бійців підрозділу «КОРД». Усе проходило під процесуальним керівництвом Тернопільської обласної прокуратури.
За словами тимчасового виконувача обов’язків начальника Головного управління Нацполіції в Тернопільській області Сергія Зюбаненка, під час обшуків у «бізнесменів» вилучили понад 10 тисяч літрів етилового спирту, обладнання для розливу та фасування підакцизної продукції, мобільні термінали, автомобілі на яких перевозили продукцію. Виявили оперативники майже 2 мільйони гривень, банківські картки, комп'ютерну техніку, чорнові записи, а також вогнепальну зброю.
— У ході проведення слідчо-оперативних дій, працівники кримінальної поліції встановили, що незаконний бізнес організував житель Тернополя з двома товаришами, — повідомив Сергій Зюбаненко. — Вони створили фіктивний інтернет-ресурс, через який реалізовували товар по всій Україні.
У спільники взяли вісьмох помічників з різних регіонів нашої держави. Кожен з них виконував свою роботу: одні займалися перевезенням товару та веденням «чорної бухгалтерії», інші — збирали та знімали кошти, повідомили у поліції.
Це неякісний продукт, — експертиза
— Це неякісний продукт, і від нього можуть постраждати люди, — каже Сергій Зюбаненко. — Громадяни, які замовляють продукт, вірять, що він придатний до вживання. В результаті експертиз було доведено, що цей продукт неякісний і не відповідає стандартам.
Продукт, який виготовляли зловмисники, за своїми хімічними показниками не відповідав жодним стандартам та загрожував життю та здоров’ю людей, повідомили у поліції попередні результати експертизи.
— В одній області України був сайт, на який приймали замовлення, — розповів про схему роботи групи Сергій Зюбаненко. — З інших областей надходив спирт, який тут фасували і за допомогою поштових відділень та точок роздрібної торгівлі продукція потрапляла до громадян. Об’єми — в тиждень близько 20 тисяч літрів.
Зловмисників затримали, коли саме фасували новий фальсифікат та готували до відправки і продажу.
Слідчі оголосили про підозру організатору та одному зі співорганізаторів злочинної групи відповідно до частини 1 ст. 204 Кримінального кодексу України. Йдеться про незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів.
Вирішується питання щодо повідомлення підозри й іншим фігурантам злочинної групи. Триває слідство.
Цифри
17 345 л алкогольної продукції вилучили правоохоронці Тернопільщини протягом двох місяців операції «Акциз». Також вилучили 109 кг тютюну і 20 тисяч електронних сигарет.
Юридична довідка
Кримінальний кодекс України
Стаття 204. Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів
1. Незаконне придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, пального або інших підакцизних товарів - караються штрафом від п’яти тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією та знищенням незаконно виготовлених товарів.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Микола Шкарупа